Skocz do zawartości

Jednostka Wojskowa Komandosów na poligonie z BMW e24 1:35


rosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem dwa tygodnie w domu bez dziecka (1 roczek) więc popołudniami szybko coś takiego skleiłem. Chciałem aby to byli Polscy specjalsi. Padło na Jednostkę Wojskową Komandosów. Robiłem operatorów z ZBB i ZBC. Dioramka przedstawia wymyśloną scenkę ze strzelnicy/poligonu ze starym zdezelowanym BMW E24 wypożyczonym ze złomowisko na czas zajęć.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z jakości mojego warsztatu, obserwując tutejszych mistrzów zastanawiam się jak można takie cuda robić.

Zdjęcia może nie są najlepsze ale je też trzeba się nauczyć robić. Może tło muszę zmienić, nie posiadam też statywu itd.

Np. na samochodzie w rzeczywistości aż tak tych rdzawych zacieków nie widać. A karoseria bardziej się błyszczy.

Kiedyś spróbuję zrobić jakiś warsztat to może będzie łatwiej słuchając podpowiedzi fachowców.

Tutaj kilka fotek:

dsc_0404.jpg

dsc_0405.jpg

dsc_0407.jpg

dsc_0424.jpg

dsc_0439.jpg

dsc_0440.jpg

dsc_0442.jpg

dsc_0444.jpg

dsc_0447.jpg

dsc_0448.jpg

Na żywo jakoś mniej tą rdzę widać niż na zdjęciach.

 

 

Myślę że producent modelu Takom miał na myśli to BMW:

904320157_1_1080x720_bmw-e24-635-csi-1986-benzyna-anglik-klasyk-baza-plock.jpg

 

 

 

JWK z Lublińca:

4f6c20bb54b5b64ac1d64fae9959a4e9

36282619_1792348534164581_8661659880123269120_o.jpg?_nc_cat=0&oh=b3ac1b32bea0e58aa6ad7758320c8a1b&oe=5BF48C6A

 

 

ZBB

22181491_1523886941010743_7689410177314107868_o.jpg?_nc_cat=0&oh=56aed8fabfcd5c9f6f4617d1bbc6f8c0&oe=5C319AED

 

 

ZBC

34906690_1768191536580281_1510693216666517504_o.jpg?_nc_cat=0&oh=acfd408bfa35fc5ae1009aba2f9ad68c&oe=5C2DD7F4

27355755_1635487679850668_55502410437325615_o.jpg?_nc_cat=0&oh=da07e364a0d1d78d8ca60897e8699a83&oe=5C34C446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze, że tak ciekawy temat i żadnego komentarza. Idealnie trafiłeś w moje preferencje modelarskie za co wielki plus! Możesz napisać więcej o figurkach, dostosowywałeś je jakoś specjalnie do naszego uzbrojenia i wyposażenia? Jakie to w ogóle zestawy?

Co do wykonania, trochę kolorystyka mundurów mi nie pasuje oraz przydałoby się zrobić porządne flaki z kół BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarzy mało, bo może aż trudno w to uwierzyć, że nasze wojsko ma takie mundury i szpej

Mundur na operatorze przy bagażniku ma moim zdaniem czerwonawe odcienie, a takich nie powinno być na Multicam, co widać na zdjęciach, które dołączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pomysł i częsciowo wykonanie to jest ciekawe. Jednak jeżeli kolory mundurów miąły być takie jak na fotkach (ja się nie znam) to w kolory nie trafiłeś. Sam pojazd też mogłby być trochę lepiej dopracowany w szczegółach. Koła o których wspomniał zderzak, czy brak jakichkolwiek śladów po szybach. No i ta rdza/zacieki tak w sumie to nie wiadomo skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja skala ale bardzo lubię tematykę "treningową". Bardzo mi się podoba.

 

O technice się nie wypowiem bo jak pisałem - nie moja skala. Nie umiał bym w niej nawet pomalować porządnie auta, a co dopiero weathering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury faktycznie kolorystyka mocno odbiegają od oryginałów. Szczególnie to zauważyłem jak wrzuciłem fotki moich figurek i fotki prawdziwych żołnierzy. U mnie niepotrzebnie dodałem jakiś taki odcień plam brązowo-czerwonych. Przynajmniej na zdjęciach wychodzi jakiś taki czerwonawy.

Figurki są firmy Legend Productions, Bardzo dobrej jakości. Wykonywane techniką 3D. W sumie na cyzm ta technika polega nie wiem ale jest niezwykle szczegółowa.

Polacy używają karabinków HK-416 oraz karabinów Minimi więc takie zestawy karabinków można dokupić z firmy Live-Resin.

W pojeździe myślałem nawet o przebitej oponie, ale wtedy trudno byłoby go przetransportować z wysypiska i dostarczyć na piaszczystą strzelnicę. Gdzieś widziałem oryginalne filmy z tego typu zajęć i opony były całe. Jeśli chodzi o szyby to przednia szyba zawsze wypada w całości, chyba jest jakoś klejona, a boczne kruszą się na małe kryształki, a pozostałości w ramie okna też mają fakturę kryształków i nie wiedziałem ja to zrobić. Zacieki rdzy są kiepskie i za dużo ich zrobiłem, wiem przesadziłem, mogłem zrobić tylko kilka zacieków spod np lusterek itp.

Następnym razem postaram się poprawić i wykonać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście mi się podoba, sam widzisz pewne braki i przyjmujesz komentarze jako pomoc a nie złą krytykę. A to ostatnio rzadkość, wiele osób na forach się od razu obraża. Także i za scenkę i za podejście należy się Fajnie, że zmieniłeś broń, mam zestaw HK od Live Resin i w przyszłości zamierzam go zaadaptować. A co do opon, tłumaczenie mnie przekonuje, pochodzę z okolic Wędrzyna, a tam jest jedyny w Polsce ośrodek szkolenia w terenie zurbanizowanym i pomiędzy budynkamo mają spory skład samochodów. Muszę kiedyś sprawdzić czy opony są całe czy nie. Coś jeszcze polskiego masz w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości takich ćwiczeń opony są całe i nadmuchane. Miałem kilkukrotnie do czynienia z takimi pojazdami na ćwiczeniach ratowniczych - w tym jednym strażackim, gdzie pojazd całkowicie spalono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny i bardzo mi się koncepcja, oraz ustawienie scenki podoba. Może rzeczywiście można było popracować nad wrakiem, ale strasznie w oczy nie kole. Inna sprawa, to figuranci, choć rozumiem rozterkę z malowaniem, bo sam przez to przechodziłem. Tu trzeba lupy i przede wszystkim doboru kolorów. Nawet, jak wydaje się Tobie, ze trafiłeś, to odcienie światła i monitory oglądających mogą sprawę zmienić. Mi wyszło tak

 

28421390529_553351e963_c.jpg

28421389899_e00ba29191_c.jpg

28421389069_48560360b3_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A mnie ta dioramka bardzo sie podoba I to nie tylko dlatego, że przedwczoraj wróciłem ze szkolenia w JWK w Lublińcu. Wydaje mi się tylko, że odcień umundurowania mógłby być trochę jaśniejszy i bardziej wypłowiały, a przynajmniej chłopaki takie mundury noszą o tej porze roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee moim zdaniem , mundur jest ok ...zależy czy kolega chciał odwzorować multicam ( bo taki noszą) lub suez który dostają przydziałowo z MONU. Chociaż przeważnie teraz latają

\ w atacs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.