Skocz do zawartości

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim do pomalowania opon, powinienem był użyć gunze h077 tire black a nie tamiya rubber black. Według mnie gunze ma o wiele więcej wspólnego z kolorem gumy niż tamiya. Trudno, nie chciało mi się 2 dni na przesyłkę czekać, to teraz mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Przede wszystkim do pomalowania opon, powinienem był użyć gunze h077 tire black a nie tamiya rubber black. Według mnie gunze ma o wiele więcej wspólnego z kolorem gumy niż tamiya. Trudno, nie chciało mi się 2 dni na przesyłkę czekać, to teraz mam. 

Czy to Gunze nadaje się pod pędzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, generalnie gunze i tamiya to, to samo. I tym i tym, trudno się maluje pędzlem. A porównywanie tych kolorów, wrzucając zdjęcia na forum, wydaje mi się bezcelowe, bo u każdego, na monitorze, będzie to wyglądało inaczej, ale mogę sprobować. Pierwsze foto gunze, drugie tamiya

IMG_20190119_231322.jpg

IMG_20190119_231441.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czym Piotr maluje opony, ale pod pędzel świetnie nadaje się Vallejo Panzer Aces Dark Rubber. Fotka znaleziona w necie. 

DSCN2095.JPG

Właśnie zacząłem się zastanawiać nad przemalowaniem opon w swoim humvee, bo przypomniało mi się, że ja mam tą Vallejo. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem dopancerzenie i zrobiłem mocowanie DUKE od nowa (jeszcze bez śrub). Proszę, nie porównujcie tego, co namodziłem z fotkami oryginałów, bo to dalekie jest od perfekcji. W ogóle uważam, że dorabianie tego dopancerzenia, nie było moim najlepszym pomysłem, bo jak mówi przysłowie: Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Trudno, zacząłem, to musiałem skończyć ?

IMG_20190126_001231.jpg

IMG_20190126_001450.jpg

IMG_20190126_001546.jpg

Jutro aktualizacja na wiadomo gdzie ? i bierzemy się za wnętrze. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy. W takim razie już nic nie zmieniam. Mam kolejne pytanko. Na tym zdjęciu

932zmqu.jpg

widać, że spod stolika rtv, od jednostki centralnej, odchodzą jakieś kable i kierują się w stronę fotela pasażera. Powiedzcie mi proszę, czy ta wiącha kabli ciągnie się wzdłuż całego tunelu silnika? Widziałem coś takiego w M1114 i zastanawiam się, czy podobnie jest w M1151. 

Z ostatniej chwili. Będę miał drugą, taką samą antenę DUKE. Zadziałała siła FB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Zdecydowałem, że felgi będą jednak piaskowe, więc je przemalowałem. Maskowanie zawiodło w dwóch miejscach, ale jak przyjdą washe i pigmenty, to powinno to zakryć. Zamontowalem też BFT i na razie to tyle. Model, będę kończył już na ziemi ojczystej, gdyż z rodzinką rozpoczęliśmy przygotowania do powrotu do kraju tzw. Gregxit. A zatem ciąg dalszy już z Polski. Pozdrawiam 

IMG_20190217_221703.jpg

IMG_20190217_222206.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.