Skocz do zawartości

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie mi podjąć decyzję? Mam okazję kupić sobie model. W kręgu moich zainteresowań są dwa pojazdy, ale model mogę wybrać tylko jeden (na razie), ze względu na wydatki związane z powrotem do kraju. Problem w tym, że nie mogę się zdecydować, który ma być pierwszy, po ukończeniu humvee. Dlatego postanowiłem przeprowadzić w tym wątku, małą ankietę, pod tytułem : Który pojazd, podkreślam pojazd, jest według Was ciekawszy? Oto bohaterowie tej ankiety. Z góry dzięki za pomoc.

 

Truck_April_opener.jpg

depositphotos_72614355-stock-photo-oshkosh-m-atv-all-terrain.jpg

 

Oczywiście Maxxpro w wersji z wieżyczką o/GPK. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba, a zatem jeden głos na Maxxpro, ale jeśli już to u mnie będzie wersja Dash, bo ten "zwykły", zwyczajnie mi się nie podoba, ja chce tego od Pandy, o ile to właśnie ten model zbierze więcej głosów

 

 

ph35032_4e0ff035-083b-4b60-9fd6-9100bb4c74b4_large.jpg

Tylko nie rozważajmy w tym momencie jakości modeli. Chodzi mi o to który według Was, prawdziwy pojazd wygląda ciekawiej. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie podoba dash, ze względu na bardziej kompaktową sylwetkę, większe koła. Ten "zwykły", jak dla mnie to taka wielka buda na zbyt małych kołach. Dash, jak się go obwiesi tymi wszystkimi antenami, duperelami i jeszcze jak się doda siatki anty rpg, to wygląda super

Navistar Defense MaxxPro MRAP vehicle with Rocket Propelled Grenade (RPG) nets at work supporting the White Platoon, Apache Troops in Afghanistan.jpeg

 

Tylko, że M-ATV, też mnie kusi, choćby ze względu na to, że można z niego zrobić Polaka. Zupełnie jak w tym wierszyk A. Fredry o osiołku. I to kusi i to nęci. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zamierzam Cię przekonywać, że jest inaczej;-) Krótka piłka - nie wiem jak jest z jakością nowszych modeli Pandy, ale ich M-ATV jest słaby, więc raczej nie jest wart rozważania. Czyli chyba rozstrzygnąłem Twój konkurs:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kłamią skubani, że go poprawili? Bo gdzieś tam wyczytałem, że to "improved version". Skoro tak, to jest tak jak napisałeś Kuba, konkurs rozstrzygnięty, będzie Maxxpro. Może przekonam się do tego zwykłego? Dzięki Kuba. Mój kolejny update relacji z budowy M1151, tu i na humvve forum już z Polski. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pochodzę z okolic Gorzowa Wlkp, choć moja mieścina (Dębno Lubuskie) należy do woj. Zachodniopomorskiego i podlega pod Szczecin, to jednak do Gorzowa mam bliżej. Jako że to tu w Anglii poznałem swoją małżonkę, która jest ze Starogardu Gdańskiego, to właśnie w Starogardzie zamierzam osiąść. 

 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiadaj, osiadaj!

Obejrzałem trochę zdjęć Dasha DXM i zmieniłem zdanie. Faktycznie też ma fajną sylwetkę. Ale koniecznie DXM, nie zwykły Dash.

Przeczytałem też kilka recenzji modelu, nie powinno być źle. Tylko stały feler Pandy - kompletny brak elektroniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł - bież tego MaxxPro DASH DXM... Masz jakieś fajne zdjęcia tego ustrojstwa w realu..?

Ps. Jeśli chodzi o Dash'a to Panda ma w zapowiedziach jeszcze wersję z systemem CROWS:

 

Panda PH-35044.PNG

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kubisz napisał:

No przecież wrzucił Grzesiek super zdjęcie wyżej. A i w sieci znaleźć nietrudno. Odróżnić zwykłego Dasha od DXM też łatwo.

No to jak łatwo odróżnić, to poproszę o wskazówki po czym rozpoznać MAXXPRO, MAXXPRO Dash i MAXXPRO Dash DXM..! Ślepy jestem, ale dla mnie to jak szarańcza w przedszkolu u córki, poza nią reszty nie rozróżniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) M1224 MaxxPro - pojedyncze koła, kratka klimatyzatora w formie dwóch osobnych wieloboków, przedni grill z pionowymi prętami:

MaxxPro_international_Navistar_MRAP_Mine

 

2) M1224A1 MaxxPro MEAP - to co wyżej z dodanymi "ekranami" dopancerzenia na bokach:

MaxxProMEAPross%20(14).JPG

 

3) M1234 MaxxPro Plus - podwójne, mniejsze koła na tylnej osi, kratka klimatyzatora w postaci pojedynczego prostokąta (na zdjęciu poniżej zasłonięta przez dodany w tym konkretnym pojeździe pancerz Frag Kit 6), przedni grill z poziomymi prętami:

MaxxProPlusUSA%20(2).jpg

 

4) M1235 MaxxPro Dash - kratka klimatyzatora w postaci pojedynczego prostokąta, znów pojedyncze koła, nieco mniejszy niż powyższe (choć tego nie widać na osobnych zdjęciach), zawieszenie standardowe, przedni grill z poziomymi prętami:

MaxxProDashNavistar%20(1).jpg

 

5) M1235A1 MaxxPro Dash DXM - M1235 z zawieszeniem ISS (TAK-4), najłatwiej odróżnić w widoku z tyłu lub z przodu, widoczne duże sprężyny resorów, zazwyczaj nieco wyżej zawieszony niż zwykły M1235:

MaxxProDashDXMnavistar%20(2).jpg

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie M-ATV, Maxx Pro i Maxx Pro Dash możesz zrobić w polskim malowaniu z Afganistanu, pierwszego również z kraju. Co do samego M-ATV to możliwe jednak Kuba, że coś poprawili. Wydaje mi się, że na pewno chociażby koła są większe i nie wyglądają już tak karykaturalnie, pytanie co z resztą.

Pochodzę z lubuskiego, więc Gorzów jest mi dość blisko, także jakoś miło wiedzieć, że Kolega z tych rejonów:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.