Skocz do zawartości

Produkt Tygrysopodobny - Sd. Kfz. 181 Pz. Kpfw VI Tiger I "Hybrid" - Italeri 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Będę modulował tylko farbami olejnymi - chcę spróbować tego sposobu w tym przypadku.

Sprawa druga to modulacja "z ręki" - rzadko kiedy ładnie wychodzi i trzeba uważać mocno na odkurz - gdybym kamuflaż robił z ostrymi przejściami na patafiksie to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowania jestem zadowolony osobiście, bo widzę progrem między np. Flammpanzerwagenem którego malowałem wężykami.

Jedyne dwa miejsca gdzie nie wyszło super idealnie to są obie strony zaraz za zasobnikiem, bo jest tam mnóstwo załamań i zakamarków.

Wklejcie mi tu w wątku fotki gdzie wg. was nie ma odkurzu i jest robione z ręki żebym mógł porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pasy kamuflażowe tez sa rozmyte na krawędziach i różnia się jedynie grubością?

Chodzi o mikrokropeczki obok pasów czy ja juz całkiem zgłupiałem jeśli chodzi o definicję odkurzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd nie był malowany pędzlem, tudzież wałkiem, to w naturze odkurz także miał ? Sorry Spotter ale na twoich zdjęciach również jest odkurz. Nadmierny odkurz po nałożeniu ciemnego koloru na jasny likwiduje się bardzo prosto, przez korektę jaśniejszym kolorem wzdłuż linii rozdziału kolorów. Oczywiście powstaje przy tym odkurz jasnego na ciemniejszym ale taki jest mniej widoczny. Do tego odpowiednio dobrana konsystencja i ciśnienie, i idzie to skorygować. Jak się potem nałoży 10 warstw weatheringu, to i tak nic nie będzie widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie może trzeba ustalić co to jest ten odkurz, bo każdy z nas jak widać inaczej rozumuje to pojęcie, a ktos może nie wiedzieć czego to pojęcie dotyczy.

http://szkola-lodz.com.pl/usuwanie-pylu-lakierniczego/

Może powyższy link dotyczy lakiernictwa samochodowego, ale u mnie taki odkurz występował jak malowałem farbami MM i zbyt wysokim ciśnieniem i mało rozrzedzonymi.

Po obniżeniu ciśnienia i większemu rozrzedzeniu farby oraz co najważniejsze zmianie farb, zjawisko przestało występować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spotter za zaznaczenie kółkami miejsc o które chodzi bo jak sam widzisz, malowałem w dwa osobne dni kadłub i wieżę z innym skutkiem.

Sam domyśliłem się, że odkurz to właśnie te rozmycia na bokach wężyka czy plamy które sprawiają, że plama jest za bardzo rozmyta. Z drugiej strony malując z ręki efekt ten zawsze wystąpi i ciężko jest złapać granicę gdzie jest cacy a gdzie jest dupa.

Skupiam się na samych pasach kamuflażowych bo mam je na świeżo. Chyba dodatkowo prócz ciśnienia, rodzaju farby i rozrzedzenia do poprawki nie pomogła mi dysza 0,4 mm zamontowana na aero - powinienem wyciągnąć tę 0,15 mm i pewnie miałoby to wpływ na odkurz również.

Edytowane przez Stojkovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.08.2019 o 00:17, zipster napisał:

Fajnooooo. Jak zrobiłeś modulacje pasków camo? Czytałem, że chcesz olejami ale dalej nie wiem jak ? po prostu blending? 

dajesz kropke jaśniejszego odcienia i rozcierasz na sucho pędzlem.To jest proste jak j***e a daje frajde porównywalną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie a olejami to modulujemy przed lakierem błyszczącym czy po , pytam bo nigdy nie robiłem a w obecnej sytuacji ułatwiła by ta technika życie, przepraszam za zaśmiecanie pozdrawiam OLO  

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z olejami wszystkie zabiegi robimy już po położeniu kalek na modelu by wszystkie prace ujednolicały nam odbiór całości kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.