Skocz do zawartości

Antonow An-14 "Pszczółka", Plasticard, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Thalgonis napisał:

To CO Ci wyjdzie jak byś robił za dnia? :D

Na razie trudno odpowiedzieć, dni takie krótkie :mrgreen:  Może jakieś F-104 lub Avia:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuj :mrgreen: Ja się zbieram do S-199 i CS-199 z old KP. Kalki sobie dokupiłem z wypustów Kopro. Najgorzej zacząć i pokończyć co zaczęte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artek82 napisał:

S-199 i CS-199 z old KP

Poniewiera się to to gdzieś na dnie szafy w stanie pełnego sklejenia. Może jak odkopię to i fotkę pstryknę :mrgreen:

B-35 się bardzo powoli dłubie, ale teraz to trochę nowoczesności dodaję i Turbiny obrabiam :szczerbol: Znaczy się lada chwila do lakierni jadą:banan:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 10:00, Artek82 napisał:

...dokupiłem z wypustów Kopro...

Widzę, że ohydny rusycyzm "wypust" pleni się na tym forum jak wrzód.

Informuję, że według SJP słowo wypust oznacza: 

1. «ujście, wylot»
2. «część czegoś wysunięta na zewnątrz»
3. «występ na bocznych krawędziach jakichś elementów, służący do ich łączenia»;
 
w znaczeniu, w którym stosowane jest na tym forum powinno się stosować słowo "wydanie" ew. "edycja".
Może ta sprawa większości nie obchodzi, ale musiałem się wypowiedzieć. Dbajmy o własny język.
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pires napisał:

Widzę, że ohydny rusycyzm "wypust" pleni się na tym forum jak wrzód.

Informuję, że według SJP słowo wypust oznacza: 

1. «ujście, wylot»
2. «część czegoś wysunięta na zewnątrz»
3. «występ na bocznych krawędziach jakichś elementów, służący do ich łączenia»;
 
w znaczeniu, w którym stosowane jest na tym forum powinno się stosować słowo "wydanie" ew. "edycja".
Może ta sprawa większości nie obchodzi, ale musiałem się wypowiedzieć. Dbajmy o własny język.

pewnie jesteś nauczycielem...  Przy okazji  pytanie. "Wypust" jest ohydny, bo jest rusycyzmem, czy z jakiegoś innego powodu. Słowem, czy mas coś do Rosjan, czy chodzi o jakieś względy estetyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem nauczycielem, ale drażnią mnie wszelkie zapożyczenia, które  mają swoje odpowiedniki w naszym języku, w tym masę anglicyzmów używanych bez sensu i umiaru. Ze zrozumieniem podchodzę do obcych słów, które w sposób twórczy uzupełniają nasz język, a nie go zaśmiecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja musze cos dopisac

Pires - Madre slowa :peace:

sam probowalem napisac cokolwiek o aplikacji ( przyklejanie ) i tym podobnych bzdurach

sam zreszta probowalem wytlumaczyc pani celnik, ze w jezyku polskim nie ma slowa  "szyberdach "

A An-14 bardzo ladny. Szkoda tylko, ze zdjecia bialo czarne, jakby sprzed wojny byl

Pozdrawiam BRavo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca se człowiek z imprezy modelarskiej, zagląda do galerii a tu  jakieś krucjaty "lingwistyczne" odchodzą:wpier:

Trochę się wystraszyłem, że jako etatowy sklejacz  modeli prezentujących sprzęt "Made in USRR"  (albo też "sdiełano w Rasiji") zostanę komisyjnie usunięty z forum. Na szczęście żadnych niepokojących sygnałów dymnych od administracji na tle nieba nie dostrzegłem :szczerbol:

A teraz wracamy do tematu :D

Antek powstał w roku 2015 jako próba zawalczenia  na konkursach w temacie "cywilnym". Z tą walką to tak raczej słabo mu szło i ostatnie dwa lata spędził na półce w drugim rzędzie. Ten model to tak naprawdę początek zmagań z materią - pierwsze "rycie" linii, pierwsze tak skomplikowane maskowanie, pierwsze zapuszczanie panellainerem linii.

I tak trochę dla draki przed wyjazdem do Tarnobrzega postanowiłem "pstryknąć" mu galerię - takie "rozpoznanie bojem"

Czytając opinie odrobinę się zarumieniłem i przyznam szczerze - nie spodziewałem się takiego odzewu:szok:

4 godziny temu, BRAVO112 napisał:

Szkoda tylko, ze zdjecia bialo czarne, jakby sprzed wojny byl

To teraz w kolorze:

JKWKCqY.jpg

 

may6oIT.jpg

 

QV0Uof9.jpg

 

7dqQwBq.jpg

 

JDOXlRL.jpg

 

Ds66FnF.jpg

 

a5j2Wfw.jpg

 

i dwa ujęcia z "perspektywy żaby" (dla kolegi Spitona, bo wiem że takie lubi)

 

FtcwKhq.jpg

 

zptWiq5.jpg

 

Małe trofeum:

 

wMS5jkY.jpg

 

Nie będę ukrywał, że mam drugi egzemplarz, który powstanie w wersji "militarnej". Oczywiście z zastosowaniem najnowszych moich "zdobyczy" manualnych.Na początek oczywiście zacznę od............... przenitowania konstrukcji :glupek:

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinie :toast:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.