Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, arhtus napisał:

A co do Sokoła od Answera to przewidziane jest pudełko z jakimiś bardziej wojskowymi ? malowaniami, czy brać i nie wydziwiać. 

Tak, na pudle jest zapowiedź kolejnych. Co do pierwszych wrażeń - bardzo pozytywne,  ale wnętrze trzeba będzie podorabiać. 

70701610_370882317190952_7056360177582211072_n.jpg

71145746_2204711613152624_8417497431796613120_n.jpg

Edytowane przez stakor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Troszkę mnie dziwi, że jest zapowiedź Głuszca, a nie ma W-3W. Mam nadzieję, że prędzej czy później takowy się pojawi. 

W pierwszych zapowiedziach tego modelu Answer pokazywał rysunek na pudło z W-3WA. 

49775668.jpg

Z kolejnych wrażeń - model dobrze się wpasował w plany i plus za wygodne dla użytkownika umieszczenie punktów wtrysku.

20190925_171528.jpg

Edytowane przez stakor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stakor1 napisał:

Tak, na pudle jest zapowiedź kolejnych. Co do pierwszych wrażeń - bardzo pozytywne,  ale wnętrze trzeba będzie podorabiać. 

70701610_370882317190952_7056360177582211072_n.jpg

71145746_2204711613152624_8417497431796613120_n.jpg

Wyposażenie wnętrza ponoć ma się pojawić w formie dodatków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już pełniejsze sprawozdania są. Późno z pracy, więc tylko tak pobieżnie przejrzałem ramki - i jestem zaskoczony na plus. Śmigłowców nie kupuje, a tutaj w ramce są wygięte łopaty wirnika - stan do spoczynku na ziemi, pierwszy raz widzę takie cóś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, olokolo napisał:

Widzę, że już pełniejsze sprawozdania są. Późno z pracy, więc tylko tak pobieżnie przejrzałem ramki - i jestem zaskoczony na plus. Śmigłowców nie kupuje, a tutaj w ramce są wygięte łopaty wirnika - stan do spoczynku na ziemi, pierwszy raz widzę takie cóś....

Czekamy...czekamy......na jakieś fotki,ciekawostki.....zdjęęciaaaa))))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes napisał:

Sławku, ja tam widzę, że tak czy siak będziesz musiał go zrobić do swojej serii śmiglaków z biało-czerwoną.

Obowiązkowo....mam tych śmigieł trochę rozgrzebanych....korci juz powoli do tego wrócić...zresztą nie ma innej możliwości))))....Może własnie jesienią cos zacznę,bo na malowanie to trochę krótkie dni.....ale od czego zacznę to nie wiem....tak sie zaniedbałem w klejeniu,że się zastanawiam,czy potrafię jeszcze robić skomplikowane projekty,więc chyba skleję coś "normalnie"na początek...może to własnie Sokół???)))))

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt narazie nie zrobił coming out'u więc śpieszę z fotkami (model kupiony w sklepie stacjonarnym za 149zł):

Sokol_01_resize.jpg  Sokol_02_resize.jpg   Sokol_03_resize.jpg  Sokol_04_resize.jpg   Sokol_05_resize.jpg  Sokol_06_resize.jpg   Sokol_07_resize.jpg  Sokol_08_resize.jpg   Sokol_09_resize.jpg  Sokol_10_resize.jpg  Sokol_11_resize.jpg  Sokol_12_resize.jpg  Sokol_13_resize.jpg  Sokol_14_resize.jpg  Sokol_15_resize.jpg  Sokol_16_resize.jpg  Sokol_17_resize.jpg  Sokol_18_resize.jpg  Sokol_19_resize.jpg  Sokol_20_resize.jpg  Sokol_21_resize.jpg  Sokol_22_resize.jpg  Sokol_23_resize.jpg  Sokol_24_resize.jpg  Sokol_25_resize.jpg  Sokol_26_resize.jpg  Sokol_27_resize.jpg  Sokol_28_resize.jpg  Sokol_29_resize.jpg  Sokol_30_resize.jpg  Sokol_31_resize.jpg  Sokol_32_resize.jpg  Sokol_33_resize.jpg  Sokol_34_resize.jpg  Sokol_35_resize.jpg  Sokol_36_resize.jpg  Sokol_37_resize.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest bardzo dobrze. Przy zakupie trzeba tylko sprawdzić blaszkę czy nie jest pogięta zbyt mocno - producent zapakował ją tylko w woreczek strunowy bez żadnej tekturowej podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Micz napisał:

