Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hans ma 100% racji, porównując zdjęcia to masz pomylone kolory, układ plam też jest nieco inny. Jeżeli tak jest w istrukcji a nie sprawdzałem to ciekawe skąd to wzięli.

Oczywiscie możesz tego nie uwzglądniać, nie oczekuję,że będziesz zmywał, tak tylko sobie gawędzimy. Nie jestem pewny czy tempo prac jest twoim sprzymierzeńcem.

 

No nie, w sumie to z tymi kolorami jest problem jak to interpretować, układ plam podtrzymuję. Jednym słowem przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje masz na pierwszej stronie z kolorem i układem kamuflażu. Te kolory mi nie odpowiadają i postaram się to wszystko zmyć. Co do tempa pracy, to może i jest szybkie ale kolory dobieralam dłużej niż malowałem

W poniedziałek wszystko będzie zmyte i postaram się zrobić to tak jak Hans podesłał.

Przy okazji sprawdzę na zdjęciach jak bardzo różni się układ plan od tych, które są w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją też przed sobą, nic nie musisz stary. Zastanów się bo zejdzie wszystko ze szpachlą a możesz przemalować. Układ plam olej bo to nie jest jakiś dramat, bez przesady to tylko model.

Wydaje mi się, że ta mieszanka mająca dać B6 jest za ciemna. W Profilach Morskich na 26str masz zdjęcie rufy, na lewej burcie widać odcięcie 507c i B6 tak jak u ciebie ale te kolory sa mniej kontrastowe i dla tego to wydaje się dziwne.

 

to jest ta fotka https://www.forcez-survivors.org.uk/gallery/pow6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak całe szczęście, że moja kobita powiedziała - choopie te kolory są za ciemne! Siedzieliśmy nad tą instrukcja i pół dnia mieszalismy. Ostatecznie i tak wyszły jaśniejsze niż w instrukcji. Patrząc na końcowy efekt jaki mi wyszedl powiem tak:

- Najjasniejszy szary powinien być trochę ciemniejszy

-ten błękitny/jasny niebieski powinien moim zdaniem być szarym, ewentualnie szary wpadają y w niebieski

- ciemny niebieski który mi wyszedl, powinien być jaśniejszy i bledszy

- zielony i ten ciemno szaro niebieski chyba jest ok

Prawda jest taka, że im dłużej patrzę na ten model to coraz mniej mi się podoba. Dobra, jeszcze pomyślę, ale chyba zacznę walkę od nowa

Jakoś bardziej do mnie przemawiają te kolory od Hansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, koniecznie przebrnij przez te pdf z sovereign bo to ciekawa lektura. Chłopcy zrobili na prawdę porządny research kolorów RN na podstawie dostępnych archiwów i zdjęć B/W. Osobiście uważam, że to fascynująca historia z tymi kamo Angoli.. To było tak niedawno.. pokolenie naszych dziadków walczyło i ginęło patrząc na te barwy.. A my dziś z wielkim trudem próbujemy ustalić jakie one były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans dobrze piszesz i się z tym zgadzam. Na spokojnie muszę sobie przejrzeć te kolory, psiknę je sobie na jakiś szablon i dopiero wezmę się za malowanie. Swoją drogą Hans, patrzę na to zdjęcie które podesłałeś z kolorami i będę miał do Ciebie takie pytanie zagadkę ale to jak wrócę do domu, więc jutro wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie na taki niej więcej efekt liczyłem, jednak nie wyszło. Tak się zastanawiam, bo na tych fotkach które wstawiłeś zloty kamuflaż ma 6 odcieni, a powinno chyba być 5 ? Mniejsza o to. Rozumiem Hans, że pisząc o tym, że nie widzisz u mnie na prawej burcie light grey 507c miałeś na myśli to, że te zaznaczone elementy powinny być właśnie w tej szarości?

 

041.JPG

 

Dobra co do tej fotki i kolorów, Bardzo proszę o powiedzenie mi który jest który, bo jakoś nie mogę dopasować tych kolorów Proszę o napisanie:

Fotka nr 1 np 1b, 3c, 5a itd

 

Fotka nr 1

042.JPG

 

Fotka nr 2

043.JPG

 

Co do mojego malowanie, to do czarnej linii wodnej model został oklejony taśmą, następnie szczotka, mydło, wanna, ciepła woda i po kamuflażu została jedynie przygoda Szpachla nie zeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, z tym kamuflażem to masakra jakaś. Ja jeszcze nie widziałem dwóch tak samo pomalowanych modeli.

Na twoim miejscu (a nie długo na moim zrobiłbym takie kamo jakie podoba mi się na jednym z kilku najlepszych modeli do znalezienia w necie. Moim faworytem byłby HMS Prince of Wales by Hyun Soo Kim

 

Co do kolorów i numeracji to moja interpretacja była by taka:

 

43524635005_ab32c816fb_b.jpg

 

A - 507A

B - B20

C - MS3

D - 507B

E - 507C

 

Wówczas wyjdzie coś w ten deseń:

 

42624220450_5f90f5bf17_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie mów Hans, od piątku siedzę i staram się rozkminić o co w tym chodzi - moja już ma mnie dość Nie wydaje Ci się czasem, że patrząc na oryginalną fotkę, to na burcie E - 507C, który podałeś, powinien być także na kominie i na nadbudówce ? W ogole zastanawiam się czy czasem nei powinno byc tak, że 507c powinien być jako D na burcie, a E to taki naprawdę jasny szary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, wyrzuć w pi..du te kolorniki. Sam widzisz, że wszystko to ciemne jakieś. W tych modelach graficznych z linka od taltosa1 w zależności od LRV wychodzą zupełnie różne odcienie.

Może mam obsesję, ale wg mnie to ten efekt skali jest analogią LRV. Jeśli nawet miałbyś idealne udokumentowane kolory to na modelu wyjdzie zabawkowo w porównaniu do zdjęcia oryginału z odległości 100 metrów. Mieszaj na oko, żeby było realistycznie, nie za kontrastowo.. z wyczuciem.

 

Oczywiście pewnie niektórzy się nie zgodzą z tym.. bo wchodzimy w SF..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w ogóle źle podszedłem do tematu. Nigdy nie skupialem się na kolorach z instrukcji, tylko zawsze a oko starałem się dopasować kolor. Nie wiem dlaczego tutaj podszedłem tak do tematu i chyba zrobiłem duży błąd. Zjem obiad i jadę do sklepu po farbki, sam na oko odbiorę i myślę że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej na górze mam Light sea grey i bym go trochę rozjaśnił. Na dole po lewej jest Light grey i on jest ok, no może bym też go rozjaśnił ale naprawdę delikatnie. Pastelowy niebieski z prawej a górze moim zdaniem jest idealny. Granatowy po prawej na środku bym trochę przyciemnil, nawet tak by może wpadał w bardziej ciemno szary. No i zieleń moim zdaniem też jest idealna. Znajdę trochę czasu, zrobię eksperymenta Zrobie kamo tymi kolorami i kolorami lekko zmienionymi na bazie tych i zobaczymy. Wydaje mi się że i tak kolory są bardzo trafione. Kurde a trzeba było zaufać intuicji, a nie lecieć do sklepu i wydawać pieniadze na farbki z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.