Skocz do zawartości

Ju88 C-6 / ICM / 1:48


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

takie cuś mi się „wyprodukowało” w okresie przed-po świątecznym. To stosunkowo nowy wypust ICM, dlatego składalność całkiem-całkiem i sam wygląd wyprasek też fajny - np. linie podziału nie za głębokie ani nie za płytkie...

Maszyna z 13./KG 40 stacjonująca w Lorient we Francji w listopadzie 1943 r.

Ju88-C-6-final-01.jpg

Ju88-C-6-final-02.jpg

Ju88-C-6-final-03.jpg

Ju88-C-6-final-04.jpg

Ju88-C-6-final-05.jpg

Ju88-C-6-final-06.jpg

Ju88-C-6-final-07.jpg

Ju88-C-6-final-08.jpg

PS. niestety, jeden duży błąd z mojej strony, z którym nie wiedziałem co zrobić i w końcu zostawiłem - podczas ostatniego lakierowania nie zabezpieczyłem zbiorniczka w aerografie i po przechyleniu troszkę lakieru wylało się z niego na spód modelu :glupek: Nie ruszałem tego, żeby nie rozmazać po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny.:super:Lubię takie klimaty.:mrgreen:Choć ja zrobiłbym nocnego.Plamę bym zamalował bo dosyć wyraźnie ją widać i daje po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Thalgonis napisał:

No co Ty? Przeca święta mantra „następny będzie lepszy” obowiązuje, no nie? :D 

Pewnie że obowiązuje.:mrgreen:Sam się jej trzymam choć różnie to wychodzi..placze:Też żartowałem:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Thalgonis napisał:

Nie jest złe. Najwięcej na sieci jest wersji A-ileś_tam (sam szukałem), a to są starsze wypusty ICM. Ta C-6 jest z 2017 roku i, wg Scalmates, sporo tam poprawiono

W większości to te same ramki , dodano tylko 1 z nosem . ICM podobnie jak eduard miesza ramkami i wydaje inne wersje tego samolotu. Jeśli chodzi o jakość to jest zdecydowanie lepsza niż ich dorniery. 

W modelu masz trochę inny rozkład plam niż podaje instrukcja ( nie sprawdzałem oryginalnego) , przyleganie kabiny i gondoli też nie wygląda najlepiej. 

Jako całość prezentuje się bardzo fajnie. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marek K napisał:

Jeśli chodzi o jakość to jest zdecydowanie lepsza niż ich dorniery. 

O kurde... Mam od nich także to:

313337926_DornierDo215B-4.thumb.JPG.a3dadb70e2c8e6dea7020e370103504b.JPG

Mam się zacząć obawiać? Czy Twoja uwaga dotyczyła tylko „ołówka”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju-88 bardzo fajny, ciekawe malowanie znad Atlantyku. Model ładny, ale czy aby karabiny i działko nie są lekko krzywo przyklejone, czy to tylko moje "widzimisię"? Gratuluję też tempa budowy, tak duży model kleiłbym chyba z 3 lata (brak czasu, toteż zazdroszczę tempa, a i wykonanie też zacne). Czekam na Do-215 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajny model!

OT: Ciekawi mnie jedno. Mam wersję A4. WG ICM i ich kalek nie ma na stateczniku pionowym swastyki. Orientował się ktoś? Tu w C6 - myśliwcu ? jest.

Na początku Niemcy stosowali tam znaczek a potem usuwali, co potwierdza dużo zdjęć jakie znalazłem. Jak to jest z tymi oznaczeniami. Muszę jakąś knigę nabyć, co by się podedukować. 

EDIT: gdzieś przeczytałem, że ICM ze względów "politically correct" nie dodał swastyk... to głupie, jeśli tak jest. 

Edytowane przez Kola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu pństwach znak swastyki jest zakazany ustawowo. W zwiazku z tym niestety, ale modele maja byc ich pozbawione. Kolejna poprawnosc polityczna...

ja po prostu kupilem kalkomanie ze swastykami osobko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.