Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mbrnnr napisał:

I takie info otrzymał z zakładu też Answer z tego co się dowiedziałem. Ale chyba nie trzeba nikomu przypominać, że od takich rzeczy są kwity.

Ja mam teraz zagwozdkę co zrobić z moim Czechem. Kilka dość ważnych rzeczy nie pasuje z zestawu, więc będzie trzeba chyba go na razie odstawić i czekać na aftermarket. 

Rozwiniesz wątek nie pasujących rzeczy? Też mam Czecha w najblizszych planach ale nie dostałem jeszcze modeli więc nie było jak przestudjować zestawu...

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mbrnnr napisał:

Ja mam teraz zagwozdkę co zrobić z moim Czechem. Kilka dość ważnych rzeczy nie pasuje z zestawu, więc będzie trzeba chyba go na razie odstawić i czekać na aftermarket. 

A mógłbyś z grubsza wymienić co jest nie tak? Chodzi o ratownika czy szaraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ratownika nie ma sprzętu ratowniczego, który według Answera dopiero będzie i to jeszcze nie wiadomo, czy i na ile będzie pasować, bo czeski i polski się różni (chyba, że będą dwie wersje). Co do szaraka - no to jest troszeczkę sajgon. Po pierwsze brakuje kosza na wlot między silnikami (po części dotyczy też ratownika). Jeśli ma to być starszy wariant z kratką, która jest na blaszcze - nie ma odpowiedniej wersji lwa na drzwi i wtedy nie używamy reflektora i wyciągarki. No i do czeskich generalnie nie pasuje tablica przyrządów, ponieważ ich wygląda zupełnie inaczej. 

Błędy nie są to poważne, tylko wymagają drobnych korekt.

Armycast ma iść robić pomiary i być może jakieś dodatki będą, Yahu ma w planach czeską tablicę. 

Po prostu jeśli ktoś chce mieć poprawnie zrobioną czeską maszynę musi poczekać lub poprawić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Myślę że rzeczy o których wspomniałeś nie powinny stanowić najmniejszego problemu nawet dla średnio ogarniętego modelarza... rzekłbym nawet że to czysta przyjemność by dodać takie drobiazgi we własnym zakresie.

Może patrze na Answerowego Sokoła z perspektywy prac nad AJMowym Czechem ale uważam że ten model jest naprawdę dopracowany. A rzeczy o których wspomniałeś wynikają z uniwersalności zestawu oraz z faktu że maszyny ewoluują... swojego czasu prześledziłem dokłanie historię czeskich 0709 i 0711 i na przestrzeni lat śmigłowce bardzo się pozmieniały. Myślę że kłopotliwe i droższe było by przygotowanie zestawu z ktorego można zbudować różne śmigłowce w całym okresie służby i pewne kompromisy są konieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

 nie ma odpowiedniej wersji lwa na drzwi i wtedy nie używamy reflektora i wyciągarki. No i do czeskich generalnie nie pasuje tablica przyrządów, ponieważ ich wygląda zupełnie inaczej. 

 

na kalce 0709 starsza wersja - 2 lwy (5,6) nowszy 2 lwy (4) - wiec bez problemu - z siatka faktycznie jest problem ale bez tego sokół tez latał na początku swojej eksploatacji - 0709 tez na początku tego nie miał. co do tablic nawet Yahu raczej popełni błędy mimo wszystko bo było kilka wersji :)

 

36 minut temu, mbrnnr napisał:

Wynikają z niedopatrzeń raczej. A z tym średnio ogarniętym modelarzem ostrożnie. Poprawki, o których mowa do najprostszych zdecydowanie nie należą. 

Sokół to taki "polski rolls royce" teraz troszkę łatwiej ale jeszcze 5 lat temu trudno bylo znaleźć 2 identyczne egzemplarze, doświadczony modelarz czy amator  robiąc Sokola musi sie określić jakiego robi, jaka wersja , n/b i jaki okres. - dla przykładu o ile z zewnątrz zmian nie ma za duzo to środki sa inne - Wersja W-3W - od nr 0601 - do 0617 to tylko - 7 wersji, a w cywilach to juz wolna amerykanka, w zasadzie każdy inny :)

Baza jest jak najbardziej prawidłowa - cieszmy sie ze mamy w koncu w 48 :)

Jeśli ktoś będzie potrzebował wsparcia dotyczącego W-3 zapraszam prywatnie - kilka razy go widziałem, nawet raz leciałem...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adamsky napisał:

 

Baza jest jak najbardziej prawidłowa - cieszmy sie ze mamy w koncu w 48 :)

Jeśli ktoś będzie potrzebował wsparcia dotyczącego W-3 zapraszam prywatnie - kilka razy go widziałem, nawet raz leciałem...

Dokładnie w punkt! 

A Adam od początku mial oko na mój projekt W-3A i zdecydowanie polecam współpracę...

Nie znam 2 osoby która o Sokołach wiedziała by aż tyle... no po części Seweryn ,ale Adam to encyklopedia??

I na pewno nie ma tu mowy o niedopatrzeniach, a kompromisy tak. Niestety by utrzymać pewne założenia były one konieczne. 

