Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

No to widzę, że bez testu się nie obędzie Jak tylko położę wszystkie niezbędne powłoki (podkład, farba właściwa ewentualnie lakier) to pokażę co mi wyszło po washu z terpentyny balsamicznej. Czy ktoś próbował kłaść wash na lakier z puchy w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się Gunze ścierało

 

na Gunze nie testowałem,ale Pactra nigdy mi nawet w najmniejszym stopniu nie zeszła,zaś jeśli chodzi ogólnie o washa to nie widzę zasadności kładzenia go na lakier czy sido bo wtedy nie uzyska się takiego efektu jak na samą farbę,wtedy kładziony wash działa na warstwę lakieru a nie na powierzchnię farby jak powinno być wg mojej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

takie pytanie mam do kolegów...

chodzi o wash na modelu który ma zimerit. Tak samo go nanosić?

chodzi o to że zimerit nie jest powierzchnią gładką a wash wchodzi we wszystkie nierówności a nie chcę żeby model był nadmiernie usyfiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sido to Sidolux. Ten płyn do czyszczenia paneli to obawiam się że chodzi ci o jakiś CleanLux albo innych SinLux - który zmywa farbę. Pyta w sklepach po prostu o Sidoluks. A co do innych lakierów, to ktoś tutaj zastępował Sidolux Pronto naprzykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na kalki daj jeszcze miejscowo sidolux. Potem polecam lakier akrylowy mat lub satyna (np. Pactra lub Vallejo). A potem co dusza zapragnie. Można porobić rainsy (biedornka) i inne zacieki, obicia, podmalować detale, kurzenie. Poprzeglądaj najlepiej warsztaty, w wielu jest to dokładnie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bierzesz różne kolorki olejów dla plastyków:

P9120013.JPG

Stawiasz kropeczki i ścierasz szerokim pędzlem zgodnie z grawitacją (głównie). Pędzel lekko wilgotny w White Spiricie (benzynce do zapalniczek etc.)

P9130019.JPG

P9190018.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmentami też się da robić coś na kształt rainsów, rzekłbym, że z bardzo dobrym skutkiem. A pastelami? Spróbuj - nie spróbujesz się nie dowiesz :] Trzeba eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na tej stronie.

 

Nic co akrylowe nie powinny rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie a więc pytam. Jaki kolor washa zastosować do malowania zimowego?

Kolejne to dotyczące filtrów w malowaniu zimowym? Jaki kolor farby używać.

Chodzi mi o wash i filtry oczywiście robione farbami olejnymi dla plastyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to filtrów i kolorów do rainsów dla zimowego, to polecam biały, niebieski (ultramaryna). Dla zabrudzeń (filtry i rainsy na niższe powierzchnie) jaśniejsze brązy - np. umbrę paloną (burnt umber) i biały i niebieski.

Jak dla mnie, na białym zimowym kamo dobrze robić brązowe washe - ale to kwestia gustu.

I pamiętajcie że nie ma wytycznych "kolor washa do zimowego malowania" ;) Macie środki - oleje - nimi można się wyżyć artystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy wash'a można zrobić ze zwykłych farb akrylowych, takich dla artystów?? Bo robię Bmp-3,spróbowałem i jakoś niebardzo mi się podoba. Farba nie zostaje tylko w zagłębieniach, ale także na pozostałych powierzchniach,do których dotrze

Niewiem co na to poradzić

Póżniej wrzuce zdjęcia

Pozdrawiam, przemek298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash'a robiłem czarną farbką akrylową mniej-więcej taką

 

http://www.allegro.pl/item702247674_farby_akrylowe_24_kol_legnica_sklep_plastyczny.html

 

Rozcieńczyłem wodą. Nadają się one na wash'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.