Jump to content

Kupię — Kompresor modelarski


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie każdy moze sobie pozwolić na taki drogi kompresor

Akurat kompresory z linku który podesłałeś sa bezolejowe i nie należą do trwałych co innego kompresory olejowe również dostepne na tej stronie.

Posted Images

Jeżeli szukasz kompresora bardzo cichego polecam Iwatę lub poszukaj kompresorów dętystycznych - chodzą jak pompka do akwarium.

 

Osobiście używam H&S HTC 50A

https://www.harder-airbrush.eu/en/compressors.html

 

Jest bardzo cichy

 

Czy dobrze spojrzałem, że waży on 25kg?

Link to post
Share on other sites
Jeżeli szukasz kompresora bardzo cichego polecam Iwatę lub poszukaj kompresorów dętystycznych - chodzą jak pompka do akwarium.

 

Osobiście używam H&S HTC 50A

https://www.harder-airbrush.eu/en/compressors.html

 

Jest bardzo cichy

 

Czy dobrze spojrzałem, że waży on 25kg?

 

Owszem tem akurat jest dość ciężki ale ma on mniejszą wersję musisz spojrzeć na stronę H&S mniejszy to wersja 30 lub 35 natomiast naprawdę są ciche ja pracuję z modelami po nocach i nie ma żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

KRL, ja rozumiem że chcesz się pochwalić sprzętem, ale 25 kg kompresor z 15 litrowym zbiornikiem do modelarstwa... No ok, pewnie można sobie i dom dogrzać przy okazji.

Ale nie sądzę żeby to była dobra porada.

 

Cześć. Posiadam kompresor AS-186. Szukam czegoś znacznie cichszego, prawie bezgłośnego. Polecicie coś?

 

Skoro ma być cichy to chyba jedyne możliwe rozwiązanie to kompresor olejowy.

Olejowe są z reguły dość drogie, co musisz wziąć pod uwagę. Możesz naturalnie sobie zrobić, albo zamówić (o ile znajdziesz kogoś kto się podejmie) tzw. lodówkowca, ale to już jest trochę zachodu, choć wychodzi niesamowicie tanio.

Co do głośności tych olejowych: nie są one aż tak bardzo ciche jak się powszechnie sądzi (może lodówkowce są, ale takiego osobiście nie macałem), zobacz na filmie gdzie zrobiłem porównanie popularnego AS-186 z HTC 20A - różnica nie jest jakaś znacząca jak na mój gust. Samego 20A nie za bardzo polecam ze względu na cenę, choć to akurat jeden z tańszych olejowych kompresorów.

Sam sprzęt naturalnie znakomity: niewielki, mimo wszystko cichy, dający stabilne ciśnienie, powinien mi starczyć na długo, innego już nie chcę.

Ja osobiście uważam że AS-186 lub pochodne to zupełnie przyzwoity i dość cichy sprzęt, a przy tym stosunkowo tani.

 

Link to post
Share on other sites

Solo, już kiedyś wspominałem Ci byś nie mierzył wszystkich swoją miarą.

Nie znam możliwości finansowych i ograniczeń pytającego nie jestem także osobą odpowiednią a nadewszystko nie jestem chętny do ocen możliwości intencji innych ludzi.

Po prostu wskazałem na rozwiązanie dobrze mi znane które mogę polecić.

 

Człowiek zapytał o naprawdę cichy kompresor podałem jako przykład ten który posiadam myślę że najlepiej mówić i pisać o czymś o czym ma się realne pojęcie a nie wyciągać wnioski na bazie filmików z netu. O ile wiem nie trzeba kompresora nosić ze soba w ręku, można też jak wspomniałem odszukać mniejszą i lżejszą wersję stawiasz za meblem u mnie jest to mała szafka z czterema szufladami i nie widać nie słychać że takowy jest w domu.

 

A co najistotniejsze jest to sprzęt napradę cichy wspomniany AS 20 chodzi przy tym bardzo głośno także mówię o własnym doświadczeniu szczególnie na koniec gdy strzela zawór ciśnieniowy tego efektu w moim brak.

 

Dodatkowo wspomniałem o kompresorach dętystycznych można na portalu Allegro odszukać ich dziesiątki w różnych cenach, wielkościach itd. A jak wnioskuję z postu zakładającego naprawdę cicha praça to podstawa.

To tylko podpowiedz a nie chęć wskazania czy pochwalenia się jak rozumiem na forum można podpowiadać i podawać rózne rozwiązania a osoba która pyta wyciąga wnioski co jest dla nie istotne i pomocne.

