Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jedną fotkę w "Od Acromy do Zwycięzcy 2"

 

nadwislanin.jpg

 

A korzystając z okazji ma ktoś zdjęcie albo jakiś schemat malowania M7 Priest z II Korpusu. Bo ja mam tylko jedną fotkę na której i tak niewiele widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tofikDzięki. Zawsze coś. Interesuje mnie czy wszystkie w tym malowaniu miały podobny rozkład plam, czy maziali jak leci. Chciałem to malowanie w miarę wiernie odtworzyć, ale chyba trzeba będzie improwizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zawsze coś. Interesuje mnie czy wszystkie w tym malowaniu miały podobny rozkład plam, czy maziali jak leci.

 

Na pewno nie maziali plam jak leci, tylko według regulaminu/schematu.

Było tak samo jak w przypadku kamuflażu typu Myszka Miki. Była rozpiska/schemat co i na jaki kolor i w jakich proporcjach.

 

A co do zdjęć naszych M7 z II Korpusu to bym się tak na nie nie napalał.

Jest parę zdjęć i do końca nie jest pewne czy to są nasze M7.

Swego czasu była na FMR dyskusja na temat tych M7.

 

Prosz o to link do dyskusji

 

http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=2050&highlight=priest

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Mam pytanie czy zdobyczne czołgi Renault FT-17 znajdowały się we Francji podczas ofensywy Aliantów w 1944r. jeżeli tak to czy brały udział w walkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am pytanie czy zdobyczne czołgi Renault FT-17 znajdowały się we Francji podczas ofensywy Aliantów w 1944r. jeżeli tak to czy brały udział w walkach?

FT17? No chyba w ofensywie w 1918 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am pytanie czy zdobyczne czołgi Renault FT-17 znajdowały się we Francji podczas ofensywy Aliantów w 1944r. jeżeli tak to czy brały udział w walkach?

FT17? No chyba w ofensywie w 1918 roku.

 

Niemcy zdobyli trochę tego sprzętu w 1940r. na francuzach, i używali podczas II WŚ wraz z sojusznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zdobyli trochę tego sprzętu w 1940r. na francuzach, i używali podczas II WŚ wraz z sojusznikami.

Jeżeli były używane to z tego co mi wiadomo do ochrony lotnisk i innych strategicznych obiektów, ale czy w 1944 roku, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Vickersami nikt się nie interesował stały w przydrożnych rowach a ludzie je powoli rozbierali. Tak mówili w programie było nie minęło można go oglądać na stronie tvp jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem napewno, że wieże od FT 17 były używane jako wkopane stacjonarne stanowiska strzleckie w 1940 roku, ale czy w 1944, to już nie mam pewności. Jest to możliwe zważywszy na to, że we Francji Niemcy korzystali ze wszystkiego co mogło się przydać. Nawet z polskich TKS-ów, C2P i C7P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Czy posiada ktoś jakieś dokładne zdjęcia tego pojazdu, albo plany?

Super jakby ktoś posiadał zdjęcia wnętrza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam!

poszukuje zdjęć,planów,rysunków tego konkretnego T-34,jeśli ktoś coś ma: help!

65506be81558c00d.jpg

najchętniej zdjęcia drugiej strony,tył,przód

z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

to znowu ja;)

obecnie szukam informacji/zdjec na temat czolgu kv-1 z zestawu zviezda, o numerze 209

bede wdzieczny za pomoc:) pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.