Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ebay.ie/itm/Ijn-minesweeping-Appartus-Set-Wa16-NanoDread-700-Series-NEW-/251895450476?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa6238b6c mam pytanie do blacmana czy chodziło ci o ten zestaw?bo niewiem czy dokupic.kupiłem jeszcze małe co nieco http://www.ebay.ie/itm/181628949003?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 oraz http://www.ebay.ie/itm/181628949003?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 mam nadzieje ze to dobry wybór nie za bardzo wiem co jest w tym drugim zestawie możecie mi go przybliżyć?e są tam wentylatory.nie mogę znalesć reflektorów i nie jestem pewien wentylatorów czy są w tym zestawie czy macie jakiś namiar gdzie mogę je kupić .Pensety na razie dwie zamowione ale bedzie wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat z nagato chodzi o kolorystykę.Mam podane farby na instrukcji H83 Dark grey przelicznik na tamiya XF-24 czyli wychodzi że nie XF-75 i teraz już sam nie wiem co jest prawidłowe.Jeżeli możecie pomóc to niewiem jeszcze jaki kolor dać na kadłub a dokładnie czy jakiś czerwony czy jakiś inny kolor.Takie kolory mam podane w instrukcji

H8-silver ?

H9-Gold

H-11 Flat White

H-12 Flat Black,

H-17 CocoaBrown ?

H-27 Tan ?

H-37 Wood Brown ?

H-40 Flat Base ?

H-59 White

H-83 Dark Gray ?

Do farb zaznaczonych ? szukam zamieników

i czy będę potrzebował koloru drewna skoro mam pokład drewniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożnie z tym drewnianym - żeby nie wyszła świeża sosna.

Jeśli masz drewniany pokład (z balsy) dobrze jest go zszarzyć, choć nie zamalować na szaro.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pilnie potrzebuję zdjęć, dokumentów, schematów olinowania Musashi (ewentualnie Yamato). Znalazłem jakieś gotowe wykonane modele ale olinowanie albo "na odczepnego" albo bardzo niewyraźne zdjęcia gdzie są zaczepione linki. Bez tego nie skończę swojego projektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj zabieram się za kombinowanie. Znalazłem cudem jakieś zdjęcia wykonanych modeli gdzie olinowanie też jest na wyższym poziomie oraz widać dużo szczegółów gdzie, jak i o co zaczepione. Także czas brać się za robotę ;)

 

ami dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich miłośników,

jako przedszkolak w temacie mam ogromną prośbę o jakieś materiały do budowy krążownika Myoko. Jako bazę mam model Hasegawy, niedawno dotarł pokład z FlyHawk'a (FH 700092), zamówiony jest duży zestaw blaszek także z tej firmy (FH 700091) oraz 3 rozmiary wentylatorów.

 

Jako dokumentację posiadam: Krążowniki typu Myoko, Grzegorza Bukały (okręty wojenne 20) oraz trochę fotek z internetu.

 

Porównując pokład z rzutem z książki rzuciła mi się w oko rufa:

17905520678_26683a60e1_b.jpg

 

a dokładniej powierzchnia ryflowana:

18093460445_9177daeb05_b.jpg

 

w planach taka prawie krótsza o połowę i trochę inny kształt...

 

Czy warto opierać się na tych materiałach? Mógłby ktoś wspomóc szerszą dokumentacją?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Panowie, ponieważ nie do końca wiem gdzie zapytać a wątek typowo "orientalny", może ktoś się spotkal z problemem albo ma wiedze dodatkową

Chodzi o następujące pływadło

http://www.martola.com.pl/pl1388/produkty59150/peiyang_fleet_cruiser_ching_yuen_

w bitwie pod Jalu malowanie było wg opisów w instrukcji Dark Grey

i teraz szukajac info doszedłem do wniosku iż zbliżony może być:

Ligh sea gray (xf25) - niestety nie używał Tamyi tylko Valleyo i teraz powstał dylemat

VallejoAir 71049 Medium Sea Grey

czy taki kolor będzie oki czy może macie jakieś inne sugestie czym to psiknąć

dzięki za wszelkie informacje, przepraszam jesli zaśmiecam - wówczas proszę admina o wycięcie bądź przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam wszystkich miłośników,

jako przedszkolak w temacie mam ogromną prośbę o jakieś materiały do budowy krążownika Myoko. Jako bazę mam model Hasegawy, niedawno dotarł pokład z FlyHawk'a (FH 700092), zamówiony jest duży zestaw blaszek także z tej firmy (FH 700091) oraz 3 rozmiary wentylatorów.

 

Jako dokumentację posiadam: Krążowniki typu Myoko, Grzegorza Bukały (okręty wojenne 20) oraz trochę fotek z internetu.

 

Porównując pokład z rzutem z książki rzuciła mi się w oko rufa:

17905520678_26683a60e1_b.jpg

 

a dokładniej powierzchnia ryflowana:

18093460445_9177daeb05_b.jpg

 

w planach taka prawie krótsza o połowę i trochę inny kształt...

 

Czy warto opierać się na tych materiałach? Mógłby ktoś wspomóc szerszą dokumentacją?

 

Pozdrawiam

 

Osobiście wybieram plany okrętu zbliżone do oryginału porównując je ze zdjęciami (o ile takie zdjęcia są ).

Nie ma dokładnych panów okrętów japońskich, wszystko to są mniej lub bardziej dowolne interpretacje tworzone na podstawie szczątkowych dokumentacji zachowanych po wojnie.

