Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję oryginalnych zdjęć ( i linków do nich ) Willys'ów MB i Ford'ów GPW służących w PSZ i LWP. Mam spory zbiór pochodzący z internetu i skanów ale każde nowe chętnie przyjmę. Te wozy ( w WP ) to od lat mój modelarski konik. Jeżeli szukacie jakieś konkretnej wersji, egz. lub jednostki to proszę pisać, chętnie pomogę w miarę możliwości. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

mam pytanie, planuję sobie zakupić Shermana i zrobić go w wersji która przedzierała się do Bastogne. Niestety nie mam zielonego pojęcia jaka to była wersja i który model wybrać. Mógłby mi ktoś pomóc w moim dylemacie?

 

 

W internecie jest sporo zdjęć Shermana z Bastogne który robi za pomnik np tutaj:

http://www.smugmug.com/gallery/2115621_z5ycf#109353293_7shwp

ale to tylko pomnik...

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktoś powie "Sherman, Ardeny" pierwsze co widzę to wersje 76 mm.

 

Thunderbolt IV

http://mojehobby.pl/dragon-6255-m4a3-76-w-vvss-sherman-battle-of-the-bulge-p-1-200258.html

Tylko nie wiem czy to jeden z przedzierających się.

 

Kojarzę też Shermana z napisem "First in Bastogne" jednak nie mogłem go teraz znaleźć.

 

EDIT:

Znalazłem zdjęcie:

boggess5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie i frg filmu widziałem na Discovery w zeszłym tygodniu! Też definitywnie rozglądnąłem się przed chwila po sieci i ten "BOB" myślę że pasowałby idealnie.

 

Dzięki.

 

PS> Jeszcze jakies propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanko , czy pojazd M4A3E8 ,czy był w XXX.Korpusie podczas operacji "Market Garden" ,tu są zdjęcia do tego pojazdu :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/TankshermanM4.jpg

,http://www.ww2incolor.com/us-armor/m4_a3_76_04-vi.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lekka zmiana tematu - Panowie pomóżcie

 

Mam właśnie na ukończeniu model T-34/76 wz.1942 budowany na wzór czołgu z brygady pancernej im.Bohaterów Westerplatte. Aktualnie nadszedł czas malowania oznaczeń.

Przeglądałem kilka zdjęć ale na wielu czołgi są bez numeru taktycznego - czy to zależy od daty ?

 

Moim celem było stwożenie czołgu z numerem 102 z okresu walk pod Studziankami

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynisto.!!! O ile się nie mylę numer czołgu 102 jest fikcja literacka , tak samo jak 103 . W 1 Pulku im. Bochaterow Westerplatte jak i w 1 Brygadzie Pancernej nie występowały czołgi o takich numerach. W okresie bitwy Studziankowskiej numeracja czołgów w 1 Brygadzie to 1000-czołg d-cy Brygady 1001 -szef sztabu. 1 Pulk104 do 139 , 2 Pułk 204 do 239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może jaki nr. ma monografia (czy w ogóle jest taka) na temat Ba-20 lub Ba-20ŻD ? Potrzebuję zakupić

Tylko o Ba-20 się nie spotkałem. Całkiem sporo możesz znaleźć w książce "Sowieckie samochody pancerne vol.III" Wyd. Militaria nr 279.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynisto.!!! O ile się nie mylę numer czołgu 102 jest fikcja literacka , tak samo jak 103 . W 1 Pulku im. Bochaterow Westerplatte jak i w 1 Brygadzie Pancernej nie występowały czołgi o takich numerach. W okresie bitwy Studziankowskiej numeracja czołgów w 1 Brygadzie to 1000-czołg d-cy Brygady 1001 -szef sztabu. 1 Pulk104 do 139 , 2 Pułk 204 do 239

 

Dobra już nie ważne bo mój tet nie dostanie numeru.

Jednak czy czasem w brygadzie im.Bohaterów Westerplatte czołgi z numerami 102, 103 i 104 nie były wozami plutonu rozpoznawczego?

(nie wim do jakiego okresu się to ma)

 

Dzięki za zainteresowanie

Już niedługo zobaczycie po co mi to było potrzebne

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zainteresowała mnie taka oto konstrukcja.

03708.jpg

 

Mógłby ktoś coś o niej więcej powiedzieć? Na podwoziu którego dokładnie M3 to powstało? M3, M3A1 itd.?

Więcej zdjęć, co kolwiek.

A no i czy to to samo działko AA co Dragon robi?

http://mojehobby.pl/dragon-6421-quad-gun-trailer-m55-p-1-1482296.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dysponuje zdjęciami tego pojazdu:

Matilda_pic1.jpg

(źródło www.armchairgeneral.com)

Pozdrawiam

 

 

Zaciekawiła mnie ta Matylda więc wziąłem się za poszukiwania. Rezultaty mizerne, ale coś się udało znaleźć:

 

At one point the Croatian Motorised Legion served in Russia. During the battles around the Kharkov area they captured a British Matilda II Infantry tank.

 

CRM.jpg

 

I to chyba na tyle. Niestety zdjęć z walk w Rosji jest bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Zainteresowała mnie taka oto konstrukcja.

03708.jpg

 

Mógłby ktoś coś o niej więcej powiedzieć? Na podwoziu którego dokładnie M3 to powstało? M3, M3A1 itd.?

Więcej zdjęć, co kolwiek.

A no i czy to to samo działko AA co Dragon robi?

http://mojehobby.pl/dragon-6421-quad-gun-trailer-m55-p-1-1482296.html

Podzwozie jest od M3A1: można poznać po zaczopowanych gniazdach KM'ów. Działko to M55 z np. "Quad gun trailer" Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same robiła , o ile się nie mylę Tamijka na halftraku. Zrobiłem sobie takiego kupę lat temu ale mi go podpieprzyli na jednych zawodach. Z 15 lat temu A szkoda bo to był fajny modelik - moja pierwsza w życiu przeróbka (wtedy jak go robiłem to bardziej siedziałem w kartonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.