Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

w sumie to jeszcze nowość ale ukazała się chwilę temu więc w tym temacie - miałem okazję pomacać dziś model niszczyciela Ayanami z Fine Molds w 1/350 - piękna sprawa! delikatne wypraski i bardzo ładne detale, zdecydowanie wart polecenia

 

przy okazji tutaj topic (ang.) z opiniami nt. dostępnych na rynku niszczycieli japońskich w 1/350, nie wiedziałem że jest "problem" ze skalą w Kagero Hasegawy choć mi to zbytnio nie przeszkadza i traktuję informację jako ciekawostkę, modele i tak są fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tego można było się spodziewać, Kym Knight wziął się już za Fuso w 1/350 klik

 

znając jego tempo finał pewnie wkrótce

He, he, ostatnio coś pisał o powodzi w swojej okolicy, teraz o cyklonie.... Widocznie jego flocie nic się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Ten Yamato wybił mi zęby (również pan K.K.), zwłaszcza zdjątko z zapalniczką
No właśnie... Interesuje mnie, z czego tak realistycznie wykonana jest woda? Jak myślicie - silikon czy może coś innego?

 

 

Stawiał bym na silikon.Autor chyba gdzieś na modelwarship.com opisał w telegraficznym skrócie jak tworzy wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ten Yamato wybił mi zęby (również pan K.K.), zwłaszcza zdjątko z zapalniczką
No właśnie... Interesuje mnie, z czego tak realistycznie wykonana jest woda? Jak myślicie - silikon czy może coś innego?

 

 

Stawiał bym na silikon.Autor chyba gdzieś na modelwarship.com opisał w telegraficznym skrócie jak tworzy wodę.

no własnie - telegraficzny - pozostaje samemu dochodzić do pewnych rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Kostas na greckim forum opisal jak robi morze.Postaram sie opisac w skrocie.Na poczatek okleja kadlub tasma,zeby nie ufajdac,ustawia na podstawie i naklada wokolo papier toaletowy zamoczony w kleju rozpuszczonym w wodzie.Na tym etapie nie trzeba specjalnie tworzyc fal ale dac ogolny zarys.Gdy to wszystko wyschnie,rozkladamy silikon,ale taki,ktory jest przezroczysty,pozytywny na malowanie i rozpuszcza sie w wodzie,robimy to palcami.Po tej akcji morze powinno wygladac git.Po wyschnieciu zarzucamy farbe(kostas podaje gleboka niebieskosc wymieszana z czernia).Teraz ponewaz ma sie to blyszczec,Kostas naklada farbe vitro(do malowania na szybach)czarna z niebieska.Im gestrza tym wieksza glebia morza.Po wyschnieciu naklada tam gdzie maja byc fale wzburzone(generalnie gdzie ma byc cos bialego)silikon pzezroczysty,nie rozpuszczalny z woda(smierdzacy acetonowo)i przykleja don wate.Nastepnie wate oblepia tymze smierdzacym silikonem.Wot i cala historyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Czy ktoś może dysponuje schematem malowania do Mayi AOSHIMY 1:350?

Udało mi się zdobnyć model, ale niestety schematu malowania w nim brak :(.

Pozdrawiam

Dariusz_32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.