Skocz do zawartości

F-14D VF-2 Bounty Hunters HASEGAWA 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dość długim niebycie. Przez ostatni czas udało mi się wydłubać coś takiego. Jak wyszło oceńcie sami.

Zestaw: Hasegawa PT12, Dysze Aires, sondy Master, Udrożniono kratki wentylacyjne w kadłubie, SJU-17 żywica, i pare przeróbek własnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

-1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez p_bladek
Wymiana zdjęć
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się namęczyłeś z tym zestawem... ale podołałeś i to z pompą. Ja walczę z tą bryłą niemiłosiernie. Powiedz mi do podwieszeń są pylony w zestawie i jak byś mógł podpowiedzieć które to są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz podwiesić? Pod napływami skrzydeł dla wersji D możesz podwiesić po lewej, Aim9L i  Aim54 lub Sparrow. Zarówno dla Sparrowa i Aim54 sa dwa różne końcowe pylony. Jeżeli pod spodem chcesz podwiesić Aim54 na paletach to ok, jeżeli Jdama lub GBU potrzebujesz belki BRU której nie ma w zestawie, podobnie jak Lantrina pod prawe skrzydło wraz z belką.

 

Edytowane przez p_bladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są, https://www.martola.com.pl/en143/produkty62872/bru_32_bomb_racks_for_f_14_bombcat I tylko pod kadłub, pod skrzydła: lewe-AIM9L i (AIM7 lub AIM54), prawe-Lantrin i AIM9L

Edytowane przez p_bladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tap-chan napisał:

Latrin? W sumie czemu nie, na dalekie loty jak znalazł :)

Jeżeli chce podwiesić Bombki świąteczne to Lantrin musi byc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jest LantIRn, IR od InfraRed. Całość brzmi podobnie do Lantern (latarnia).:D

 

A tak swoją drogą - dziwna ta kalka z wlotu powietrza - wydawało mi się, że kocury nie miały tam białej obwódki. Świeci się strasznie (nie technicznie tylko na tle całości).

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tap-chan napisał:

No tak, ale to jest LantIRn, IR od InfraRed. Całość brzmi podobnie do Lantern (latarnia).:D

 

A tak swoją drogą - dziwna ta kalka z wlotu powietrza - wydawało mi się, że kocury nie miały tam białej obwódki. Świeci się strasznie (nie technicznie tylko na tle całości).

image032.jpg.3052fcd052e9f515272b9e8fad53f88d.jpgimage028.jpg.1bce1ae0ca3f224ffd388ad65e1c1c35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak i kiedy robione zdjecie. Z tego co pamietam to kolorowe malowania (do ktoregos roku) byly wykanczane w polysku ew satynie zanim zostalo wprowadzone malowanie low-vis. Moge sie mylic wiec bez linczu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o obwódkę białą ostrzeżenia przy wlotach.Co do wykończenia. Satyna, błysk, mat w zależności od zużycia powierzchni i wypłowienia koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, kalki to superscale, ale numer teraz zauważyłem że słownik z uporem maniaka zamienia mi literki ?, mówimy oczywiście o Lantirn ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w swoich zasobach F-14B Hobbybossa w wersji świątecznej ? Narazie nie mogę nabrać weny żeby go złożyć ? Ale jak widzę np takie dzieła odnośnie malowania to złożyć może go złożę, ale tak pomalować to już nie wiem jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny! F14 to jest jednak to! ?

Niedawno obejrzałem twój warsztat z 2009 r. dotyczący F14A, bardzo mi się podobał ale tu widać sporą ewolucję malowania.

Czy mógłbyś zdradzić jakimi technikami udało ci się osiągnąć tak realistyczny efekt?

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njpierw malowanie.44765831_278181892827000_1992547195332591616_n.thumb.jpg.1eff42b1b82290a0a7a14f392f062467.jpg

 

44708860_529264337535218_5499761920959315968_n.thumb.jpg.2c83c5ccefe192360bf3b4fd1bfee5f9.jpg

póżniej właściwy lakier

 

1113279096_45348679_2171844046418588_2763204262564462592_n1_zpsioxjzefd.thumb.jpg.1b06fa6a39827e5cab053cc5a14922a9.jpg

 

Następnie touch upsy. Najpierw miejsce występowania malowałem na czarno, póżniej nakładałem rozjasnioną bazę tak aby została ciemna otoczka. Zróżnicowałem bazowy lakier ciemniejszym odcieniem, póżniej jaśniejszym i z dodatkiem brązu. Położyłem błysk a następnie zwashowałem całośc. W niektórych miejscach nie wycierając dokładnie. Na to nałożona została satyna i wycieniowane niektóre miejsca cieniami Tamki. Po cieniach wleciał utrwalacz żeby nie zeszły i pomalowałem kolorem błyszczącym niektóre miejsca róznicując powierzchnie.

 

Edytowane przez p_bladek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.