Skocz do zawartości

Projekt "Bałałajka", Revell, Zvezda, Kp,1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

W szafie mam chyba wszystkie wersje prócz F i US które u nas latały. Wkrótce i ja zaczynam strugać Ołówki ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Apek napisał:

Zastrzelił by mnie coś, gdybym musiał 5 tych samych samolotów sklecić.

5?

Swego czasu byłem w posiadaniu 7 Huriceinów

Ale i tak chyba wszystkich przebił gość który na I Podsumowaniu Sezonu Modelarskiego 2018 w Tarnobrzegu wystawił bodajże 69 Spitfajerów w wersji IXc. To był widok! Każdy w innym malowaniu, wojenne, powojenne, malowania chyba z każdego kraju jaki ich używał. I muszę się przyznać że robiło to stadko mega pozytywne wrażenie

 

1 godzinę temu, kapsel napisał:

W szafie mam chyba wszystkie wersje prócz F i US

Myślę, że małe zakupy rozwiążą ten problem błyskawicznie :wink:

 

1 godzinę temu, kapsel napisał:

Wkrótce i ja zaczynam strugać Ołówki

Oficjalnie czy na boku?. Bo jak oficjalnie to z miłą chęcią bym zasiadł na widowni.:mrgreen:

 

13 godzin temu, Grzes napisał:

Do roboty Panowie!!!
DSCN3976.JPG.0b10f9a7092691e9a4d02035fa0fbd23.JPG

Widok ciekawy, Nawet dostrzegam odwróconą szachownice na "Mieczniku". W ubiegłym roku, na imprezie w Tarnobrzegu wyłuszczył mi człowiek słynny problem odwracania jej i skąd to się wzięło. I w sumie to chyba jest w tej chwili niewłaściwie ustawiona

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, abtb napisał:

 

Myślę, że małe zakupy rozwiążą ten problem błyskawicznie :wink:

 

Oficjalnie czy na boku?. Bo jak oficjalnie to z miłą chęcią bym zasiadł na widowni.:mrgreen:

 

 

Owszem zakupię z pewnością te których mi brakuje a co do relacji to stworzę wątek chociaż ostatnio nastał wysyp 21 na forum ? Zanim jednak pojawi się Ołówek, swój dziewiczy warsztat otworzę zabawą ze starym Ki 43 z Nichimo ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

w sumie to chyba jest w tej chwili niewłaściwie ustawiona

Pozwolisz, że jako odpowiedź przytoczę rozkaz nr 38 z dn. 1.12.1918 wprowadzający szachownicę jako znak rozpoznawczy polskiego lotnictwa wojskowego.
I chyba nikt już nie powinien mieć wątpliwości 
rozkaz.thumb.jpg.cc0bfd1ff61b141793a9c9ce3779f806.jpg 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze swoje trzy grosze:

zgodnie z heraldyką rycerz stojący "za tarczą" ma namalowane na tarczy (od czoła tarczy, czyli sam tego nie widzi) od lewej pole białe, od prawej pole czerwone. Osoba stojąca przed tarczą widzi: od lewej (swojej) pole czerwone, od prawej (swojej) pole białe. Czyli tak jak w w/w rozkazie

Ale jak to w życiu bywa ktoś w ministerstwie tego biednego rycerza wyciągnął zza tarczy i postawił twarzą do tarczy, odwrócił kolory i wyszło jak wyszło :kopara:

Wnioskuję, by Kolega dostarczył do właściwego ministerstwa w/w rozkaz celem zastosowania w podległych im jednostkach latających na czymkolwiek, nawet na drzwiach od stodoły :haha:

 

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abtb napisał:

zgodnie z heraldyką rycerz stojący "za tarczą" ma namalowane na tarczy (od czoła tarczy, czyli sam tego nie widzi) od lewej pole białe, od prawej pole czerwone. Osoba stojąca przed tarczą widzi: od lewej (swojej) pole czerwone, od prawej (swojej) pole białe. Czyli tak jak w w/w rozkazie

Dokładnie tak :super:

14 minut temu, abtb napisał:

Wnioskuję, by Kolega dostarczył do właściwego ministerstwa w/w rozkaz celem zastosowania w podległych im jednostkach latających na czymkolwiek, nawet na drzwiach od stodoły

Wiele osób i środowisk od lat toczy batalię w temacie, ale to jak zderzenie z betonową ścianą.

