Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rzelu, chodzi mi konkretnie o wersję wykorzystywaną przez ,,Army Fire Service'' - skrzyniową zaadoptowaną na wóz pożarniczy. Wygląda na to, że producent zrobił to na podstawie jakiegoś zdjęcia, a może to tylko ich fantazja... Wiele jest na rynku modeli, które nigdy nie miały realnego pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuję zdjęć tego czegoś:

FAM-Willys-Jeep-Model-51.jpg

Zdjęcie znalezione w necie. Potrzebuję wszelkich zdjęć mocowania szybo do pojazdy gdy stoi i tego schwka nakarabin i jak tego nie ma, bo chyba jest zdejmowane. Mam już trochę fotek, ale mało pokazują, a potrzebuję mieć ogólny widok tej szyby.

 

Ps. Zapomniałem dodać, że jest to szyba od Willys-a.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące Morris'a C8.

Czy podczas walk w afryce występował tylko w dwubarwnym kamuflażu ( piaskowy + czarne plamy ) . Czy może zdarzały się przypadki jednobarwnego malowania ( sam piaskowy ) ?

I jeżeli ktoś mógłby mi podać numer farby Humbrola , który nadawał by się do pomalowanie tego pojazdu był bym baardzo wdzięczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z znalezieniu informacji do M36B2:

1. czy ktoś widział zdjęcie potwierdząjące, że jakieś egzemplarze w służbie francuskiego RBCEO w Indochinach miały km w przednim pancerzu?

2. jak wyglądało mocowanie koła napinającego na M36B2 z zawieszeniem E9. Czy było inne niż w Shermanie?

3. jak wyglądała tylna płyta z wydechami? Czy napewno tak jak M10?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! właśnie kleję model Scammella SV/2S w skali 72.Potrzebuję zdjęcia tego pojazdu jeśli ktoś takowymi dysponuje ,a najlepiej żeby przedstawiały ciągnik w barwach polskich ,ponieważ taki chcę zrobić .Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prośbę do was koledzy mianowicie czy ma ktoś może jakieś ciekawe malowania do ft 17 z okrągła wierzą? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc bo nosze się z zrobieniem tego czołgu lecz w necie nic nie znajduje ciekawego.

Z miła chęcią zobaczył bym tez instrukcje do wersji z karabinem:)

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Mam takie pytanie- czy na tym zdjęciu, TK-3 z przodu ma kamo jednobarwne, oliwkowe?:

00001k.th.jpg

Źródło: J. Ledwoch, Blitzkrieg 1936-1940 malowanie i oznakowanie (wyd. Militaria 22).

Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia/schematy TK-3 w kamo jednolitym i czy było ono stosowane podczas Kampanii Wrześniowej? I jeszcze jedno- czy te identyfikacyjne, blaszane figury geometryczne na tankietkach były używane podczas działań wojennych w 1939, czy tylko podczas przedwojennych ćwiczeń?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czegos takiego jeszcze nie widziałem

Jedynie co do rakiet - są to prawdopodobnie rakiety Shahin-2 , o średnicy 33 cm, , zasięgu 20 km , mozna tam zamontowac głowice bojową o masie do 190 kg. Shahin 2 są ulepszoną wersją rakiet Shahin 1 które Hezbollahowi dostarczył Iran.

 

A użycie bojowe? Jeśli nie jest to makieta, to najprawdopodobniej użyto czegoś takiego do ostrzeliwania Izraela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym liczyć na jakieś fotki samych rakiet? W googlach nie ma żadnej wzmianki na ich temat poza informacją, że są produkcji irańskiej Przyznam szczerze, że napaliłem się na ten projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie, mam pytanie jaka wersja Shermana występuje w roli głównej w wyżej wymienionym filmie.

 

 

Dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wiem ze to pojazd ale jak najbardziej zwiazany z lotnictwem.

Accurate armour wypuścił(a) bardzo fajny model w skali 1:48

http://www.accurate-armour.com/ShowProduct.cfm?manufacturer=0&category=82&subcategory=251&product=1855

Czy któryś z kolegów ma fotki w wiekszej rozdzielczości szafy z pompą i zaworami,ew. zdjęcia tychże w oryginale?

Przegooglałem wszelkie możliwe miejsca, przejrzałem ksiązkę, "Bedford to Berlin and beyond" i doopa

Zdaje się że wyposażony był w Zwicky pump i Lister generator set...hmm ale którego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.