Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mbrnnr napisał:

Tak w ogóle to po bliższym obejrzeniu wyprasek, zestawu czeskiego można zrobić też W-3RL (jest wyciąg i głowica kamery).

 

Tylko po co

W-3RL też będzie...

Pozdrawiam

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to ciekaw jestem jaką karierę zrobi model Sokoła wśród modelarzy.
Bo takie same wielkie emocje były przy premierach Puszczyka i przy Mi-2 i przy Bryzie 1:72 z Aeroplastu...
A potem kamień w wodę, modeli specjalnie nie widać ani na forach, ani na wystawach modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stakor1 napisał:

Answer pokazał sklejony model testowy. Kolor niebieski do 0209 z instrukcji wydaje się być ciut nietrafiony. Patrząc na próbnik farb bilmodel zamiast 081 lepiej użyć 080 Trafic Blue PZL.

 

71051936_2284663704973129_8961654008489967616_n.png

71864613_663520070798667_2782952831429115904_o (1).jpg

A nie uważasz że na zdjęciu oryginalnej maszyny kolory mogą być trochę wyblaknięte? A jak z kolorami Hataki i AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

Pewnie tak samo jak z innymi niszowymi tematami. Jeden dwa modele się pojawią i reszta będzie w magazynach "dojrzewać". Byle by się dobrze sprzedawał i firma się utrzymała. 

Wszystko zależy od nas Panowie ?

Będą warsztaty, sklejone modele w galeriach i na konkursach to automatycznie produkt będzie zyskiwał na popularności. Uważam że producent zrobił co w jego mocy,nawet biorąc pod uwagę polskie realia. Powstał model świetny jakościowo, kompletny merytorycznie, pozwalający na wiele i nie oszukujmy się-przystępny cenowo.

Wiem z pewnego źródła że przygotowane są najważniejsze wersje(choć wiązało się to z produkcją dodatkowych form z np kadłubem) i multum malowań. Cierpliwości i odrobinę wiary

Pozdrawiam

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tazman79 napisał:

A nie uważasz że na zdjęciu oryginalnej maszyny kolory mogą być trochę wyblaknięte? A jak z kolorami Hataki i AK?

Jeśli już to z czasem kolory tracą na intensywności - to zdjęcie z 1993 roku a śmigłowic trafił do marynarzy w 1989 - a na zdjęciu modelu jest znacznie jaśniejszy. Nie wiem skąd answer wziął informacje że to RAL 5015 - możliwe że z PZLu, ale z wlanego doświadczenia wiem, że takie informacje moga być hmm... niedokładne ;). Przejrzałem teraz zdjęcia śmigłowców w tym malowaniu i na podstawie zdjęć z okresu 1989-1994 moim zdaniem najtrafniejszym kolorem jest bilmodel 043 (police blue). 

NIe mam wzorników Hataki i AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leon napisał:

Wszystko zależy od nas Panowie ?

Będą warsztaty, sklejone modele w galeriach i na konkursach to automatycznie produkt będzie zyskiwał na popularności. Uważam że producent zrobił co w jego mocy,nawet biorąc pod uwagę polskie realia. Powstał model świetny jakościowo, kompletny merytorycznie, pozwalający na wiele i nie oszukujmy się-przystępny cenowo.

Wiem z pewnego źródła że przygotowane są najważniejsze wersje(choć wiązało się to z produkcją dodatkowych form z np kadłubem) i multum malowań. Cierpliwości i odrobinę wiary

Pozdrawiam

Z Sewerynem jestem w kontakcie i o tym, że będą kolejne wersje wiadomo bezpośrednio od niego jak i zapisów na FB od dawna. To żadna wiedza tajemnicza. 

Co nijak nie ma się do tego ile modeli zostanie rzeczywiście sklejonych, o co raczej chodziło Grzesiowi. Bo będzie ich mało. Tak jest zawsze. Z punktu widzenia producenta nie ma to zbyt wielkiego znaczenia bo ważne są wyniki sprzedaży nie ilość sklejonych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

Z Sewerynem jestem w kontakcie i o tym, że będą kolejne wersje wiadomo bezpośrednio od niego jak i zapisów na FB od dawna. To żadna wiedza tajemnicza. 

