Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy 14 września wydali rozkaz wszystkim kompaniom warsztatowym jednostek pancernych żeby ściągały z pola walki wszystkie nadające się do użytku polskie pojazdy gąsienicowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się głównie tankietki TK/TKS i czołgi 7TP ale dosyć szybko pojawiły się problemy z częściami zamiennymi do tych pojazdów. O Vickersach nie ma żadnych informacji.

Należy pamiętać, że we wrześniu w WP było tylko 16 dwu wieżowych Vickersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

powyższe już wiem,

chodzi mi o zdjęcia czegoś takiego co wieżyczki od rosyjskich T-34 "wkładano" w ziemie, takie do linii obronnych. coś w stylu http://www.jadarhobby.pl/images/rpm/35009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk wpisz w Google: танковая огневая точка (z i bez dopisku - Фото), lub: Танки на оборонительных позициях. Trochę ciężko jest szukać nie znając rosyjskiego a i samych zdjęć jest mało.

 

http://www.fortification.ru/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=434&page=0

 

Powodzenia!!!

 

A jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie sobie popisac głupoty. To chyba, wiem. Jeżeli masz tak pisać to po co? Chodzi mi głównie o foty silnika które juz gdzies widziałem ale w tej chwili nie moge ich znaleźć. A towja wypowiedź była bardzo, ale to bardzo rozwijająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.

Szukając w internecie jakiś ciekawych wzorów malowań dla shermana natknąłem sie na coś takiego:

26515.jpg

Mógłby mi ktos powiedzieć czy taki kamuflaż istniał naprawde czy może jest malowanie fikcyjne?

I jakby ktoś podał kolory , których użyć podczas malowania to byłbym wdzięczny ;-)

Z góry dzięki za pomoc :->

 

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Ten typ kamuflazu pochodzi wbrew pozorom nie z dalekiego wschodu, lecz z frontu wloskiego z okresu wiosna - jesien 1944.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Poszukuję planów modelarskich LVT Aligator'a lub Amtrack'a . Amerykańskich amfibii z czasów 2WŚ. Oprócz plastików robię też modele drewniane i dlatego poszukuję tychże planów.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie o czołgi BT-5 model 1934, a dokładnie o położenie zawiasów tylnego włazu wieży. Otóż wedle dostępnych mi planów znajdują się one po lewej stronie a wedle nielicznych zdjęć które udało mi się znaleźć są po obydwu (nie wykluczam błędu podczas odbitki zdjęć). Czy ktoś z was posiada informację o prawidłowym ich umiejscowieniu?

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam informacji o brytyjskim sprzęcie wojskowym z okresu II wojny światowej w tej chwili szczególnie interesują mnie zdjęcia i informacje o ciężarówce Morris takiej jak na zdjęciu

 

dbd9e10db846eca7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.