Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mbrnnr napisał:

O co chodzi z tym skokiem na kasę? Modele robi się z czystego altruizmu czy jak? 

Tu nie chodzi o altruizm, tylko całkowity brak inwencji własnej. Bo żeby sprzedawać pod koniec drugiej dekady XXI. wieku model wzorowany na sylwetkowych vinitage w stylu lat. 60 ubiegłego stulecia to trzeba mieć tupet. Zwykłe żerowanie na jakiejś tam chłonności rynku, z którego ten wyrób Sokołopodobny AJ Model szybko zniknął. Panom z Mirage nawet nowych malowań nie chce się wymyślać, więc mi się odechciewa kupować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mandrivecs napisał:

Nie wierzę, że już po wakacjach...

Myślę, że jednak będzie po wakacjach tylko że rok jeszcze nieustalony:haha:

Mam jednak cichą nadzieję że będzie to 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rymulus napisał:

Myślę, że jednak będzie po wakacjach tylko że rok jeszcze nieustalony:haha:

Mam jednak cichą nadzieję że będzie to 2019.

 

E tam nadzieja, oto jest cytat z fejsa:

Cytat

Projekt pierwszej serii produkcyjnej w skali 1/48 w zasadzie gotowy, więc można od razu, niejako 'z marszu' przejść do skali 1/72. Wszystko wskazuje na to, że 'małe' Sokoły będą wcześniej niż początkowo zakładaliśmy, czyli jeszcze w tym roku (zapewne po wakacjach).
Pudełka będą się wyróżniały niebieskim tłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej warto czekać, bo to w końcu nasza maszyna. Tylko niech "białe" malowania będą jeszcze odlane z białego tworzywa... Jedyna szansa dla malujących pędzlem. 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 23:17, marcin1323 napisał:

Czytają co tam ma być w zestawie to poniżej 200pln raczej nie ma co myśleć chyba... ?

Myślę, że z pewnością będzie to niższa cena. Stawiam na kwotę 100-150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafalik napisał:

Myślę, że z pewnością będzie to niższa cena. Stawiam na kwotę 100-150 zł.

Ale masz na myśli 48 czy 72? Bo myślę że w 48 może oscylować bardziej przy 200-250 zł, ale wolał bym się mylić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tazman79 napisał:

Ale masz na myśli 48 czy 72? Bo myślę że w 48 może oscylować bardziej przy 200-250 zł, ale wolał bym się mylić ?

1/48 oczywiście. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 19:36, Tazman79 napisał:

Ale masz na myśli 48 czy 72? Bo myślę że w 48 może oscylować bardziej przy 200-250 zł, ale wolał bym się mylić ?

Poczekajmy jednak na premierę.

Edytowane przez mrdt
uwaga nie dotyczaca bezpośrednio samego modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie strategiczne do skali 1/72

Mam w moim magazynie 9 sztuk ajm w-3 plus żywice z model-cz plus blaszki i takie tam. planowałem zacząć sklejać w-3 po wakacjach.

I tu moje pytanie wyprzedawać kolekcje czy poczekać na wypust modelu?

Myślałem, że już się wyleczyłem z choroby MIECIA (muszę to mieć) - ale przy tym modelu i skali 1/72 chyba zachoruje na nowo - raczej będzie to ciężka nieuleczalna odmiana...

p.s.

poprawiłem pisownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę patrząc na choćby aeroplast i ich wypusty, porównując ilość plastiku i detale (mi-2, m-28) do złożoności sokoła to wg mnie powinien kosztować w granicach 80-95pln.

rozmarzyłem się trochę i może byłby tez projekty futurystyczne typu: long sokół, albo anakonda z torpedami, w-3 w wersji attack helikopter. tak się rozmarzyłem tylko... przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na fejsbukach obiecujo, że będzie więcej wersji. Na pewno obiecywali, że będzie Głuszec, co jest dla mnie najbardziej interesującą opcją. Marzy mi się też zwyczajny W-3T w barwach Birmy (czy tam Mjanmy). Myślę, że wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.