Najbardziej zbliżone do oryginału są plany Myukikai , bo na nich opierają się inni rysownicy dodając zawsze coś od siebie i co nieco zmieniając .

Przy opracowaniu Nachi posługiwałem się planami Myukikai ale porównałem je z Profilami Morskimi i są prawie takie same poza sposobem rysowania(Profile są niespójne i rysowane nie w "linii").

Pokład Nachi (prawie bliźniak Myoko):

 

MDYrY0r.jpg

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z okrętami japońskimi (ale nie tylko z nimi ) jest problem, polegający na ubóstwie oryginalnych materiałów. Plany na których opierają się wszyscy często zawierają błędne interpretacje (przeczą im później odkryte zdjęcia), ale są powielane przez następnych rysowników.

 

Jeśli chodzi o cały typ Myoko Hasegawy to są to dość wiekowe modele i myślę, że ta końcówka kadłuba (chyba trochę zbyt szpiczasta) i ryflowanie nie odpowiada prawdzie. Plany z książki Grzegorza Bukały też są w tym aspekcie dość dziwne i ta inia podziału jest prawdopodobnie przesunięta zbyt mocno do tyłu. Interpretacja kolegi jest dość zbliżona do tej z nowych wydań Aoshimy krążowników typu Myoko w skali 1/350. Uchodzą one za wierne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A plany MIYUKIKAI , opinie są takie , że te plany są najwierniejsze oryginałom ?

 

To jest dobre pytanie, ale bez łatwej odpowiedzi. Prawie wszyscy się na nich opierają, bo i nie ma dużej konkurencji. Ale często ciężko zweryfikować tę wierność z uwagi na brak istniejących oryginałów (okrętów), jak i planów stoczniowych oraz dobrych zdjęć (generalnie prawie całą dokumentację Japończycy zniszczyli w końcu wojny). Trzeba pamiętać, że w przypadku praktycznie wszystkich planów, nawet tych renomowanych wydawnictw, co jakiś czas okazuje się, że coś jednak narysowano źle (przeważnie na podstawie analizy zdjęć, czasem nowo-odkrytych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Żeby nie mnożyć tematów, zapytam tutaj, w razie czego prośba o przeniesienie...

 

Czy ktoś z Was miał może przyjemność budować któryś z dwóch dostępnych na rynku modeli pancernika Mikasa (pomyślałem, że dorobię mojemu Borodino przeciwnika)?

 

http://allegro.pl/mikasa-1905-1-350-merit-62004-i6301868103.html

 

http://allegro.pl/hasegawa-z21-japanese-battleship-mikasa-1-350-i6469645590.html

 

Widzę, że Merit ma w zestawie całą blaszkę fototrawionych elementów, ale nie znając się na tym zbyt dobrze trudno mi ocenić... plus w ogóle nie znam tej firmy. Za to Hasegawę pamiętam z zamierzchłej przeszłości, z tego co kojarzę to okręty miała raczej zacne, skleiłem chyba Ryujo 1/700. Z kolei do Hasegawy można dokupić całą ramkę blaszek, a i tak wyjdzie o 100 złotych taniej.

 

Który Wy byście polecali? Czy jest coś w tym Mericie, za co warto dopłacić?

 

Plus ewentualne tips & tricks jeśli ktoś budował któryś z tych modeli na poziomie "intermediate"

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hey, ja sklejalem Mikase od Hasegawy jakies dobrych kilka lat temu, jak tylko pokazala sie na rynku. Warsztat jak i galerie znajdziesz na tym forum. To byl czas, gdy z dodatkow byl tylko Eduard. Jako ze byl to moj pierwszy model po kilkunastu latach przerwy, to swoja jakoscia zrobil na mnie ogromne wrazenie, na tyle mocne ze szybko pojawil sie w moich rekach. Obecnie dodatkow znajdziesz duzo wiecej. A odnoszac sie do Hasegawy, polecam, zadnych problemow. Eduard nie jest moze doskonalej jakosci ze wzgledu na gruba i malofinezyjna blaszke ale zdecydowanie jakosc odbioru gotowego modelu. Zerknij na moje tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

No i się wygłupiłem, bo Merit to skala 1/200, a nie 1/350, tylko jakiś głąb na alledrogo źle aukcję opisał.

 

To już oglądam przewodnik i zaczynam zbierać materiały (a po drodze robię torpedowiec).

 

P.S.

 

A masz może jakieś zdjęcie nie na photobuckecie (bo on zdaje się umarł)?

 

P.P.S.

 

A i masz może gdzieś listę farb, którymi się posługiwałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

P.S.

 

A masz może jakieś zdjęcie nie na photobuckecie (bo on zdaje się umarł)?

 

P.P.S.

 

A i masz może gdzieś listę farb, którymi się posługiwałeś?

Photobucket niedługo wróci więc bez obaw - zaglądnij do warsztatu i galerii później. Listy farb nie mam - stosowałem kolory z instrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałbym zrobić podstawkę pod A6M5. Forma okręgu, wycinek pokładu lotniskowca- Akagi.

 

Eig2l0X.png

 

Zaznaczyłem na zielono mniej więcej o co mi chodzi.

 

1. Wykonać to z balsy, jakiś listewek i przycinać czy użyć płytki pcv i rzeźbić?

2. Długość pojedynczej deski i jej szerokość dla skali 1/48

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.