Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Schodzimy ze stanu magazynowego. Zaczynam dłubać Meśka bo nimam żadnego na półce. Planuję zrobić maszynę z JG27, na której latał Ludwig Fransizket. 

hgvJ4prj_o.jpg

Ud6RtN7R_o.jpg

Co prawda model AZeta to G-5, ale są części na G-6. Do modelu dorzucę lufy Mastera, tablicę Yahu i jeszcze muszę ściągnąć pasy Edka. Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić. 

ChUQEfEO_o.jpg

Edytowane przez panDespota
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Franz75 napisał:

Hej, jak jakosc tego modelu?

 

 

15 godzin temu, mbrnnr napisał:

Tamiya to to nie jest... 

Kurczę nie mam porównania. Nie sklejałem jeszcze żadnego modelu tamki. Czeka Fw190 A-3 z ich stajni, ale pewnie jeszcze trochę poczeka. Obserwuj Panie wątek na bieżąco. Na chwilę obecną jak dla mnie kabina fajnie zdetalowana choć detal w modelu trochę mydlany. Kmy w nosie obowiązkowo do wymiany. Działka w podwieszanych gondolach też wymieniam. Linie podziału spoko. Gdzieniegdzie jest też symboliczne nitowanie. Oszklenie z tego co patrzyłem ok. zobaczymy jak spasowanie, ale to dopiero jak pasy przyjdą do kabiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-3 Tamki to już też staruszek. Sprzedaj i kup Edka. To jest super zestaw. Nawet w 1/72. 

Właśnie kleję na szybko ich A-8/R2 i tak to wygląda za jedno popołudnie:

 

LvuSuLC.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mbrnnr napisał:

A-3 Tamki to już też staruszek. Sprzedaj i kup Edka. To jest super zestaw. Nawet w 1/72.

Tyle tylko że Eduard nie robi wczesnych wersji tylko od A 5 w górę a szkoda.Warsztat z Messerem będę śledził bo u mnie czeka całe stadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Edkową 190kę kupię na bank. W sumie tego co teraz kleisz- ciężkiego myśliwca śturmoka. Problem w tym że szukałem właśnie A-3 i takowej Edek nie robi. Najwcześniejszy model jaki mają to A-5. 

PS. Pokaż jak skończysz. 

PS2. Xmen aś mnie ubiegł z odpowiedzią :)

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luf uzbrojenia w takim miejscu nie da się ładnie odwzorować z formy wtryskowej.

Dziwię się, że próbują i na siłę wciskają takie badziewie.

Naprzód z modelem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looking good,  lufy aftermarket oczywiscie że lepsze.  Firma AZ reprezentuje dosc rozpiety poziom ze sie tak wyraże, ja kupiłe ich nowego P 40 i... wow wyglada bardzo przyzwoicie. A niektóre modele .. to lepiej ich nie dotykac.  Ja teraz walcze z Fairey Battle made by MPM, no dramat. Ale innego nie ma i trzeba sie męczyc. Takie hobby ?. Bede kibicował wac Panu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajnie się zaczyna. Ja zrobiłem już dwa Gustawy z AZ, a w sumie to trzy, bo Avia też bazuje na tych formach, no i F również nie różni się zbytnio.

Pamiętaj, żeby skosić te filtry od chłodnic w skrzydłach, bo inaczej będą za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 1.07.2019 o 11:00, GreGG24 napisał:

Fajnie się zaczyna. Ja zrobiłem już dwa Gustawy z AZ, a w sumie to trzy, bo Avia też bazuje na tych formach, no i F również nie różni się zbytnio.

Pamiętaj, żeby skosić te filtry od chłodnic w skrzydłach, bo inaczej będą za grube.

Skosiłem skosiłem. F-ka też chodzi mi po głowie. JG54 z zielonym serduchem.

Wygląda na to, że udało mi się przegramolić przez najbardziej żmudną część budowy modelu. Model przenitowałem, dorobiłem jeszcze światła pozycyjne na skrzydłach. Teraz malowanko :)

P7UIJwo6_o.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd tam tropikalny filtr do G6? Czy to jakiś ogólny zestaw G - 2,6 itd? Wiem, że w Afryce G2 latały  2 27 pułku (EDIT - najpewniej nie latały)

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

A skąd tam tropikalny filtr do G6?

Tropikalny to trochę dłuższy chyba jest:

CKiwnLG.jpg

a to raczej taki normalny i zwyczajny.

A tak ogólnie to nitowanie klasa :super:. Czekam na maziunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - to jest filtr p/pyłowy używany w Afryce,  nakładany na zwykły wlot.  W E-7 z 27 pułku były kanciaste , w F-4 z tejże jednostki, z Afryki, też takie można znaleźć, a w samolotach z Europy ich nie ma. I chyba 27-my nie latał na Gustawach w Afryce.  77-my, który go zastąpił w jesieni 1942 roku najpewniej już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, skąd tam te filtry - to jest jakbym nazwał sbornaja madel samaliota - A Model robi robi chyba 7-8 różnych typów Me109 od F do K włącznie z G V-tail dlatego na bazowych wypraskach są elementy pasujące do różnych wersji - tam obok filtru p/pyłowego są osłony do podwozia dla Kurfirstów. Co ciekawe w jednych z modeli znalazłem osłonę silnika z wklejanymi keamami (chyba V-teil). Nie wiem, jak te wypraski "siedzą" w wymiarach, ale tak patrząc na ich jakość to nie wiem, czy nie wolałbym poczciwą Italerkę sprzed 25 lat, za to sporo tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 22:58, panDespota napisał:

Skosiłem skosiłem. F-ka też chodzi mi po głowie. JG54 z zielonym serduchem.

Wygląda na to, że udało mi się przegramolić przez najbardziej żmudną część budowy modelu. Model przenitowałem, dorobiłem jeszcze światła pozycyjne na skrzydłach. Teraz malowanko :)

Wygląda superancko. Tamiya może się schować przy takim wykonaniu. Pod wrażeniem.

Te światła pewnie będziesz maskować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo skaczesz raz tak, raz śmak. Raz mesiek azeta jest be a raz nie widzisz różnicy. Teraz znowu widzisz. :)

To jest fajne i ja to lubię. Podoba mnie się!

Sam mam niejednokrotnie rozdwojenie jaźni. Pociesza mnie to, że nie jestem sam!!!

 

;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.