Skocz do zawartości

[W] SPz Puma w/ Faun SLT-56 - RFM/Trumpeter - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam powoli kolejny projekt. Połączenie starutkiego zestawu Trumpka i raczej świeżego Menga czyli transported Faun SLT-56 z Leopardem 2A7 na pokładzie.
Trumpek wpadł w moje ręce już kilka dobrych lat temu. Już nawet ne pamiętam czy blaszki były w zestawie czy dokupowałem. Na pewno dostałem w ramach pewnej przysługi żywiczne koła Real Model.
Meng to nagroda a dokupiłem tylko światełka Voyager i lufę metalowo żywiczną Orange

Zdjęcia pudełek i zawartości:

IMG_7832.thumb.jpg.3997d64e4ec795d90e544c773ba8d9b1.jpg
.
IMG_7833.thumb.jpg.9126d3a7a986fe50e49b82fe35d507d1.jpg
.
IMG_7834.thumb.jpg.43ab2ee87a48dfd5bedd797142c11086.jpg



Obejrzałem blaszki (Exterior) i zestaw i chyba z nich zrezygnuję. Zestaw jest w miarę ok, jak na swoje lata, bardzo ok. Mam blaszki zestawowe i drugi zestaw Edka floor plates i to powinno wystarczyć.
Menga nie oglądałem ale nie powinien rozczarować.


A co do samego sklejania to zaczyna się nie typowo bo od kabinki. Of kors kolory kabiny nie podane, tylko foteli. 
A sama kabina jest naprawdę porządnie zrobiona, nie ma ani jednego śladu po wypychaczu co w nowych zestawach np Uragan już nie jest takie oczywiste.
Gdyby jeszcze kolor plastiku był inny ?
IMG_7835.thumb.jpg.22078afabfb300048f82cc7baea372d6.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Przemek R napisał:

Masz chłopie tępo godne podziwu , życzę powodzenia. 

Oj tam, część to kończone projekty, część to dłuuuugie sprawy - np Frogfoot będzie się na pewno ciągnął. 

Ale dzięki. 

 

40 minut temu, Bengal napisał:

No nie, jak Ty się nie gubisz i znajdujesz czas ...

który to projekt w między czasie, 4,5 ?? :D

ale z chęcią pooglądam

Scalemates pomaga. ?

Jak bym policzył dokładnie to pewnie z 8-my ? Jest Chieftan, BTR80 i T80, Uragan i Grad, Mirage III, Su-25, Tunguska, M1078 z przyczepą. Część czeka w pudłach, część na malowanie, część na podstawki. Ale jakoś jeszcze ogarniam. Chce robić jeden nowy projekt a jeden kończyć stary - zobaczymy jak wyjdzie. 

No i witam na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

będę Dopingował też mam to samo ileś projektów 

No niestety, podziwiam ludzi, którzy ciągną jeden model/projekt i dopiero robią drugi. Mnie jakoś się nie udaje ?

 

8 godzin temu, bazylms napisał:

Jak będziesz miał chwilę to możesz zrobić jakąś fotkę porównawczą luf? Mam ten zestaw Meng i może warto by też pomyśleć o zainwestowaniu w lufę. 

Mówisz masz.
Lufa ma dwa typy mocowanie (do Tamki i Menga), no i przedmuchiwacz jest kiepski. Zestawowy lepszy.
IMG_7843.thumb.JPG.9d5572116783b752df6b04eef10897b7.JPG


 

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Bede zagladal gdyz mam ten model (Faun SLT 56) lecz chce ustawic na nim max Panzerhaubitze 2000 ,gdyz ....                                                                                                                                           co do Leoparda 2A7, mam takie info -

W związku z wzrostem masy czołgu do 64 ton (dotyczy to wersji A7, a Bundeswera otrzymuje obecnie wersje A7V,jeszcze ciezsza) dokonano wzmocnienia elementów konstrukcyjnych podwozia.... 

natomiast Faun SLT 56 zwany Elefantem ma naczepe Kässbohrer, Sattelanhänger 56t, czyli moze przewiezsc pojazdy o masie 56t. Niedawno przegladajac internet znalazlem info ze ktoras z firm modelarskich ma wypusc nowy zestaw Fauna i jesli sie nie myle w nowszej wersji ktora moze przewozic pojazdy o wiekszej wadze.

Zapraszam.
O widzisz, o tym nie wiedziałem. 
Hmm, pomyślę ale w sumie nie ma co postawić bo oprócz tego Leo, mam jeszcze wersję 1A3/4 i Geparda ale one teoretycznie do innych projektów są przypisane.
Ewentualnie nową Pumę - jest z HobbyBosa i Rye Field.

Tnn nowy Faun to wydaje go Trumpek model nr 01070. Ale jest to Faun SLT-50 Elefant z naczepą 52t.
Chyba że jeszcze coś innego powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bazylms napisał:

Dzięki. Teraz będę czekał aż ja założysz. Te taśmy są na blaszce? 

Tak, taśma z blaszki. I blaszka wygląda na twardą ?

 

Godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Skoro Leopard za ciężki na tą naczepę, to może coś lżejszego, na przykład Boxer, w jednej z dwóch wersji? 

Hmm, o Boxerze nie pomyślałem. Tylko że on jest taki paskudny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Nie dogodzisz :D

Ano nie da się. Taki naród, "takie ludzie". Wiecznie narzekają.

