Skocz do zawartości

C-160 Heller 1:72


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu po reprymendzie od żony robię porządki w swoim magazynku co ciekawe odnajduję tam modele które jak ten przedstawiony poniżej nie pamiętam jak i kiedy trafił na mój stan.

Modeli w tej skali 1:72 mam bardzo mało głównie są to jakieś nagrody konkursowe, nie często też składam te modele ostatnio przekazałem sporą paczkę młodzieży do ćwiczeń.

Modelu który zobaczycie zaraz nie chciano ponieważ jest słabej jakości i zbyt duży do nauki, postanowiłem że nim trafi na śmietnik zerknę w net na fotki tych samolotów i to co zobaczyłem spowodowało że natychmiast model trafił na mój warsztat.

C-160 od Heller model to absolutny "OLD SCHOOL" zdecydowanie też nie polecam tego modelu nikomu jest więcej niż słaby i nawet jeżeli kosztuje w okolicach 100zł to zdecydowanie zmarnowane pieniądze.

U mnie ponieważ już był na stanie to rozpocząłem nad nim pracę choć wiele razy zdarzyło mi się w czasie pracy wypowiedzieć magiczne słowo na K.

Nie zmienia to jednak faktu że ciekawy wygląd końcowy w mojej opinii był wart przebrnięcia przez składanie i szpachlowanie modelu.

Napotkałem na problem z wygiętym a w zasadzie poskręcanym jednym ze stateczników poziomych - walczyłem z prostowaniem na ciepło sporo czasu ale wiać to nawet na zdjęciach efekt nie jest najlepszy choć punkt wyjściowy wydawał się kompletną tragedią.

Olbrzymi problem był z kalkami które mimo prób ze wszystkimi płynami które ma w szufladzie a mam ich trochę nie chciały odpowiednio się ułożyć i miejscami się srebrzą. Niestety też miejscami zaczęły pękać więc niektóre pasy na grzbiecie są poskładane z kilkunastu kawałków.

WAŻNE - dla osób które nie znają tego modelu linie są wypukłe dodam że pozwoliłem sobie dla nie co lepszego efektu dodać trochę nitowania.

Malowanie jak zawsze u mnie to nie próba odwzorowania konkretnego egzemplarza a raczej próba pobawienia się z tym co widzę, model więc jest SF i numer jaki mu nadałem to także SF.

1:1 prezentuje się tak:

 

GvYrtL7.jpg?1uTIyM0P.jpgnyOqtTA.jpg?1

 

Transall C-160 Heller 1:72

 

AyeF0G4.jpg?1panlY6O.jpg?16hgPzMW.jpg?1ZkeTc2t.jpg?1zSIt1zV.jpg?1k1dmK3y.jpg?1VrrxDH7.jpg?1HQqpYvA.jpg?1MxDerNt.jpg?1YOtf1xk.jpg?1

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solo napisał:

Podoba mi się, fajne przebarwienia na skrzydłach. Tylko te osłonki na śmigłach (nie wiem jak to się fachowo nazywa) takie za bardzo chromowane.

Przejrzałem foty i może faktycznie trzeba było użyć zwykłego srebra, psiknę tam bezbarwny mat i będzie lepiej.

 

3 minuty temu, mbrnnr napisał:

Bardzo fajny Transall. Miałem przyjemność kilka razy takim lecieć. 

To musiało być coś, miałem okazje łazić po takim ale o lataniu nie było mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

9 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ponarzekał, pobiedolił a model i tak... wykonał wysokiej jakości :) Gratulacje :)

 

... na Allegro wystawił ?

Model efektowny, szkoda że warsztatu z etapami malowania  i weatheringu nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie samo malowanie to dość proste techniki-  kolorki  i post -shading delikatne przecieranie papierem P3000 później pędzelki z różnymi wariacjami kolorów (jaśniej- ciemniej) i znów przecieranie.

Na koniec by lekko wyrównać całość  delikatny filtr z aero właściwymi kolorami ale mocno transparentnymi tak by efekt nie był przesadzony i to wszystko.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeżeli dobrze mierzę to wychodzi mi 46 cm  długości i 56 cm rozpiętości jak na 1:72 jest spory.

Przy okazji może ktoś forumowiczów może coś powiedzieć o modelu C-160 od Revell chodzi mi po głowie wykonanie takiej sztuki:

 

Rtep5LG.jpg?1

Edytowane przez KRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci ten model wyszedł. czym dłużej na niego patrze, tym bardziej mi się podoba. Bardzo lubie takie odtwarzanie tego co na zdjęciach. Nie schematyczne tylko takie realistyczne, pozbawione schematyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spiton napisał:

Bardzo fajnie Ci ten model wyszedł. czym dłużej na niego patrze, tym bardziej mi się podoba. Bardzo lubie takie odtwarzanie tego co na zdjęciach. Nie schematyczne tylko takie realistyczne, pozbawione schematyzmu

Dzięki, przyznam że takie modelowanie lubię najbardziej po prostu biorę aero choć w tym wypadku należałoby powiedzieć aero i pędzelki ( to ten elemnt tak naprawdę tworzy cały efekt) i zwyczajnie staram się cieszyć tym co robię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
2 minuty temu, spiton napisał:

Wchodze tu za każdym razem kiedy jestem z Modelworku. Bardzo inspirujący model

Serdeczne dzięki Spiton, cieszę się że mój model może być inspiracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.