Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Cześć.

Ma ktoś z was inbox Fujimi 42145 IJN Battleship Yamato Full Hull Deluxe ?

Tu masz mój http://www.mikromodele.fora.pl/modele-in-box,36/yamato-fujimi-1-700-pancernik-ijn,2300.html, ale pewnie delikatnie różni się dodatkami - musisz sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
... w warsztacie...

 

... Cichaczem ...

 

a dlaczego nie ma relacji....

 

Kiedyś pytałem gdzieś o schematy olinowania dla japońskich frachtowców ale cisza. Pisałem nawet do stoczni Mitsubishi. Robię "na oko". Jak ktoś coś posiada to będę zobowiązany

poszukaj tu :

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=51&t=157161

 

na pewno znajdziesz. jesli nie - zapytaj Dana Kaplana na tym wątku:

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=59&t=155495

 

i jeszcze raz za brak warsztatu, taki fajowy temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam bardzo serdecznie.mimo iż jestem poczatkujacy w dziedzinie modelarstwa i buduje dopiero swój pierwszy okręt prince of wales zakochalem się w japonczykach.planuje kupić okręt jej cesarskiej mości i chętnie przystąpienia do tego klubu.wspaniała inicjatywa zrzeszyc miłośników jednej nacji.pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie.mimo iż jestem poczatkujacy w dziedzinie modelarstwa i buduje dopiero swój pierwszy okręt prince of wales zakochalem się w japonczykach.planuje kupić okręt jej cesarskiej mości i chętnie przystąpienia do tego klubu.wspaniała inicjatywa zrzeszyc miłośników jednej nacji.pozdrawiam serdecznie

uważaj - bo silna miłość... do okrętów jego cesarskiej mości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką małą prośbę. Widzę, że masz polskie znaki na klawiaturze, więc jeśli już ich używasz, to rób to konsekwentnie. Popraw również interpunkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Super te fotki okonek. Szczególnie te niszczyciele idące pełną parą. W kolorze to zupełnie inne wrażenie niż B&W Szkoda tylko że nie są większej rozdzielczości bo próbowałem zrobić z jednego tapetę i marnie to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam, źle nie jest, "Aki" już wylądował na tapecie i wygląda całkiem do rzeczy Szkoda tylko, że stronka jest "pa ruski", jako, że "Ja nie znaju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam miłośników pięknych japońskich okrętów!

 

Zafascynowałem się Musashi i poszukuję jakiegoś drugiego modelu, w którym mógłbym się w takim samym lub podobnym stopniu zakochać

Moglibyście jakieś typy podesłać? Bo sam nie potrafię się zdecydować

 

Oczywiście chodzi mi o skalę 1:350 ewentualnie mniejszą (czyli okręty coraz większej długości)

 

PS.

Yamato odpada bo niewielką ilością szczegółów się różni od Musashi a nie chcę mieć prawie identycznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem sporo japońskich okrętów z okresu II wojny światowej.

To jeden z ciekawszych: http://www.mojehobby.pl/products/JAPANESE-AIRCRAFT-CARRYING-CRUISER-MOGAMI-1464554.html

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Im większa liczba w mianowniku tym mniejsza skala i odwrotnie.

Zatem, masz na myśli większą skale, jeśli dobrz zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle wytłumaczyłem, miałem na myśli skalę 1:350, później 1:300 i tak dalej "w dół". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze, ale mam nadzieję że już wyjaśnione ;) W takim razie skala w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie.Pisze do was z wielką prośbą.Zakupiłem model Nagato 1/700

http://www.ebay.ie/itm/391010813775?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

oraz blaszki

http://www.ebay.ie/itm/181468088475?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

pokładzik

http://www.ebay.ie/itm/171389406605?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

lufki 2 sestawy.

http://www.ebay.ie/itm/380973763659?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.ie/itm/271246608505?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

moja prośba jest mianowice taka czy mozecie przejrzeć moje zakupy.Czy dobrze wybrałem.ewentualnie czego nie kupiłem czy możecie mi powiedzieć jeżeli czegoś brakuje to dokupie.