 

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

nową Pumę - jest z HobbyBosa i Rye Field - wez Rye jest super, z Bossa to lepiej perfumy ☺️.co do Boxera - dwa tygodnie temu widzialem jadaca kolumne 8-9 tych pojazdow roznych wersji pomieszana z  TPz 1 Fuchs "Hummel"ABC , oblozone siatkami i galeziami ,chyba mieli blisko poligon, nie powiem wygladaly zabojczo. Pozostaje jeszcze Leopard 2A4

No i osiołkowi w żłoby dano - w jednym Boxera w drugim Pume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Puma. 

A tymczasem coś tam dłubię. Rama jest jednym dużym elementem, podobnie jak cały podest. Silnika brak, transmisja na razie ubogo. Przykleiłem blaszke która też jest jednym sporym elementem. Na sucho pasowała, po przyklejeniu z jednej strony z drugiej już był lekki problem:

FC39F720-09FF-45B5-9ED5-C728944E56E6.thumb.jpeg.48df0af7897a4ff60e4939419693068d.jpeg

 

Od spodu kupa wypychaczy. No i plastik jakiś taki Revellowski. Miękki i strasznie podatny na klej. Moment i się robi ciasto. 

CE8C14FB-1C08-430D-8EA7-EF3FD864E1F3.thumb.jpeg.9230ca498000cbfb7df823cd108a63dc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 23:14, Grzegorz Grabowski napisał:

Do Boxera mam fajny zestaw blaszek z Voyagera. Nigdy nie wyjęty z pudełka :)

Zamówiłem jednak Pumę 

No i po kolei - doszły dwa mosty:
IMG_7854.thumb.jpg.0d1774df9f9bec60316a179c9114f404.jpg


Później pobawiłem sie kabinką:
IMG_7855.thumb.jpg.ff6c573c3ba291174ccce7575b46eb1c.jpg


I kolejne dwa mosty:
IMG_7860.thumb.jpg.4bdc039dd583f6b53205905b6a1288a7.jpg


A tu małe porównanie wypustu RealModel vs zestawowy oponka:
IMG_7861.thumb.jpg.7b76a67d90b0a78af2f6d49988df1dbc.jpg
.
IMG_7862.thumb.jpg.c7b5d35a2cb3dd438f24f807403151fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Zamówiłem jednak Pumę 

OK. Tylko czy mógłbym prosić o nie traktowanie Pumy po macoszemu i zaprezentowanie całego procesu jej budowy. Mimo, że to nie czołg, ani humvee, to jednak bardzo interesuje mnie ten model. Z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

OK. Tylko czy mógłbym prosić o nie traktowanie Pumy po macoszemu i zaprezentowanie całego procesu jej budowy. Mimo, że to nie czołg, ani humvee, to jednak bardzo interesuje mnie ten model. Z góry serdecznie dziękuję :)

Spoko, postaram się wrzucać jak najwięcej fotek z warsztatu.
Tylko, jeszcze jej nie mam, będzie gdzieś za 2 tygodnie dopiero.


 

 

1 godzinę temu, mandrivecs napisał:

Co do Boxera z Hobby Bossa to wydaje się, że jest to wersja prototypowa/poligonowa. Łatwo ją rozpoznać po braku dodatkowego pancerza na bokach. W jednostkach liniowych, czy w Afganistanie to raczej Revell...

NIe mam pojęcia, więc uwierzę Ci na słowo. Boxerem nigdy się ie interesowałem, nie podoba mi się i traktowałem go gorzej niż powietrze (bo powietrze można przynajmniej zepsuć ? ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

tak btw koła z Real to gumisie z modelu na "śrubkę" szału nie ma, masz i tak szczęście że są dobrze odlane, ja do Man`a miałem wszystkie z babolem, co prawda reklamowałem i dostałem poprawnie odlane no ale... niesmak pozostał ?
oglądam dalej bo mam smaka na Fauna ale... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Greif napisał:

tak btw koła z Real to gumisie z modelu na "śrubkę" szału nie ma, masz i tak szczęście że są dobrze odlane, ja do Man`a miałem wszystkie z babolem, co prawda reklamowałem i dostałem poprawnie odlane no ale... niesmak pozostał ?

Ja po pierwszym i jedynym zakupie w Real model,miałem około pół roku kopania się z panem..przysłał mi takie koła że nie chcesz wiedzieć..tłumaczył się że przez pomyłkę wrzucił mi te śmieci..Od tamtej pory jak koła to tylko Def..sry za wstawkę ale nie wytrzymałem..:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Greif napisał:

tak btw koła z Real to gumisie z modelu na "śrubkę" szału nie ma, masz i tak szczęście że są dobrze odlane, ja do Man`a miałem wszystkie z babolem, co prawda reklamowałem i dostałem poprawnie odlane no ale... niesmak pozostał ?
oglądam dalej bo mam smaka na Fauna ale... ?

Tak słyszałem i czytałem, że tak to wygląda. Dlatego teraz omijam produkty RealModel szerokim łukiem. Te już nie pamiętam albo jakaś wymiana za coś albo okazyjnie na allegro kupione.


 

 

8 godzin temu, piotrkur napisał:

Ja po pierwszym i jedynym zakupie w Real model,miałem około pół roku kopania się z panem..przysłał mi takie koła że nie chcesz wiedzieć..tłumaczył się że przez pomyłkę wrzucił mi te śmieci..Od tamtej pory jak koła to tylko Def..sry za wstawkę ale nie wytrzymałem..:twisted:

 

8 godzin temu, Greif napisał:

@piotrkur jak prawisz :D tylko Def ? u mnie też to trwało z 3 miesiące...  ale ogólnie szkoda fatygi na Real kupe xDDD

Def jest super, kupuje też miniarm ale tu jest różnie. DO Grada koła są rewelacyjne a do Uragana dosyć przeciętne - więc też trzeba uważać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.