Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnie Zimmerit-u i ja mam pytanie. Czy w Normandii wszystkie StuGi go posiadały (chodzi mi o StuG III jak i IV)? Czy ktoś z Was trafił na zdjęcie StuGa z Normandii bez Zimmerit-u? I jeszcze jedno, czy w Normandii jeździły StuG III Ausf. F/8 ?

 

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się tematem Powstania Warszawskiego i mam co do tego pewne pytanie. Czy Niemcy wysyłali przeciw powstańcom Tygrysy II i czy któreś były bez zimmeritu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki peter. Zaciekawił mnie rysunek znaleziony w mojej książce do historii przedstawiający powstanie. Były na nim widoczne 2 Tygrysy królewskie co mnie bardzo zaciekawiło.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podręcznikach można się wszystkiego spodziewać. U mnie w podręczniku, zdjęcie z plaży w Dieppe ze zniszczonym Churchilem i barką desantową podpisano jako "walki o Moskwę". Takie babole w podręczniku do 3 klasy gimnazjum... (tak nawiasem pisząc, to się ciesz, bo u mnie nawet złamanego tygrysa nie ma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry!

Czytałem książkę Pancerna pięść i nabrałem smaczku na zrobienie tygysa Willa Feya. I pytanie czy ma ktos jakieś zdjęcia jego czołgu z Normadii??

 

Edit...

Chcielibyśmy abyś również dostał smaczku na zapoznanie się z układem forum, i umieszczał swoje posty w odpowiednich działach i tematach...

Tym razem twój post został przeniesiony.

Mod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w kwestii koloru amunicji. Składam właśnie model Hetzer-a z wnętrzem. Wg instrukcji amunicja do głównego dział powinna być w kolorze zielonym. Jednak oglądając zdjęcia spotkałem łuski w kolorze złotym lub srebrnym/aluminiowym, zielonych nie widziałem. Wiadomo, że głowice były oznaczane kolorystycznie (czarne, żłóte, szare itp.) w zależnośći od typu pocisku, ale czy jak pomaluje amunicje na złoto to czy będzie błądem ??

Z góy dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry!

Czytałem książkę Pancerna pięść i nabrałem smaczku na zrobienie tygysa Willa Feya. I pytanie czy ma ktos jakieś zdjęcia jego czołgu z Normadii??

Czołg znany jak świat, wystarczy poszukać w google:

 

http://www.alanhamby.com/Gallery/east39.jpg

Tu na zdjęciu Will Fey, Paul Egger i Ernst Glagow, w tle Tiger I Spät.

 

A jeśli nie wybrałeś modelu, to kup Dragona 6383 takiego jak nabyłem ja, a problem z malowaniem i kalkami zniknie:

 

Tiger.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęc flaka 88 z okresu działań wojennych na tereniech Włoch (sycilia i kontynentalna częśc kraju). Najlepiej w jakimś kamuflarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

67585_www-1944-waw-pl_400.jpg

 

Co to jest za czołg (ten wyżej)? Przypomina mi Tiger II, ale przecież one nie walczyły w powstaniu. Na pancerce znam się bardzo słabo, więc mogę się mylić. A może autor je tam umieścił, bo to w końcu alternatywna wersja powstania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mu mogło zrobić taką dziurkę ??

Zapewne to samo, co zrobiło dziurkę ciut niżej, tyle że tutaj trafienie wypadło w miejscu spawania - więc takie pęknięcie można tłumaczyć po części naprężeniami powstałymi w procesie spawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.