Jump to content
Jędrek

Klub miłośników okrętów japońskich

Recommended Posts

no rewelacji tam nie będzie, po prostu walisz kolor jaki podają źródła chyba że miała jakiś specjalny kamuflaż

Jaki kolor najlepszy do podwodnej części kadłuba - chodzi mi o jakiś dedykowany akryl lub w ostateczności mieszany z co najwyżej dwóch kolorów.

Preferowany producent to Gunze, Vallejo - w następnej kolejności ewentualnie coś innego...

na FB znalazłem strone wydawnictwa Model Hobby które wydaje model Japońskiego Lotniskowca IJN SHINANO może kogoś zainteresuje ten temat a więc wklejam link

Witam, z racji tego, że szanowne grono jest miłośnikiem japońskich okrętów, to mam pytanie co to może by za japoński "Potwór lotniczy", jakieś S.F, czy skopiowany Richelieu, skrzyżowany z lotniskowcem????

Poniżej zamieszczam link, na samym dole znajdują się trzy zdjęcia tego olbrzyma.

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=46&t=41781

To to SF. Zresztą trochę koszmarny ,-)).

Podpisuję się pod pytaniem jendego z kolegów - ktoś ma schemat malowania do Mayi AOSHIMY 1:350?

Mam jeszcze jeden banerek ,-))

56a7c00d9d8d9a66.jpg

Eeee proszę usunąć. Nawet mnie się nie podoba ,-))

Kiedyś coś tam dłubałem na wzór KMOR-u. Może coś z tego wyciągniesz albo pójdziesz w tym kierunku

(powiększenie po kliknięciu)

005a.jpg

A jak już tu zajrzałem... Szukam fajnego zestawu IJN Kongo do którego są blaszki jakieś. Urzekł mnie nadbudówką... Skala 1:700 ze względu na fundusze.

He też ostatnio łaskawym okiem patrzę na 700tkę, same korzyści ,tańsze zestawy, mniej miejsca na ekspozycję i tylko jeden mankament, skala trudności jest wysoka(obawiam się ,że nadal mam mierne umiejętności na tą skale)

A jak już tu zajrzałem... Szukam fajnego zestawu IJN Kongo do którego są blaszki jakieś. Urzekł mnie nadbudówką... Skala 1:700 ze względu na fundusze.

Modele moze tansze ale waloryzacja juz nie tak bardzo....

Jest swietny zestaw do Kongo z wypustu Veterana. Wg mnie najlepszy na rynku. Ok 300 PLN...

Ale juz nie potrzebujesz nic...

A skala 1/700 zaiste wysmienita

Niestety kolego dobrze doinwestowana 700-ka niewiele ustępuje cenowo 350-tce ;-)

700-tka to skala złudzeń...począwszy od poziomu łatwości-trudności a skończywszy na złudzeniu cenowym.

Mimo to uważam ,że w modelarstwie okrętowym daje najwięcej satysfakcji a i efekty bywają spektakularne.

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale skoro "Klub..." to może kogoś zainteresuje...

W najnowszym numerze Okrętów Wojennych [2014-1] jest zapowiedź najnowszego numeru specjalnego tego wydawnictwa:

nr 47 - Floty świata: Cesarstwo Japonii tom 1 (pancerniki, lotniskowce, krążowniki). autor: Oskar Myszor. cena 39zł

Nie widziałem niestety tego jeszcze w sprzedaży, co więcej na stronce wydawnictwa (http://www.okretywojenne.pl/) figuruje ciągle jako najnowszy nr 46 (pancerniki typu Sewastopol cz.2)

Witam.

Mam dylemat, na jaki model się zdecydować(produkt jakiej firmy). Chodzi mi oczywiście o jakość wykonania i dostępność dodatków(blaszki, pokłady, lufy). skala 1/700.

W sferze zainteresowań : IJN Hiei, IJN Nagato, IJN Mushashi, IJN Fuso.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Kup jakieś nowe Fujimi. Ja bym brał FUSO ,-))

Ok, czyli jak inwestować to Fujimi z nowego sortu(Są dość drogie). A modele innych producentów? Hasegawy, Tamiya?

Ok, czyli jak inwestować to Fujimi z nowego sortu(Są dość drogie). A modele innych producentów? Hasegawy, Tamiya?

O tyle gorsze o ile tańsze ;-) coś w ten deseń.Jak masz dużo blachy do modelu to te teoretycznie gorsze w zestawieniu z magazynem posiadanych blaszek wcale w ostatecznym rachunku nie muszą być gorsze...

Raczej wspierać jak zacznę bo oględziny wykazały sporo zła w wyprasce. Ma ktoś jakąś dokumentację na temat tej klasy okrętów? Niestety na moim modelu brak bulajów i linii poszycia. Chcę je odtworzyć.

Czy na pierwsze spotkanie ze skalą 1/700 i flotą japońską nadaje się stary model Furutaka z Hasegawy? Bo przypadkiem stałem się posiadaczem tego modelu i zastanawiam się ile zabawy mnie czeka, by to Furutakę chociaż w ciemności z 15 metrów przypominało. No i kusi ta bandera...