interesuje mnie też schemat malowania i farby jakie musze mieć tamiya dobrze mi sie nimi maluje.interesują mnie numery farb do tego modelu.Niemoge znalesc jakie mam kupić a chciałbym mnnieć wszystko kupione jak bede podchodził do prac.mało wiem na temat okrętów jej cesarskiej mości. Jak narazie składałem 1/350 i mam pytanie bo pierwszy raz bede składał taka skale chce kupić narzedzia jak pięcety czy możecie coś mi polecić jakie mam wybrać bo jest tego cała masa z 3 sztuki starczą.do tej pory używałem podebrane mojej żonie z kosmetyczki.:]chetnie przyjme każdą pomoc.dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny komplet. No może poza tym pokładem. W 1/700 są po prostu za grube jak dla mnie. Z farbami musisz szukać. O ile dobrze pamiętam Nagato zwodowano w Kure. Czyli teoretycznie powinieneś szukać farby o takiej nazwie [XF-75]. ALE coś około 1936 roku Nagato przebudowano. Nie pamiętam w której stoczni więc to musisz sprawdzić.

Z narzędzi polecam zakupić porządne wiertła do bulajów i reszty. Pęsety od żony też się słabo nadają. Polecam takie ze sklepu dla elektroników. Im ostrzejsza tym lepiej. Ostry nożyk [tu polecam olfę] i zapas różnych pilników [w tym miejscu zapasy żony są istotne ] Do wypełniania szczelin możesz użyć Mr. Disolved Putty. Nie trzeba się tak martwić o zostawienie szpachlówki wkoło. A na koniec gwóźdź! Olinowanie... Ja używam nici 20den. Ale mam zapas różnych drucików, żyłek itp. Ostatnio dostałem w łapki drut chromowo-molibdenowy podoba się mi. cieniutki i fajnie się układa. Muszę zakupić więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moja prośba jest mianowice taka czy mozecie przejrzeć moje zakupy....

 

Chyba będziesz miał dwa komplety luf 406. O ile się nie myle zestawa Flyhawka ma lufy głównego kalibru... Sprawdzę jeszcze. Ale Józek buduje z tego zestawu i pewnie wie najlepiej...

 

Ogólnie to masz prawie wszystko. Dodatkowe relingi nie zaszkodzą. Druciki od średnicy 0,5 w dół. Rurki mosiężne 0,3 0,4 0,5 fajnie zastępują przewodu parowe. Kup komplet strun do gitary elektrycznej (zestaw od średnicy 0,28mm) a będziesz miał materiału na rejki, flagsztoki i salingi do końca życia. Dobrze mieć najcieńsze profile poliestrowe w różnych kształtach oraz płytki w grubościach 0,1 0,2. Generalnie to gromadź złom o średnicach i wymiarach niedostrzegalnych gołym okiem

 

aby pójść nieco dalej możesz rozważyć akcesoria - reflektory (najlepsze z Ocean), działka 25mm (mogę zaoferować blaszane) ale łatwej (i drożej) jest nabyć NanoDread. Dobrze jest wymieć wentylatory (Flyhawk lub Ocean) oraz inne drobiazgi na pokładzie. To kwestia raczej Twojej decyzji...

 

 

podstawa narzędzi to dobre pęsety. Dobre. Nie z marketów. Muszą trzymać równoległość końcówek. I muszą być sztywne. Wtedy unikniesz wielogodzinnych poszukiwań blaszki wystrzelonej w bliżej nieokreśloną przestrzeń Ja mam takie:

 

wygiete średnie:

 

17026699672_9960cedd56_z.jpg

 

małe:

 

17027283181_e96f3a840b_z.jpg

 

 

mikro:

 

17028146785_b9b1185062_z.jpg

 

proste:

 

16405718124_a86466289d_z.jpg

 

 

łukowe małe

 

17027282121_d771f69032_z.jpg

 

 

i mikro

 

16820728617_dd063deab8_z.jpg

 

 

nożyk - najlepszy jest olfa - wymieniam ostrze średnio co trzy sesje

 

16841930209_952700787c_z.jpg

 

 

cyrkiel do przenoszenia pomiarów

 

16841930709_e8437554a3_z.jpg

 

 

zestaw do blaszek:

 

15954213408_5166b78d04_z.jpg

 

plus różnej średnicy stalowe pręciki, wykałaczka oraz oczywiście nieodzowna gumka myszka... Zwykła gumka do mazania ołówka jest najlepsza do profilowania blaszek w łuki ( dla Szyderczej Gały) opuszek palca też jest niezbędny...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.