Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

No to idąc tym tokiem myślenia w promocjach może i można będzie go dostać za 140 z groszami...............Z innej beczki.Zaczyna być naprawdę ciekawie. Już można zebrać ciekawą kolekcje śmigłowców w polskich barwach w 1/48. Ciekaw jestem czy jeszcze Kania  trafi na rynek? Marzy mi się w kolorach Straży Granicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakich poza Sokołem? Mi-8/17 nie ma, Mi-24 nie ma, Mi-2 nie ma, Puszczyków nie ma, Mi-14 nie ma... Jest Merlin Airfixa, ale nie ma go w służbie. No i jest Kaman KH. Raczej słabiutko jest. Można tylko liczyć na zapowiedzi i zaawansowane prace nad niektórymi z nich. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

No właśnie jakich poza Sokołem? Mi-8/17 nie ma, Mi-24 nie ma, Mi-2 nie ma, Puszczyków nie ma, Mi-14 nie ma... Jest Merlin Airfixa, ale nie ma go w służbie. No i jest Kaman KH. Raczej słabiutko jest. Można tylko liczyć na zapowiedzi i zaawansowane prace nad niektórymi z nich. 

Mi-2 pojawiło się ostatnio w JadarHobby, Mi-8 dostępny z AWC Models... Coś tam Kitty Hawk zapowiedział w sprawie smigieł, Mi-14 jest w planach AWC

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-2 chyba jakiś gniot stary, Mi-8 AWC models zaś żywica za chore pieniądze. Tego nikt nie kupuje. Jeśli już, to macałem na początku roku Annetrę (AMK), która wygląda świetnie i warto na nią poczekać. O reszcie nie ma w ogóle co gadać, bo jak napisałem, na razie są to zapowiedzi, do których nawet modele 3D jeszcze nie istnieją i choć jest jakiś szum w eterze o innych firmach, które mają działać w temacie, konkretów brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Mi-2 chyba jakiś gniot stary, Mi-8 AWC models zaś żywica za chore pieniądze.

 

Mi-2 gniot? Miałeś go w ogóle w rękach? Mi-8 od AWC drogi bp robiony ręcznie w kooperacji z różnymi innymi producentami m in blach czy kalek. Kolejne wypusty tej firmy mają już być tańsze, rozmawiałem z producentem. Poza tym jakość i precyzja części i detali są porostu powalające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi tą Mi-2, że taka fantastyczna?

Wybacz, ale modele żywiczne to śmieszny ułamek rynku i jaki by nie był fajny, można go traktować conajwyżej jako ciekawostkę dla fanów. I nawet większość z nich czeka na modele wtryskowe. 

W momencie kiedy się takie pojawią, AWC może z żywicą pakować manatki. 

IMG_20190427_125200-01.jpeg

IMG_20190427_125404-01.jpeg

IMG_20190427_125205-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ten Mi-8 wciąż nie może pojawić się na rynku a Mi-2 robił AeroPlast i wcale nie jest taki zły jak piszesz. Zawiera nawet niektóre elementy do Kani, widać planowali ja wydać, ale narazie żeby zrobić Kanie w 48 trzeba czekać na wydanie konwersji przez Bilmodela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

Gnioty. W mojej ocenie.

Nie wiem, nie przyglądałem się, bo nie moja skala :mrgreen:

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tazman79 napisał:

Z tym że ten Mi-8 wciąż nie może pojawić się na rynku a Mi-2 robił AeroPlast i wcale nie jest taki zły jak piszesz. Zawiera nawet niektóre elementy do Kani, widać planowali ja wydać, ale narazie żeby zrobić Kanie w 48 trzeba czekać na wydanie konwersji przez Bilmodela

Nie mógł się pojawić na rynku, bo AMK blokowało Annetrę z F-14. W odróżnieniu od innych modeli, są już formy. 

Puszczyk AeroPlast gdzie jest dostępny? Mi-2 też normalnie dostępna? 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-2 z Aeroplastu jest ok.....jedyne co zmieniłem,to szybki przednie dolne przerobiłem.....bo nie prawidłowe w obrysie.....pobawiłem się też z innymi sprawami w rejonie wirnika....i wyszedł całkiem fajny model.....Puszczyka też zrobiłem....i myślę,ze wygląda ok.....)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Czyli jeden średni model w miarę dostępny, droga żywica też, resztą średnio. Na bogato. 

W tej kwestii skala 48 była zaniedbana ale ważne że się cokolwiek ruszyło. Trzeba cierpliwie poczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sławekb napisał:

Mi-17 w 1/48....to już liczę tylko na ANNETRĘ...)...Bo ta żywica ma pewne blędy w rejonie silników i przekładni(kształt nieprawidłowy)...choć wnętrze całkiem fajne......)

Skąd wiesz że ten od Annetry też nie będzie miał błędów? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mbrnnr napisał:

Oczywiście, że będzie miał. Ale jakoś tak mniej bolą błędy za 2 stówy niż te za 6 stów.

Powtarzam raz jeszcze że ten model jest robiony ręcznie a nie maszynowo stąd ta cena , zobacz np belki podwieszen do Su-22, takiej precyzji wykonania w życiu nie widziałem, nie mówiąc już o wszelkich dodatkach do Mi-24 żeby móc wykonać prawidłowy model w 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy rozumieją, skąd bierze się cena modeli wydawanych w małych seriach. 

Jeśli chcesz kupić AWC, proszę bardzo. Ja czekam na model wtryskowy bo żywica = model nieistniejący. ?

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Chyba wszyscy rozumieją, skąd bierze się cena modeli wydawanych w małych seriach. 

Jeśli chcesz kupić AWC, proszę bardzo. Ja czekam na model wtryskowy bo żywica = model nieistniejący. ?

Każdy wybierze to co jemu akurat przypadnie do gustu, jeden lubi żywice, drugi wtrysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tazman79 napisał:

Skąd wiesz że ten od Annetry też nie będzie miał błędów? ??

Mi-8/17...to moja ulubiona bryła.........i pewne rzeczy moje oko wychwytuje.już po fotach,które są dostępne w internecie....Nie mam tu na myśli drobnych niedociągnięć....ale konkretne błędy w bryle( AWC zrobiło złe pokrywy silników i przekładni,nie wiem,też jak tam ze szklarnią przednią,czyli jak dla mnie urokiem tej maszyny)...a w żywicy nie jest tak łatwo poprawiać.....W plastiku to co mi nie pasuje,to sam poprawię..ale na fotkach Annetry już na pierwszy rzut oka widać,że te elementy są poprawne.......bryła jest OK...reszta to mówię...jak coś to się poprawi))).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tazman79 napisał:

Skąd wiesz że ten od Annetry też nie będzie miał błędów?

Jeszcze nie widziałem idealnego modelu.
Błędy mniejsze lub większe są w każdym.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.