Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 1:48 w 2019 roku


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Solo napisał:

O wersji U nie słyszałem, ale RB/RBS już jest. Swoją drogą KittyHawk widzę pozazdrościł cen Tamce i ich Tomcatom, szkoda że nie pozazdrościł jakości.
https://www.mojehobby.pl/products/MiG-25RB-RBS-Foxbat-B-D.html

Żeby nie być gołosłownym. Fakt, sam także bym zdecydowanie wolał wersje MiGa-25U w wykonaniu ICM. Gdzieś słyszałem że ma powstać, ale nie wiem kiedy...

FB_IMG_1545930834793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mbrnnr napisał:

Tak, to model zapowiedziany kilka miesięcy temu. 

Jak, zawsze, przepiękny boksart. Ale lepić tego bym nie chciał. Choć ICM też nie jest bez wad, to klei się super. 

Ja mam wersję PD od ICMu i jak narazie go oglądam ? Mam też trochę dodatków... Możesz ew napisać na co uważać przy jego budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tazman79 - nie wiem jak PD, ja mam nieskończoną RBT. Jej wady są dość dobrze znane - zawalony nos, zbyt wysokie podwozie, uproszczone dysze...

Nos poprawiłem, podwozie dopiero będę robić, dysze kupiłem żywiczne. 

PD ma chyba podwozie takie same, więc trzeba skrócić bo Ukraińcy nie zauważyli, że mierzyli wysokość samolotu bez silników. 

Ważne byś też na sucho przetestował składanie wlotów silników. Ja zrobiłem to zupełnie inaczej niż sugeruje instrukcja i nie miałem potem problem ze złożeniem. 

Warto wymienić fotel na żywiczny. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 00:25, MIRO napisał:

Dora Wings zapowiada Blocha MB-151

 

48391597_2323787871185110_6158042453086568448_n.jpg

Przyznam się że zakup Blocha w 1/72 chodzi za mną już od jakiegoś czasu a dokładniej gdy trafiłem na zdjęcia pudełek RS Model z naszym bohaterem na art-boxie. Chcę zapytać o firmę Dora Wings- czy to coś bardziej w stylu Tamiya czy raczej AZ Model ? ( oprócz Blocha mają w zapowiedziach radziecką KingAirCobre w dual Combo też w 1/72 ) Zapytam jeszcze o RS Model  ( bo mają Dorniery 17-ki z września itd ) czy są to short-runy? Ładnych kilka lat temu miałem recenzję takiego ołówka chyba w Super Modelu albo MiniReplice. Ocena modelarza chyba była pozytywna...ale już dawno straciłem owe numery. Pozdrawiam i dzięki za ewentualną odpowiedź.

Edit: Posta pisałem "na kolanie" i teraz dotarło do mnie że to wątek 1/48 

Edytowane przez zibi85mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eduard na ten rok zapowiedział z ciekawszych rzeczy jeśli chodzi o jety m.in. Tornado w przepaku Revella (na kwiecień) w wersji limitowanej. Jestem ciekaw co do tego dorzucą poza blachami i maskami i dla jakiego lotnictwa malowania. Mam Revella wersję GR.4. - jest tam kalkomania Cartografa, detal bardzo przyzwoity, jedyne co, to trzeba się trochę napracować nad samym modelem aby wyglądał przyzwoicie. Może Eduard da jakieś żywice?

Poza tym, ma się pojawić wersja limitowana F/A-18C na bazie wyprasek Hasegawy, F104-J - to będzie pewnie wznowienie, bo zestaw jest znany też pod wersjami limitowanymi Eduarda Bundesfighter i NATO Fighter. Pojawić ma się także wersja Mig-23BN na bazie Trumpetera. 

Od lutego powinien być w sprzedaży ProfiPack Mirge IIIC. Zestaw i wypraski są znane już od lat, ale w tym będzie od razu do wyboru 5 malowań, maski, blachy no i kalkomania Cartografa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens. Same modele Academy możesz kupić bez trudu, kalkomanii do nich nie brakuje, dodatków żywicznych i blaszanych także.
A w ogóle to lepiej kupić F-4 ZM, jeśli już chcesz robić, bo to znacznie lepszy zestaw. Edkowe zestawy moim zdaniem tłumaczy jedynie stosunkowo niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wspaniałe uzupełnienie do samolotów dla smakoszy lotnictwa wschodniego
Nie moja skala, ale wiem, że wielu z Was skorzysta:

apa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.