Link to post
Share on other sites
Człowiek zapytał o naprawdę cichy kompresor podałem jako przykład ten który posiadam myślę że najlepiej mówić i pisać o czymś o czym ma się realne pojęcie a nie wyciągać wnioski na bazie filmików z netu.

 

Dlatego też odesłałem go do filmu który sam nagrałem.

 

O ile wiem nie trzeba kompresora nosić ze soba w ręku(…) A co najistotniejsze jest to sprzęt napradę cichy (…)

 

Ok, rozumiem że polecasz ogromny, ciężki i bardzo drogi kompresor, który dla potrzeb modelarskich jest klasycznym overkillem.

No ok, jest to jakaś propozycja.

 

wspomniany AS 20 chodzi przy tym bardzo głośno także mówię o własnym doświadczeniu szczególnie na koniec gdy strzela zawór ciśnieniowy tego efektu w moim brak.

 

Zapewniam że u mnie nie strzela żaden zawór.

Link to post
Share on other sites

No i się "doigrałeś" KRL

 

Nie wolno w jakikolwiek sposób polemizować z panembukiem modelworka - to jedno z (nieoficjalnych) przykazań

 

PS. Wszelkie mutacje (różni producenci albo umieszczający swoje logo na tym kompresorze produkowanym bez zmian od dziestu lat) 20A mają zawór upustowy który dość spektakularnie daje znać o sobie Mój tez tak ma.

 

Jak ktoś ma znajomego w de to na kleineanzeigen.de można takiego 20A zakupić za ok 100 euro. Zdecydowanie polecam.

Link to post
Share on other sites

KRL - zlituj się i nie pisz "dętystyczny" :( Jesteś tu moderatorem więc zanim coś napiszesz - sprawdź w słowniku ortograficznym! Informuję Cię, że pisze się DENTYSTYCZNY.

Bartas89 - szukaj kompresora olejowego na bazie sprężarki od lodówki. Wiele osób zbudowało sobie takie urządzenia. Jest sporo o tym w sieci.

Link to post
Share on other sites
Jak ktoś ma znajomego w de to na kleineanzeigen.de można takiego 20A zakupić za ok 100 euro. Zdecydowanie polecam.

 

Takiego cudaka kupiłem na allegrze od jakiegoś studia tatuażu za 6 stówek . Hula jak złociutki .

Link to post
Share on other sites

Tak jak (chyba) Solo wcześniej napisał - jeśli masz takie możliwości, bo się znasz sam lub masz dostęp do tzw. złotej rączki, to można rozważyć budowę kompresora z agregatu lodówkowego.

 

Kosztowo wyjdzie zależnie od podzespołów od kilkudziesięciu do ok 200zł, hałas zaś taki sam jak chodząca w kuchni lodówka, czyli prawie żaden.

 

Ja swojego lodówkowca użytkuję od prawie 10 lat i nic się jeszcze w nim nie zepsuło. A bywa użytkowany bardzo intensywnie, czasem jak się zapomnę to przez parę dni go nie wyłączam i gdy włącznik ciśnieniowy daje znać, to pompuje co jakiś czas zbiornik...

 

Rozwiązanie ma jeden fundamentalny minus - trzeba albo kogoś znaleźć, albo samemu pogłówkować, przysiąść i zbudować takie ustrojstwo. Mimo wszystko zostawiam pod rozwagę, po spełnieniu warunków z pierwszego zdania mojego posta jest to bardzo fajna alternatywa.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie, ktoś sobie liczy chyba liczy sporą robociznę... Tak jak napisałem, koszt części to max. 200, no, 300zł jeśli ktoś nie ma pod ręką nic i musi wszystko kupić. Ale z moich doświadczeń wynika, że lodówkowca idzie zrobić znacznie taniej.

Link to post
Share on other sites

Części można mieć za darmo na śmietniku/złomowisku.

Tylko trzeba mieć jakąś wiedzę/umiejętności żeby to sensownie poskładać.

Cena strasznie wysoka? Sam z chęcią bym kupił lodówkowca za 300zł, gotowego.

Nie kupował bym części za ponad 200zł i biegał za częściami. No i wystarczą dwie śrubki i złożone....

Za darmo też by było za drogo bo ktoś kto to składa żyje na powietrze i nie liczy swojej pracy....

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Wasze argumenty i że ktoś może tyle sobie życzyć za kompresor z lodówkowca. Wszak coś jest warte tyle ile ktoś inny jest w stanie zapłacić.

 

Ale jeśli miałbym wybór dać 600-700zł za lodówkowca zrobionego przez totalnie obcą osobę no to już chyba bym wolał kupić za 400-500 jakiś "firmowy" kompresor z gwarancją, etc...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.