Jump to content

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...

Recommended Posts

Czy czołgi typu Vickers dwu wieżowe wersja polska były używane jako pojazdy zdobyczne przez wojska niemieckie?

Nigdzie nie mogę należ na ten temat informacji.

• Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z tego co pamietam to nie było takiego przypadku. Ale jeszcze sprawdzę wieczorem.

Maksym Kolomiets i Ilja Moszczanski podają w książce Lend Lease, że dostawy shermanów w latach 1941 -1945  wyglądały następująco: M4A2 - wysłano 2007 szt. dostarczono 1990 szt. straty w transporc

Stuarty M3A3 V czy M5A1 VI były dostarczane do Dywizji w oryginalnym kolorze Olive Drab. I nikt ich nie przemalowywał.  Najwcześniej mogły zostać przemalowane, pod koniec września 1944, podczas  

Niemcy 14 września wydali rozkaz wszystkim kompaniom warsztatowym jednostek pancernych żeby ściągały z pola walki wszystkie nadające się do użytku polskie pojazdy gąsienicowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się głównie tankietki TK/TKS i czołgi 7TP ale dosyć szybko pojawiły się problemy z częściami zamiennymi do tych pojazdów. O Vickersach nie ma żadnych informacji.

Należy pamiętać, że we wrześniu w WP było tylko 16 dwu wieżowych Vickersów.

• 4 weeks later...

powyższe już wiem,

chodzi mi o zdjęcia czegoś takiego co wieżyczki od rosyjskich T-34 "wkładano" w ziemie, takie do linii obronnych. coś w stylu http://www.jadarhobby.pl/images/rpm/35009.jpg

krzychu-onisk wpisz w Google: танковая огневая точка (z i bez dopisku - Фото), lub: Танки на оборонительных позициях. Trochę ciężko jest szukać nie znając rosyjskiego a i samych zdjęć jest mało.

http://www.fortification.ru/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=434&page=0

Powodzenia!!!

A jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

No fajnie sobie popisac głupoty. To chyba, wiem. Jeżeli masz tak pisać to po co? Chodzi mi głównie o foty silnika które juz gdzies widziałem ale w tej chwili nie moge ich znaleźć. A towja wypowiedź była bardzo, ale to bardzo rozwijająca.

• 2 weeks later...
Witam.

Szukając w internecie jakiś ciekawych wzorów malowań dla shermana natknąłem sie na coś takiego:

26515.jpg

Mógłby mi ktos powiedzieć czy taki kamuflaż istniał naprawde czy może jest malowanie fikcyjne?

I jakby ktoś podał kolory , których użyć podczas malowania to byłbym wdzięczny ;-)

Z góry dzięki za pomoc :->

Pozdrawiam

Witam

Ten typ kamuflazu pochodzi wbrew pozorom nie z dalekiego wschodu, lecz z frontu wloskiego z okresu wiosna - jesien 1944.

• 4 weeks later...

Witam

Mam pytanie o czołgi BT-5 model 1934, a dokładnie o położenie zawiasów tylnego włazu wieży. Otóż wedle dostępnych mi planów znajdują się one po lewej stronie a wedle nielicznych zdjęć które udało mi się znaleźć są po obydwu (nie wykluczam błędu podczas odbitki zdjęć). Czy ktoś z was posiada informację o prawidłowym ich umiejscowieniu?

Dziękuję za pomoc

Witam

Szukam informacji o brytyjskim sprzęcie wojskowym z okresu II wojny światowej w tej chwili szczególnie interesują mnie zdjęcia i informacje o ciężarówce Morris takiej jak na zdjęciu

dbd9e10db846eca7.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...