Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

otóż poszukuję zdjęcia Opla Blitza Omnibusa - ale zdjęcia wnętrza dla wersji typowo autobusowej. Nic nie mogę znaleść w google, więc może tutaj ktoś coś ma.

 

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie,

interesowałyby mnie wszystkie dostępne fotki Opli Blitzów 3t, przedewszystkim tych najbardziej oryginalnych. Oczywiście przejrzałem google i nie ma tam za dużo ciekawostek - chyba że nie umiem szukać za dobrze.

 

 

Dodam że naprawdę byłbym wdzięczyny za wnętrze Omnibusu wojskowego.

 

A to, ciekawsze egzemplarze które ja znalazłem + pytania:

 

Czy to jest beczka do przewozu oleju, czy poprostu inna wersja paliwowej?

 

qu7817_b-stoff-alt.jpg

 

Interesowałaby mnie 2ga strona tej wersji cysterny:

 

sw8445_blitz_4x2_01.jpg

 

 

I taki ciekawszy w wersji holowniczej

 

xg4066_peine01.jpg

 

 

 

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w poszukiwaniach, i wogule byłby chętny podzielić się swoją wiedzą, byłoby miło.

 

 

 

PS> Przeszukałem forum i temtu o Blitzach nie ma, a przecież to jeden z najważniejszych pojazdów 2WŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat nie cieszy się zbytnia popularnością, dlatego ośmielam się ponowić prośbę, gdyż jest ona dla mnie bardzo istotna. Czy ktoś posiaga 2gą stronę tej o to cysterny, bądź jest w stanie pospekulować jak mogła ona wyglądać?

 

 

sw8445_blitz_4x2_01.jpg

 

 

Proszę o pomoc.

 

 

pozdrawiam

Arco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google nie gryzie... wystarczy w wyszukiwarce obrazów wpisać "Panzer IV Ausf.H" i kliknąć "szukaj obrazów" to nic trudnego...

Z resztą na forum na pewno wiele zbudowanych "czwórek", wystarczy szukać, ale chyba się nie chce?

Koniec uszczypliwości, Farby jakie będziesz potrzebował to:

Piaskowy/Dunkelgelb

Rotbraun

Olivegrun

 

Nie wiem jakimi farbami malujesz więc ciężko mi konkretnie podać numery.

Pozdrawiam.

 

 

 

Ps. Na przyszłość, Google na prawdę nie gryzie! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

 

Pierwsze zdjecie jak wynika z linku. Cysterna B- stoff czyli jeden ze składników paliwa ( najprawdopodobniej V-2 lub me 163). Druga fotka standardowa cysterna. Trzecia , raczej powojenna modernizacja. Reszta na pw

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam prośbę czy możecie mi podrzucić jakieś ciekawe fotki przedstawiające owy czołg, kurde szukałem po monografiach i nic oprócz malowania nie znalazłem

 

Z góry dzięki, pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wóz obserwacyjny artylerii (Panzerbeobachtung) , a nie regularna "czwórka". Zdjęć tego pojazdu jest jak na lekarstwo i do tego nie za dobrych. Generalnie możesz pofantazjować z malowaniem. Modyfikacje samego czołgu ograniczają się w zasadzie do zmiany włazu dowódcy na typ z dział szturmowych oraz dodaniu peryskopu i anten - jednej na wieży i dodatkowej na kadłubie. Reszta tak jak w standardowym Panzer IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.