Skocz do zawartości

Su-30 Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Su-30MKK Trumpetera skala 1:32, model któremu tak naprawdę zdecydowanie bliżej  do Su-27UB z innymi tablicami w kokpicie.

Więc powiedzmy  że jest to prawie Su-30 wybrałem nietypowo wersję Chińską, model wykonałem malarsko jako kompletny eksperyment dla mnie, zgodnie z receptą modelarza z Włoch a więc  bez pre shadingu i wszystkich zabiegów wykonanych pod właściwym kolorem.

 Szary podkład i na to właściwy kolor, podobnie w kwestii osłon silników także zastosowałem zupełnie inną technikę niż stosowałem do tej pory.

Jednostki napędowe to trzy kolory + ich mieszaniny w ramach cieniowania i srebro na elementy osłon inspekcyjnych.

Wszelkie wariacje cienie itd są wykonane później, czy ten eksperyment się udał nie jestem przekonany, zastanawiałem się czy nie pójść także w stronę braku wash'a widziałem sporo modeli na wystawach bez tego elementu modelarskiego warsztatu jednak przyznam że nie podoba mi się to do końca.

 

Model miał przedstawiać samolot  nie za mocno styrany i spracowany chodziło mi o możliwie jak największy balans między nowym a wyeksploatowanym.

Czy osiągnąłem zamierzony cel nie do końca ale będę jeszcze próbował na innych modelach Su-30 prezentuje się tak:

 

H3aGGoX.jpg?1tvsPvvg.jpg?2GG167FZ.jpg?11cSqoWn.jpg?1av2lhmO.jpg?1GuMqbi6.jpg?1tgToblQ.jpg?1ouYUNHO.jpg?1jxhS3ZJ.jpg?1hfGv6Ga.jpg?2

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie wyglądają te silniki jak dla mnie. W sensie widoczny jest tylko niebieski kolor przepalonego metalu, zazwyczaj, to tych kolorów jest więcej, niebieski przechodzi miejscami fioletem no i jest też kolor brunatny. Cała reszta wygląda całkiem fajnie, ale bez washa to nie wiem jak by to wyszło.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KRL napisał:

Su-30MKK Trumpetera skala 1:32, model któremu tak naprawdę zdecydowanie bliżej  do Su-27UB z innymi tablicami w kokpicie.

 

 

Różnic pomiędzy 30stka a 27ką UB jest dużo więcej, chociażby wysokość i kształt stateczników, podwójne i wzmocnione przednie podwozie, gdzie 27kaUB ma pojedyncze, sama stacja optoelektroniczna została przesunięta na prawą stronę wiatrochronu ze środka.

Co do samego modelu czysto, schludnie bez przesadyzmu natomiast silniki, niby trochę zbyt intensywny ten przepalony niebieski, chociaż moim zdaniem zdarzają się rożne wariacje z nimi i nigdy nie zrobisz identycznego odwzorowania ze zdjęcia.

no i plusik za skale ? jakie ten flanker ma wymiary :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wykonanie staranne i przemyślane lakierowanie. Kolory modelu zdają się być przejaskrawione za sprawą zdjęć, czy faktycznie są takie intensywne? Widać przy okazji że  Su-27/30 z HB i Trumpetera to przeskalowane formy z tymi samymi błędami merytorycznymi. Nie chodzi mi o znany błąd z wnękami podwozia ustawionymi pod zbyt dużym kątem do osi podłużnej modelu a o złe odwzorowanie poprzecznego profilu garbu na górze kadłuba. Chodzi o jego odcinek  od mniej więcej środka stateczników pionowych do końcówki hamulca aerodynamicznego. Widać to wyraźnie porównując zdjęcia modelu i oryginału. Na tą przypadłość "cierpią" tylko modele HB i Trumpetera. Zwróciłem na to uwagę po obejrzeniu mojego niedawno co zakupionego Su-27 w 1:48 od HB. Czyli bez rzeźbienia się nie obejdzie... A miało być tak pięknie :D

Edytowane przez Marcin K.
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.