Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Adamek1003 napisał:

Przede wszystkim w konstrukcji brakuje zaworu zwrotnego dlatego po wylaczeniu słychac szum bo jie ma zaworu ktory utrzyma cisnienie w zbiorniku

Czyli – jeśli dobrze zrozumiałem – powietrze wraca do agregatu, a ten zawór powinien znajdować się między sprężarką a zbiornikiem (wraz z ewentualnym wskaźnikiem ciśnienia w zbiorniku – jak na poniższym szkicu)?

 

W tym wszystkim nie pasuje mi tylko, że powietrze szumi jednak spod presostatu, a nie wydobywa się przez otwór ssący kompresora (jak bym w swojej wysoce ograniczonej wiedzy oczekiwał).

lokalizacja zaworu zwrotnego_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Problemem jest konstrukcja presostatu, a konkretnie zaworka odciążającego, który przeznaczony jest do dużych sprężarek... Wygląda to tak: Przy wyłączonym prądzie na presostacie otwierany jest zawór po to, żeby wypuścić ciśnienie bezpośrednio zza sprężarki i wtedy po ponownym załączeniu możemy być pewni, że sprężarka nie rusza pod obciążeniem. I teraz kłopot: zaworek odciążający jest tak skonstruowany, że po załączeniu prądu i rozpoczęciu pracy sprężarki zamyka się dopiero po uzyskaniu pewnego ciśnienia. Agregat lodówkowy nie ma takiego wydatku, żeby przy otwartym zaworku uzyskać takie ciśnienie i w związku z tym zaworek nigdy się nie zamyka :-(. Jest kilka rozwiązań - dla ambitnych np. zastąpić zaworek własnym, takim, który zamyka się od razu - np. ja zrobiłem sobie taki z wentyla samochodowego (wciskasz trzpień - zawór otwarty, puszczasz go - zawór zamknięty). Można też po prostu zaślepić tę rurkę od zaworu odciążającego i pozwolić sprężarce ruszać pod ciśnieniem - jeżeli nie będzie to zbyt wysokie ciśnienie, nie powinno to stanowić problemu dla lodówkowca.

To tyle z mojej strony - życzę powodzenia z Twoim nowym nabytkiem i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pmroczko napisał:

(...) Problemem jest konstrukcja presostatu, a konkretnie zaworka odciążającego, który przeznaczony jest do dużych sprężarek... (...)

 

Czyli mam rozumieć, że obecny presostat nie jest oryginalny? Czy w takim razie nie wystarczy wymienić go na mniejszy (chociaż z tego co widzę, np. w HTC montowane są podobnego kalibru presostaty Condor MDR2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie - nie wiem kto projektował i budował Twoją sprężarkę, na ile się orientował w temacie, czy części nie były w nim wymieniane itd. Bywa też tak, że zaworki mogą mieć jakiś rozrzut ciśnienia pod jakim się zamykają, a sprężarki mogą mieć trochę różne wydatki - no i jak się nie spotkają... Miałem kiedyś taki przypadek, że do firmy kupiliśmy fabryczna sprężarkę "super-cichą" - czyli lodówkowca. Tam był taki bajer, że agregat był rozbierany, miał zamiast zaspawanej - otwierana obudowę i "oczko" które pokazywało poziom oleju. Co z tego, skoro zaworek w presostacie się nie zamykał, przynajmniej nie zawsze i sprężarka przynajmniej połowę powietrza marnowała - stąd wiem, że takie rzeczy się zdarzają.

Jako ciekawostkę jeszcze powiem, że po późniejszych moich przeróbkach ta sprężarka mnie raz zadziwiła w ten sposób, że napompowałem ją do 8 atmosfer i wyłączyłem, nie zastanawiając się zbytnio. Jakie było moje zdziwienie kiedy po tygodniu dokładnie, kiedy chciałem znów ją załączyć nie włączyła się, bo nadal było tam 8 atmosfer. To się nazywa profesjonalne uszczelnienie!

 

Co do Twojego pytania - ja bym presostatu nie wymieniał skoro działa, tylko spróbował coś z tym zaworkiem zadziałać - przerobić go albo w ogóle usunąć i myślę, że będziesz zadowolony.

 

Jeszcze raz życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Nie wiedziałem gdzie umieścić pytanie więc stwierdziłem że podłączę się do tego wątku, 

 

Posiadam kompresor as186. 

Po kilki latach użytkowania w zbiorniku pojawiła się mała dziurka + ślad po wycieku wody (rdzawy zaciek)

Korzystać nadal można ale bardzo często zaczął się włączać co jest bardzo denerwujące. 

 

Pytanie do znawców tematu - jak najlepiej wykonać naprawę? Rozwiercić i zaspawać ?

 

Czy może szukać nowego zbiornika? 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sjr napisał:

Ostukałem cały, próbowałem też rozszerzyć dziurę. Efekt przed i po na zdjęciach. Nigdzie więcej nie znalazłem bąbli pod warstwa farby 

IMG_20210831_125707.jpg

IMG_20210831_125825.jpg

To poszukać jakiegoś punktu spawalniczego i raz spawem punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,  zaczynam przygodę z modelarstwem i bardzo podoba mi się wasze forum. Panuje kupić kompresor do aerografu kompletnie nie mam pojęcia jak za to się zabrać.  Proszę o pomoc budżet to 600/700zł. Zastanawiam się nad tym czy zbiornik 3l wystarczy czy może lepiej 6l i oglądam takie kompresory. Proszę o pomoc dziękuję 

Screenshot_2023-02-06-11-55-51-109_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-02-06-11-55-29-099_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dante napisał:

Wiekszy zbiornik jest zawsze lepszy, ale te dwa kompresory powyzej nie nadaja sie do domu, sa za glosne.

W twoim budzecie kup popularny AS-186 lub ktoras jego wersje.

A 3l zbiornik wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, _OldMan_ said:

Skontaktuj się z @Adamek1003. On robi fajne lodówkowce w przystępnej cenie.

 

Zapomnialem o @Adamek1003, najlepszy wybor jesli je ciagle sprzedaje.

3l w zupelnosci wystarczy, wszystkie wersje 186-stki takie maja. Jest ich kilka wersji, ale to niech ktos obeznany sie wypowie ktora najlepiej kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Revellowskiego Mastera

Mam go juz kilka lat i jestem b. zadowolony

Napisalem to i sprawdzilem cene u Revella - i mnie zamurowalo 😞 

za swoj placilem( ca. 7 lat temu) 259 Eu - obecna cena to 399 - chyba ich wszystkich potegowalo

a wiec szukaj jednak czegos innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.