Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 1:48 w 2019 roku

Recommended Posts

13 minut temu, mbrnnr napisał:

Nie z urządzeń mobilnych. 

photo_2019-04-15_23-01-20.thumb.jpg.bfbd4b923fc9ef45a253aec9f8170355.jpg

Ok, wystarczyło napisać, że to chodzi o od dawna zapowiedziany model. 

Według źródeł zbliżonych do poinformowanych, w Moson AMK pokaże nowe wypraski F-14D.

Będzie to akurat w okolicy drugiej rocznicy mojego zakupu tego modelu w przedsprzedaży. :)

Godzinę temu, Solo napisał:

793428448_weaponset1.jpg.11edb882aecbda38c549a4f66340473c.jpg

Kurde, wielkie pudło się wydaje. A i cena pewnie nie mała będzie 

Za darmo dla tych, którzy mają F-14 w preorderze. 

Jaka będzie cena dowiemy się w Mosoni, bo tam będą sprzedawane. 

20 godzin temu, Tazman79 napisał:

Kurde, wielkie pudło się wydaje. A i cena pewnie nie mała będzie 

Zestaw jak widać po okładce zawierać będzie bardzo dużo uzbrojenia i podwieszeń to i pudełko musi być spore. Co do ceny to bym się nie przejmował nią aż tak bardzo jak tym, czy to w ogóle będzie do kupienia w Polsce. Już same zestawy uzupełniające do MiGa-31 były i są dość trudno dostępne, w sumie to podobnie jak generalnie wszystkie produkty AMK.
Zdaje się że ta firma traci powoli nie tylko w oczach klientów, ale także dystrybutorów: ostatnio LuckyModel wycofał ich produkty ze sprzedaży, chyba nie muszę pisać z jakiego powodu.

Na ARC pojawiła się plotka (ale taka prawdziwa plotka, nie wiadomo ile w tym prawdy), że w maju na Shizouce Tamiya ma zaprezentować zestaw F-14B.
Byłoby fajnie gdyby Japończycy zakończyli kompletną serię Tomcatów, podczas gdy AMK chyba już piąty rok grzebie przy swoim.
No i chyba lada dzień GWH powinna pokazać swojego F-14, bo od pierwszych zapowiedzi mija już blisko pół roku. Tymczasem na Węgrzech AMK pokaże nam trzecią bodajże wersję form... :)

• Like 1

Czy w pudełku to jest to samo co w innych Mirage IIICJ Eduarda, czy też może Edek odświeżał ten zestaw?

28270_rd.jpg

Posted (edited)
17 minut temu, Solo napisał:

Czy w pudełku to jest to samo co w innych Mirage IIICJ Eduarda, czy też może Edek odświeżał ten zestaw?

To samo. Dodatkiem jest żywiczna dysza, nieco inna niż  ta plastikowa.

13 minut temu, Solo napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał po ile będą eduardowskie F/A-18E... Chyba im sufit na głowy spadł

Czemu? Wystawiłeś gołą Hase za 250 PLN. Dodaj kalki cartografa, blachę, trochę żywic i ta cena wcale nie wydaje się absurdalna.

Edited by MIRO

Zwróć uwagę że gołego F/A-18E można kupić za 170 zł na Allegro,  a niedawno jeszcze w sklepach za 150 i pewnie znowu się pojawi.
To że ja swojego wystawiłem za 250 wynika wyłącznie z tego, że w sklepach kosztował ponad 300. Cena Eduarda jest absurdalna - Super Hornet Hasy to bardzo ładny zestaw, ale jednak trochę mu brakuje do modeli np. GWH czy F-14 Tamki, a cenowo jest to ta sama półka. Żywiczne krzesło i kilka kółek plus kolorowa, tandetna blaszka to jednak trochę za mało dla mnie.
No cóż, chyba mi się nie opłaca sprzedawać swojego tak tanio. :)

Posted (edited)
Godzinę temu, MIRO napisał:

To samo. Dodatkiem jest żywiczna dysza, nieco inna niż  ta plastikowa.

Czyli będzie wersja z silnikiem Atar 9C ?

Co do Super Robala to zawsze tańsze są wersję wyposażone w wczesne ECSy...

Edited by mirage3

2 godziny temu, mirage3 napisał:

Czyli będzie wersja z silnikiem Atar 9C ?

Tak, edek zrobił żywiczną dupkę, która do tej pory tylko z aml była.

No z tą ceną edek poszalał.

10 godzin temu, mirage3 napisał:

Co do Super Robala to zawsze tańsze są wersję wyposażone w wczesne ECSy...

Dzięki za informacje, popełniłbym błąd sprzedając swojego.

Eduard coś w ogóle ostatnio poszalał z niektórymi cenami limitowanych edycji. Ja rozumiem, że dodatki, żywice, blachy, czasami książka. Ale czasem w tej całej cenie kupi się sam model z wiadrem dodatków. Kiedyś patrzyłem, przy okazji sensownych promocji w ich sklepie, jak z wysyłką do Polski. Dajcie spokój, taka droga.

No ale wadliwe żywice mi wymienili bez zająknięcia tak, że jeszcze potem mi został zapas.

Aby zostać w skali 1/48, w sklepach zaczął się pojawiać Kineticowy F/A-18D ATARS. Poza zmienionymi częściami, to chyba w ogóle dopracowali lekko ten zestaw poprawiając niektóre elementy, bo od początku tam był narzekania, że ich F-18 kiepsko spasowany.

1 minutę temu, Mates napisał:

Poza zmienionymi częściami, to chyba w ogóle dopracowali lekko ten zestaw poprawiając niektóre elementy, bo od początku tam był narzekania, że ich F-18 kiepsko spasowany.

Hmmm… Ale to jednak D, czy którąś z wersji C tez poprawili?

Nie, C chyba nie poprawiali. Mi nigdzie nie przetoczyła się taka informacja.

No ale D bazuje w dużej mierze na wypraskach z C, a widziałem, że niektóre elementy był poprawione.

Muszę sprawdzić, może z zestawu D da się złożyć C...

szukaj kogoś kto ma 48030 i będzie ci chciał odstąpić części do jednomiejscowego - ozłona kabiny i nakładka jednomiejscowa na kadłub. Reszta z wersji D pauje w 100%