Tak jak Adamsky napisał, cieszmy się bo w koncu jest porządny Sokół w 48... ????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon  - Leszek Ja czekam na swoje dziecko - W-3WA/AE 0911 :) to jest porządny Sokół ??, pozostałe też sa OK

70760.jpg

78498.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam niestety nie zgodzę się z Tobą.

To producent musi określić jaki wariant modelu chce robić, włącznie z kamuflażami, na etapie produkcji, nie modelarz. Nie ważne, czy to Rolls Royce czy nie. Jeśli ma być dużo wariantów, to trzeba to wziąć pod uwagę i wrzucić wszystko co powinno być. W innym przypadku będą wytykane błędy. I tak właśnie jest.

Z resztą w przypadku 0709 wystarczyło zrobić maszynę z 1996 i nie byłby problemu poza tablicą, bo kosza nie ma. Lew w zestawie jest do tej maszyny za duży, nie da się domalować pierścienia. 

Więc jak bym nie kombinował, poprawnego czeskiego Sokoła nie da się na tę chwilę z zestawu, i zaznaczam jeszcze raz OOB, zrobić.



 

pn_w3351.jpg

pn_w3352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly tez takie jak w zestawie :) Jak sam widzisz to tylko kolejna wersja 0709 :)

136922.jpg

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

136922.thumb.jpg.55ed814b022c8488619b0ec9e1d25cda.jpg.52330a45c22cdcbc07f2dd9e331ead1f.jpg

Jeśli chodzi o ten kosz to nie jest żaden fail...Sokoły mają w zależności od okresu (pory roku lub szerokości geograficznej ) montowane lub demontowany w/w kosz..a zatem można Czecha robić na spokojnie bez kratki lub z kratką:)) Obie wersje bedą merytorycznie poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mbrnnr napisał:

@CINEQ - na zdjęciach czeskich wygląda to tak jakby przestali zwykłej kratki używać. Ale mogę podpytać na MF czy faktycznie tak jest. Nadal pozostaje temat tablicy i sprzętu ratowniczego.

Człowieku, weź troszkę na luz i uzbrój się w cierpliwość... Sprzęt ratowniczy ma być, na ew tablice poczekaj po prostu. Yahu narazie będzie robić do wersji T, wszystko chcesz mieć już teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mbrnnr napisał:

@CINEQ - na zdjęciach czeskich wygląda to tak jakby przestali zwykłej kratki używać. Ale mogę podpytać na MF czy faktycznie tak jest. Nadal pozostaje temat tablicy i sprzętu ratowniczego.

Nie musisz pytać...to nie wynika z maniery tylko z instrukcji użytkowania tego sprzętu..latają albo z płaską albo z stożkową siatką... tak samo jak i nasze polskie Sokoły..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tazman79 napisał:

To nie będziesz miał...

Ja sobie poradzę, nie martw się. 

 

7 minut temu, CINEQ napisał:

Nie musisz pytać...to nie wynika z maniery tylko z instrukcji użytkowania tego sprzętu..latają albo z płaską albo z stożkową siatką... tak samo jak i nasze polskie Sokoły..

Pozdro

No z tymi instrukcjami to ja byłbym ostrożny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mbrnnr napisał:

Ja sobie poradzę, nie martw się. 

 

No z tymi instrukcjami to ja byłbym ostrożny. 

To czemu wciąż marudzisz jak baba że tego nie ma, że tamtego nie ma... Momentami wygląda to tak jak byś chciał zdyskredytować ten zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzę jak baba? Tylko dlatego, że to polski zestaw nie można zwracać uwagę na niedociągnięcia?

Jak bym chciał zdyskredytować ten zestaw, to jadę ramka po ramce a nie mówię o tym, że rozwiązania są w drodze lub można je obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak zwykle zaczęła się forumowa bitwa na kolejność nitów i ich liczbę... - to tak żartem.

jak nie było modelu, źle i płacz - jak jest - płacz bo nie taki - a jak zobaczyłem co jest w środku - jestem pod wrażeniem i czekam na moje 1/72 z niecierpliwością.

pytanie retoryczne do średnich modelarzy: tak z ręka na sercu - czy wy sklejacie modele z pudełka prosto czy raczej coś zawsze dodajecie od siebie w każdym modelu? tym razem macie okazje dodać tablicę przyrządów lub poczekać na Yahu.

porównajcie ten model do AJmodel w 1/72 i jego jakość i ilość pracy jak trzeba było włożyć aby on wyglądał jak w-3. do dziś widzę misia z relacji budowy w-3 ratowniczego i walkę modelarza, który z wnętrza gdzie nic nie było zrobił arcydzieło.

podsumowując - nie ma modeli idealnych - uważam ze ten jest super i na arenie międzynarodowej modelarskiej nie mamy się czego wstydzić.

Modelarze - zakasać rękawy i do roboty - powąchać trochę kleju, zaciągnąć się rozpuszczalnikiem,  pomieszać farbkę i - czekam na relację z budów. :)

Kurcze nie obrzucajcie  tak błotem jednej z najbardziej oczekiwanej premiery modelarskiej ostatniego czasu.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.