Widzę, że nikt narazie nie zrobił coming out'u więc śpieszę z fotkami (model kupiony w sklepie stacjonarnym za 149zł):

Sokol_01_resize.jpg  Sokol_02_resize.jpg   Sokol_03_resize.jpg  Sokol_04_resize.jpg   Sokol_05_resize.jpg  Sokol_06_resize.jpg   Sokol_07_resize.jpg  Sokol_08_resize.jpg   Sokol_09_resize.jpg  Sokol_10_resize.jpg  Sokol_11_resize.jpg  Sokol_12_resize.jpg  Sokol_13_resize.jpg  Sokol_14_resize.jpg  Sokol_15_resize.jpg  Sokol_16_resize.jpg  Sokol_17_resize.jpg  Sokol_18_resize.jpg  Sokol_19_resize.jpg  Sokol_20_resize.jpg  Sokol_21_resize.jpg  Sokol_22_resize.jpg  Sokol_23_resize.jpg  Sokol_24_resize.jpg  Sokol_25_resize.jpg  Sokol_26_resize.jpg  Sokol_27_resize.jpg  Sokol_28_resize.jpg  Sokol_29_resize.jpg  Sokol_30_resize.jpg  Sokol_31_resize.jpg  Sokol_32_resize.jpg  Sokol_33_resize.jpg  Sokol_34_resize.jpg  Sokol_35_resize.jpg  Sokol_36_resize.jpg  Sokol_37_resize.jpg

Znikły fotki?(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sokół też już dotarł. 

Model ładny, kto zna dobrze najnowsze ukraińskie short-runy, wie czego się spodziewać. Jasny i sprężysty plastik, dość dobry detal, tu i ówdzie ślady po frezowaniu. Piękna kalkomania Cartograf, sporo elementów fototrawionych i brak masek na oszklenie (szkoda, bo trochę tego jest). Po obejrzeniu wyprasek znalazłem kilka miejsc wymagających uwagi podczas budowy, ale niespodzianek nie powinno być. Cieszę się, że producent używa farb w standardzie FS, natomiast co do malowania poszczególnych elementów będzie trzeba się opierać o materiał referencyjny, ponieważ w instrukcji (prostej i przejrzystej), nie ma zbyt dużo informacji w tym zakresie.|

Ponieważ konstrukcja jest dość skomplikowana, nie poleciłbym model początkującym modelarzom. Kto marzy o Sokole/-ach - zdecydowanie polecam. 

Z tego co wiem, w Bielsku na stoisku Answer będzie sklejona sztuka, widziałem już kilka fotek i wygląda jak Sokół. :) 

sokol3.thumb.jpg.78f3d0dd593b113d0a1887fc53a8763c.jpg

sokol1.jpg

sokol2.jpg

sokol4.jpg

sokol5.jpg

sokol6.jpg

sokol7.jpg

sokol8.jpg

sokol9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sławekb napisał:

Fajne fotki......szkło ciekawie wygląda......co trzeba będzie...to się dorobi)))

 

Z informacji które mam od producenta, mają się pojawić wszelkie dodatki jako osobny zestaw... Chyba że będą je dorzucać w zależności od wersji. Ja napewno będę chciał zrobic TOPR i Sokoła z 2GPR.

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mbrnnr napisał:

Te dodatki mają być tylko dla wersji ratowniczych. 

No i policyjnego... Swoją drogą pewnie PMask lub Montex zrobi niedlugo maski, a może Yahu malowane tablice i przelaczniki tak jak do Mi-2

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.