Skocz do zawartości

KTO Rosomak OSS-D - Afganistan - 1:35


rosik

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej KTO Rosomak w wersji z wieżą dużą OSS-D z początkowego okresu misji ISAF w Afganistanie.

Muszę trochę nad zdjęciami popracować bo są nieostre :/ Nie wiem czy można zrobić dobre zdjęcia odwzorowujące wszystkie elementy bez posiadania tego namiotu bezcieniowego.

Może później dorzucę jakieś zdjęcia lepszej jakości jak będzie ładniejsza pogoda i lepsze światło.

Na samym dole zdjęcia, na których się wzorowałem starając się nałożyć zaschnięte błoto.

To mój czwarty model na forum i wydaje mi się że najlepszy jaki zrobiłem. Proszę o podpowiedzi co jeszcze mi brakuje w technice aby następny model był jeszcze lepszy.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.jpg

16.JPG

17.JPG

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i widac naklad pracy stad tez pare rzeczy mnie boli 
- brudzenie troche monotonne, ot taki gradient od gory do dolu nie czuc ze to brud a poprostu kolor, dobrze wyglada to w okolicach silnika (nieregularny ostry, zroznicowany) i moglby byc tak wykonany na bokach bo tam nuda wieje
- stelaż sanitarne łóżko czy jak tam to zwał raczej nie znalazło by się  w tym miejscu gdzie jest bo nawet na zdjęciach które wkleiłeś widać ze tam sa wycieki z silnika i zaplulo by troche (nie upieram się ale myślę, ze chłopaki na druga stronę by je powesili i nie brudzili tego lozka(co zresztą potwierdza zdjęcie), a wolne miejsce wykorzytal do weatheringu i zroznicowania powierzchni )
- odblaskowy  trojkat  jest szary
- kola troche zapackane na samych felgach za mocno
- okna obserwacyjne wizjery dowodcy i kierowcy bym wyczyscil bo to jednak wazne  (swiatla po namysle tez :))

czepiam się bo fajnie wygląda a mnie gryzie, tak czy inaczej fajnie się patrzy, bo widać kawal pracy :) 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wiadomo, każdy następny będzie lepszy! A ten dobrze się patrzy. Gratuluję udanej pracy. Do zrobienia zadawalajacych zdjęć, wcale nie jest potrzbny namiot bezcienowy. Popatrz tu na forum jest kilka wątków o fotografowaniu modeli. Poczytaj poprobuj, zobaczysz że się uda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba :) A deskę ortopedyczną wrzuciłbym z tyłu na lewej burcie - tak jest na wielu zdjęciach :)

Co do zdjęć - można zastosować zwykłe białe kartki jako ekrany odbijające światło i ustawienie ich pod różnymi kątami daje ciekawe efekty.

Edytowane przez wisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest kolejny Rosomak na forum. Jak Koledzy pisali wyżej - całościowo wygląda zupełnie dobrze, jednak im bliżej szczegółów tym trochę słabiej (np. wobec brudu w nadkolach i na felgach, brakuje go na oponach i bieżniku). Duży plus za przerobienie pancerza na Rafaela, dodanie krat pod ramą oraz poprawienie wyciągarki.... Najmniej efektowne są figurki - trochę nienaturalnie jadą w tym wozie - pamiętaj, że czasem lepsze jest wrogiem dobrego - moim zdaniem gunner na wieży w zupełności by wystarczył.

Tak czy inaczej - ogólnie podoba się..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jestem na kursie i rzadko tu wchodzę bo mam sporo nauki. To jest produkt aber 35A013 drut kolczasty 1/35 (na 90%) bo musiałbym być w domu aby potwierdzić. Ale generalnie w nazwie to drut kolczasty, a wygląda jak concertina, dlatego tu użyłem. Jak będę w domu w weekend i znajdę czas to zrobię zdjęcie produktu z bliska. Ale działa jak concertina bo mi się w palce wbijała :)

Zdjęcia rosomaka spróbuję też kiedyś lepsze zrobić przy świetle dziennym bo na tych zdjęciach stanowczo za ciemny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.