A może masz w MONie jakiegoś decyzyjnego kolegę ze studiów albo z sąsiedztwa, to załatwi się sprawę raz dwa :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzes napisał:

Do roboty Panowie!!!
DSCN3976.JPG.0b10f9a7092691e9a4d02035fa0fbd23.JPG

Tego pierwszego (oryginał w 1:1) widziałem na żywo na airshow w Babich Dołach w 1996 albo 97-mym. Robił wrażenie. W ogóle ten airshow robił wrażenie. Start czwórki MiGów na raz, beczki kręcone tuż nad pasem - oj, działo się.

Sorry za offtop :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Grzes napisał:

A może masz w MONie jakiegoś decyzyjnego kolegę ze studiów albo z sąsiedztwa, to załatwi się sprawę raz dwa 

Jakiegoś "Balerona"?  Niestety nie mam. :szczerbol:

A może to i dobrze :hmmm: Czasy teraz takie niepewne.:haha:

9 minut temu, sebastain napisał:

Sorry za offtop

Nic nie szkodzi. Ja jestem jak  dobry pasterz,  przygarniam wszystkie owce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RAV napisał:

Nie można powiedzieć, że jest "odwrócona" na modelu, jeśli jest taka, jak na oryginale.

Chodziło mi o to, że jest namalowana "po nowemu" a nie że jest odwrócona w stosunku do oryginału :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes napisał:

Dokładnie tak :super:

Wiele osób i środowisk od lat toczy batalię w temacie, ale to jak zderzenie z betonową ścianą.

A może masz w MONie jakiegoś decyzyjnego kolegę ze studiów albo z sąsiedztwa, to załatwi się sprawę raz dwa :mrgreen: 

hmm, to jak to w końcu jest z ta heraldyką? :)

Cytat

"W 1921 roku zostały wprowadzone dodatkowo obwódki w barwach odmiennych od koloru szachownicy. Przez ponad 70 lat taki właśnie znak pozostawał symbolem polskiego lotnictwa wojskowego. Dopiero w 1993 r. Sejm zmienił wygląd szachownicy – dokonał roszady pól lotniczej szachownicy. Przedwojenne godło miało niezgodny z zasadami heraldyki układ barw, powinien on rozpoczynać się od pola białego, a nie czerwonego."

(podkreślenie moje)

reszta tu https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/lotnicza-szachownica-ma-juz-100-lat

 

Bo szachownica przed 1993 była niezgodna z zasadami heraldyki, no ale była "tradycyjna".

Zmiana z 1993 wprowadziła szachownicę zgodną z heraldyką (taki był zresztą powód zmiany), no ale nie z 70 letnią tradycją.

I o to toczy się spór.

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

Zastrzel mie i napisz, że wszystkie w polskim malowaniu

Spisek jakiś

Nie, nie wszystkie w polskim malowaniu, ale ze dwadzieścia będzie. Będą też i inne malowania np. czechosłowackie. Nasi południowi sąsiedzi mieli bardzo dużo ciekawych malowań MiGów-21.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

Aaa, jak będą czechosłowackie, to masz u mnie DUŻY plus

 

Dziękuje bardzo.

Dwa już stoją na półce, 1 się robi, kolejne 2 czekają na swoją kolej i jeden do zakupu. Jest jeszcze egipski, radziecki w budowie. Może jeszcze będzie DDR-owski albo węgierski biały ogon ale to zależy czy będą kalki. A jeszcze tyle ciekawych malowań. Tylko miejsca brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych malowań cała masa, ale samolotów tez jest dużo. Ja będę miał 5 i nie wiem czy to nie za dużo. Może jeszcze kiedyś bym zrobił szóstego LanceRa. Przynajmniej się tłumaczę, że są w różnych wersjach. Ale 30 tych samych maszyn, i to jeszcze w większości polskich to już kompletnie nie moje klimaty. Podziwiam dedykację :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

Dziś maluję górę :wink:

Zdziebko zmalowałem

Kb5OUOn.jpg

Ostatni kolor tak kiela wtorku wieczorem, jak dotrze słoiczek ze stosownym kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mig napisał:

Tak z ciekawości ile kolega ma F-104?

Trzy gotowe, czwarta w budowie, piata w kolejce. Przekrojowo przez wszystkie wersje:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, abtb napisał:

Trzy gotowe, czwarta w budowie, piata w kolejce. Przekrojowo przez wszystkie wersje:mrgreen:

A jakie modele do jakich wersji? Bo tak jak coś analizowałem to mi wychodziło, że jedynie wersja G/S się dochrapała w miarę dobrych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.