Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...


bigmodel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informację. I jeszcze Was pomęczę z tym Cromwellem. Zastanawiam się nad odcieniem zieleni, właśnie skończyłem Shermana-klasyczny amerykański oliwkowy a do Brytyjczyka chcę użyć czegoś trochę innego. Miałem pod ręką coś co się nazywa Luftwaffe Cam. Green firmy Vallejo i na próbę go użyłem. Jest jak na mój gust trochę za intensywny, szperam w Necie, jest trochę Cromwelli, ale jak to na fotkach, różnie wyglądają.

 

f0b399fccbc84f26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

0c27fddc08ed5200.jpg

Zaznaczone miejsce jest po to aby pokazać, i zapytać Was pewnej żeczy. W tym właśnie miejscu widziałem (na zdjęciu) na linach poprzyczepiane zapasowe gumy do ogniw gąsienicy, i oto właśnie chodzi w jaki to sposób było zamocowane??

Pozdrawiam Artur

 

PS:Zdjęcia owego nie moge w tej chwili odnaleść dlatego ztąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ,

poszukuje materialow na temat Staghounda (Staghoundow) bioracego udzial w defiladzie w 1946 roku w Niemczech . Mam tylko dwa zdjecia z tej defilady .Chodzi mi o malowanie , oznakowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pod poz. 11 masz kalkomanie Armo-Jadar do takiego Staghounda:

http://www.jadar.com.pl/armo/35410/imagepages/armo35410_instr03.html

http://www.jadar.com.pl/armo/35410/index.html

 

Mam jedno jego zdjęcie w książce "Broń Pancerna w PSZ 1939-1945" Zbigniewa Lalaka, ale pokaż może Adamie, jakie fotki Ty masz, żebym niepotrzebnie nie skanował, jeśli to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pod poz. 11 masz kalkomanie Armo-Jadar do takiego Staghounda:

http://www.jadar.com.pl/armo/35410/imagepages/armo35410_instr03.html

http://www.jadar.com.pl/armo/35410/index.html

 

Mam jedno jego zdjęcie w książce "Broń Pancerna w PSZ 1939-1945" Zbigniewa Lalaka, ale pokaż może Adamie, jakie fotki Ty masz, żebym niepotrzebnie nie skanował, jeśli to to samo.

Witam,

ja mam to samo zdjecie z ksiazki "Bron Pancerna w PSZ 1939-1945" i jedno w zeszycie TBiU nr.154 "Samochod Pancerny Staghound".

Czy do budowy tego pojazdu moglbym uzyc modelu firmy Bronco ??

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W modelu Tamiyi Universal Carrier Mk. II 1/48 są cztery zestawy oznakowań, dwa z amerykańskimi gwiazdami i jeden, który mnie zastanawia: trzy pionowe pasy- czerwony, biały, czerwony. Do tego czarny kwadrat z czymś takim jakby zaciśnięta pięść w rycerskiej rękawicy, biała, po przekątnej. Może ktoś wie jaka to jednostka? Brytyjska, kanadyjska czy może polska sądząc po tych kolorach?

 

0e63aef3f3753282m.jpg

 

9d0b8fc0d46ac5adm.jpg

 

szkic z pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykonuję model trumpka Sherman M4A1(76) i nie wiem co to za malowanie [gdzie było używane, przez kogo itd...]

Malowanie 'Sił Obronnych Państwa Izrael"- IDF . I to bardzo wczesne malowanie - olive drab . Najprawdopodobniej z lat 50-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio dostałem propozycje by pobawić się przy MB Willys-ie. Autko wyglądało tak (już trwa remont).

 

5b29d36947a6eab4m.jpg

 

Z niego ma domyślnie postać coś takiego:

8981247c26130f98m.jpg

 

A teraz jaki jest problem. Mój Willys ma silnik z Gaza i wcześniej ktoś przygiął głupa i nie założył filtra na gaźnik. Otóż potrzebuję kolanko na gaźnik te które łączy filtr z gaźnikiem.

 

Za wszelkie informacje gdzie można dostać coś takiego. Jak ktoś ma jakieś zdjęcia szczegółowe też bardzo się przydają, traktuję to jako model 1:1 którym można się pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Szukając w internecie jakiś ciekawych wzorów malowań dla shermana natknąłem sie na coś takiego:

26515.jpg

Mógłby mi ktos powiedzieć czy taki kamuflaż istniał naprawde czy może jest malowanie fikcyjne?

I jakby ktoś podał kolory , których użyć podczas malowania to byłbym wdzięczny ;-)

Z góry dzięki za pomoc :->

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zwykły Olive Drab plus Red Brown. Możliwe zastosowanie np. na Dalekim Wschodzie. Ja tak malowałem jednego M4A1. Olive Drab, to można dobrać bez problemu, zależy jakimi farbami malujesz. Jako Red Brown ja używam Gunze z serii C041, a OD C038.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie.

Ostatnio składam sobie Dragonowskiego Shermana i chcę do niego dorobić przycinak do żywopłotów. I tu moje pytanie: w jaki sposób mam pomalować ten przycinak. Chodzi mi o jego kolor, bo nie wiem czym mam go pomalować na olive drab, czarny, a może gunmetal.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę was koledzy modelarze o pomoc,poszukuje zdjęć M12 z 1944r. z Normandii.Nie znam się na tym za bardzo i dlatego nie wiem czy zdjęcia które znajduje są z tego miejsca i roku.

Chce sobie kupić taki model.

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=104975&kateg=288903

Jakie zmiany musiał bym wprowadzić aby mógł być z ` Normandii 1944.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was koledzy modelarze o pomoc,poszukuje zdjęć M12 z 1944r. z Normandii.Nie znam się na tym za bardzo i dlatego nie wiem czy zdjęcia które znajduje są z tego miejsca i roku.

Chce sobie kupić taki model.

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=104975&kateg=288903

Jakie zmiany musiał bym wprowadzić aby mógł być z ` Normandii 1944

 

P.S.Skopiowałem temat tutaj ponieważ ten dział jest od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego modelu przerabiać bo, gdybyś przeczytał choćby opis pod nim to byś się dowidzieć o nie co! Tak, więc najpierw przeczytaj opis i trochę pogłówkuj czy przerabiać M12, które brały udział w operacji Overlord na Normandię, na wersję "normandzką"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.