Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Kolego, chyba muszę się w końcu jednak odezwać i umówić :D

Dzisiaj chciałem sobie pomalować. Nabiłem kompresor, wyłączył się i... całe powietrze uszło. Niestety, za długo nie wiedziałem o wodzie w butli i wyżarło mi dziurę pomimo spuszczania wody od kilku miesięcy. Będę w okolicach Lubartowa koło świąt :)

 

PS. Na razie do dziury napchałem milliputa i całe dno okleiłem legendarną srebrną taśmą, ale to raczej jest rozwiązanie na "do świąt".

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przyszedł chyba czas i na mniej. Szwankuje mi mój AS 186 i czas na coś porządnego. Przeczytałem ten temat o kompresorach szukając jednocześnie "markowego" sprzętu ale ceny są kosmiczne

Adamek1003 leci wiadomość do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gdy ja kupowałem dla siebie kompresor, to brałem pod uwagę to, żeby był cichy, kompaktowy (z uwagi na małą pracownię) i niezawodny. Długo takiego szukałem, aż w końcu zamówiłem w 2018 roku stąd: https://www.pneumat.com.pl/sprezarki-kompresory-do-aerografow-modelarskie kompresor i powiem Wam, że jestem mega zadowolony. Przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona i nie było nieprzyjemnych sytuacji z kurierami :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomex napisał:

Gdy ja kupowałem dla siebie kompresor, to brałem pod uwagę to, żeby był cichy, kompaktowy (z uwagi na małą pracownię) i niezawodny. Długo takiego szukałem, aż w końcu zamówiłem w 2018 roku stąd: https://www.pneumat.com.pl/sprezarki-kompresory-do-aerografow-modelarskie kompresor i powiem Wam, że jestem mega zadowolony. Przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona i nie było nieprzyjemnych sytuacji z kurierami :D.

 

No kompaktowe to te kompresory są, nie powiem.. ?  i w dodatku w tak okazyjnej cenie, tylko nieco 4000 za ten model ze zbiornikiem 24L, a ten 4L jedyne 3800.. Przecież dedykowany modelarstwu HTC 30A na agregacie i ze zbiornikiem 30L kosztuje aż 2300 !!!!! Znowu ten mniejszy HTC 25A 3,5L 1800, zdzierstwo..

Dzięki za ten link ? zapewne wielu z nas skorzysta

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 17:37, Adamek1003 napisał:

Nie każdy moze sobie pozwolić na taki drogi kompresor

Całkowicie Cię rozumiem, ale jak już wcześniej wspomniałem, brałem z uwagi na to, że potrzebowałem do mojej pracowni. Jeżeli ma się taką możliwość, to lepiej czasami zainwestować w coś, co będzie długo służyło :). Jak ktoś naprawdę sporadycznie odpala kompresor, to faktycznie może znaleźć tańsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomex napisał:

Całkowicie Cię rozumiem, ale jak już wcześniej wspomniałem, brałem z uwagi na to, że potrzebowałem do mojej pracowni. Jeżeli ma się taką możliwość, to lepiej czasami zainwestować w coś, co będzie długo służyło :). Jak ktoś naprawdę sporadycznie odpala kompresor, to faktycznie może znaleźć tańsze wersje.

Akurat kompresory z linku który podesłałeś sa bezolejowe i nie należą do trwałych co innego kompresory olejowe również dostepne na tej stronie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamek1003 napisał:

Akurat kompresory z linku który podesłałeś sa bezolejowe i nie należą do trwałych co innego kompresory olejowe również dostepne na tej stronie.

Tak, wybrałem bezolejowy ze względu na to, że w niektórych sytuacjach nie mogę pozwolić, aby olej pojawił się w sprężonym powietrzu. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że olejowe kompresory są trwalsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomex napisał:

Tak, wybrałem bezolejowy ze względu na to, że w niektórych sytuacjach nie mogę pozwolić, aby olej pojawił się w sprężonym powietrzu. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że olejowe kompresory są trwalsze :)

Chyba nie ma ani jednej takiej sytuacji, by kiedykolwiek pozwolić sobie na to, by olej pojawił się w powietrzu, no chyba że się mylę? :)

Inna sprawa, że są filtry na takie niespodziewane sytuacje. Ja mam jeden na kompresorze, a drugi bezpośrednio pod aero i po 8 miesiącach w żadnym z nim nie ma śladu oleju. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Witam

Mam takie pytanie, chyba głównie do Adama 😀 Jakiego konkretnie agregatu ewentualnie szukać przy założeniu, że zależy mi na jak najmniejszych jego gabarytach, właściwie to chodzi o to żeby był wąski. Przy specyfikacjach podawana jest zazwyczaj tylko wysokość.

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.