Skocz do zawartości

F-14 D Super Tomcat


danielodziem

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wszystko wychodzi.

Mam tylko taką uwagę.

Kolor dysz jakoś mi nie podchodzi, wydaje mi się, że powinien iść w stronę Alu np. tutaj

F14D_VF101CAG_TWINTAIL_2.jpg.a6f669eb687722b75b379aecb0de2b12.jpg

No i proszę podaj kolory spodu i góry. Całość bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super ale dwie rzeczy merytoryczne:

Skoro budujesz Super Tomcata to one raczej przenosiły bomby a jeżeli już AIM154 to raczej w wersji C a nie A (czyli pomalowane na szaro).

Z tym akurat dywizjonem to jest szczególny problem bo VF101 to dywizjon szkolny a ich maszyny nie przenosiły AIM154. Jeżeli już coś miały podwieszone to wersje treningowe Sidewinderów/Sparrow'ów i LANTRIN'a pod skrzydłami plus parę treningowych bomb pod kadłubem.

Najczęściej jednak latały na pusto - często nawet bez zbiorników zewnętrznych (szczególnie dotyczy to maszyn pokazowych - pomidora AD101, AD260, AD163, AD164)

Druga rzecz to stateczniki poziome - były wyszlifowane na płasko, nie miały żadnych widocznych łączeń więc też trzeba by je poszpachlować.

VF-31002-1.jpg&key=1b9880a285a988670621d

Edytowane przez ESP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wszystko wychodzi.
Mam tylko taką uwagę.
Kolor dysz jakoś mi nie podchodzi, wydaje mi się, że powinien iść w stronę Alu np. tutaj
F14D_VF101CAG_TWINTAIL_2.jpg.a6f669eb687722b75b379aecb0de2b12.jpg
No i proszę podaj kolory spodu i góry. Całość bardzo mi się podoba
Hmm.
Merytorycznie poleglem dajac du. Y
PatrAc na zdj ten kolor był najbardziej ok. a1c2bc54a849d80d83c5d26bdd05d355.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za rozmach, bo będzie na czym zawiesić oko. Sugeruję jednak byś obejrzał nieco więcej zdjęć, bo unikniesz błędów. Wysunięte sloty przy złożonych skrzydłach występowały tylko w przypadku dość poważnej awarii i prac serwisowych. Sloty w F-14 są mechanicznie sprzężone z klapami i w sprawnym samolocie działają zawsze razem. Więc w Twoim modelu powinny być wsunięte. Albo rozłóż skrzydła i wypuść klapy.

Panele działka (M61A1, a nie GAU) Vulcan - pierwsze dwa, były zdejmowane, a nie otwierane na zawiasie. W ten sposób otwierany był tylko ten w kształcie litery "L" sąsiadujący z drabinką. 

A co do stateczników poziomych to nikt tam niczego nie szpachlował. One były w znacznym stopniu z kompozytu, którego połączenie z metalowymi elementami u nasady i na spływie było zabezpieczone taśmą taśmą uszczelniającą. To samo jest choćby na naszych F-16. Zamiast więc tradycyjnej linii podziału, powinna być lekko wystająca, szersza kreska. 

Coś jak to:

AIR_9508_zpsemu4sxm5.jpg

PS

Brawo za poprawkę z nitami na skrzydłach! 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.