Co nijak nie ma się do tego ile modeli zostanie rzeczywiście sklejonych, o co raczej chodziło Grzesiowi. Bo będzie ich mało. Tak jest zawsze. Z punktu widzenia producenta nie ma to zbyt wielkiego znaczenia bo ważne są wyniki sprzedaży nie ilość sklejonych modeli.

Pewnie że nie. Ale promocja to nic innego jak reklama, a ta już ma znaczenie dla producenta. Troche wiary, jeśli rozmawiałeś z Sewerynem to wiesz przez jakie trudności musieli przejść i ile serca włożyli by model był na wysokim poziomie... więc chyba wszystkim powinno zależeć by model zyskiwał na popularności. 

Co do koloru to na zdjęciu z Bielska niebieski nie wydaje się być tak intensywny.

Pewnie to kwestia oświetlenia bo i cieniowanie jest mocno widoczne a wiem że takie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ruszą tutaj pierwsze warsztaty. I czy uzbiera się ich ilość taka, która by na miniprojekt pozwoliła. Też chyba będę musiał warsztat założyć i liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów...? Ewentualnie z warsztatem jeszcze poczekam na maski, o których producent na fb pisał, że są w przygotowaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carlito napisał:

Ciekawe kiedy ruszą tutaj pierwsze warsztaty. I czy uzbiera się ich ilość taka, która by na miniprojekt pozwoliła. Też chyba będę musiał warsztat założyć i liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów...? Ewentualnie z warsztatem jeszcze poczekam na maski, o których producent na fb pisał, że są w przygotowaniu. 

Mini projekt to fajny pomysł." Na dniach" powinny przyjść moje Sokoły i ruszam. Towarzystwo i pomoc mile widziane

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes napisał:

A tak na marginesie, to ciekaw jestem jaką karierę zrobi model Sokoła wśród modelarzy.
Bo takie same wielkie emocje były przy premierach Puszczyka i przy Mi-2 i przy Bryzie 1:72 z Aeroplastu...
A potem kamień w wodę, modeli specjalnie nie widać ani na forach, ani na wystawach modelarskich.

Karierę zrobi na pewno . Fajna maszyna , nasza , dużo malowań . Co do forum , to nie ma znaczenia jaki jest model i co przedstawia . Modeli będzie dużo tylko i wyłącznie jeśli forum będzie przyjazne dla ludzi . Atrakcyjne wizualnie . Nie odpychające na dzień dobry komentarzami po których się nie chce w ogóle kleić a co dopiero prezentować je na forum . To jest taki "serial" , czasem jest potrzebny zwrot akcji i dużo pozytywnych aktorów (aktorek ?). Łatwo , prosto i przyjemnie . Z uśmiechem .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że na kalkomanii brak jest godła 18.eskadry lotnictwa ratowniczo-łącznikowego MW z Gdyni (na fotce zaznaczyłem).
Może to drobiazg, ale ja na tym punkcie wariat jestem :glupek:

Co do prezentowanego zdjęcia oryginału, to pamiętać należy, że fotki z tamtych lat robione w większości na kliszach, mogą nieco zniekształcać kolory. 

0209.png

Dla porównania koloru zdjecie z 1992
 

1005.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy miał te godło zawsze. 

Ja planowałem zacząć Sokoła we wrześniu, ale przez opóźnienie wskoczył na warsztat Mustang Eduard i będzie musiał poczekać.

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mbrnnr napisał:

Pytanie czy miał te godło zawsze. 

Z pewnością nie, bo było ono w formie naklejki przyklejonej jak śmigłowiec był już w jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
34 minuty temu, Grzes napisał:

Co do prezentowanego zdjęcia oryginału, to pamiętać należy, że fotki z tamtych lat robione w większości na kliszach, mogą nieco zniekształcać kolory. 

Lekko nasyciłem kolory i zbliżyły się do prezentowanego zdjęcia, lecz jeszcze nie jest to to samo.

eQ5kT4R.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.