Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu-onisk daj mi parę dni, musze poszukać rysunków. Pokazujące różnice w wersjach Hetzera.

 

Nie ma sprawy, tylko nie zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Oto rysunki poszczególnych wersji Hetzera

 

Maja 1944

 

th_str29.jpg th_str28.jpg

 

Czerwiec 1944

 

th_str35.jpg

 

Wrzesień 1944

 

th_str36.jpg th_str37.jpg

 

Grudzień 1944

 

th_str42.jpg th_str43.jpg

 

Kwiecień 1945

 

th_str48.jpg th_str49.jpg

 

Rysunki pochodzą z książki W.J.Spielbergera - Leichte Jagdpanzer

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nadzieję że w dobrym dziale i temacie pytam, jeśli nie to z góry przepraszam.

 

Poszukuję jakichkolwiek zdjęć, rysunków technicznych lub dokumentacji:

niemieckiej armaty ppanc 4,7 cm PaK 183 (f).

 

Nie mogłem nic znaleźć przy pomocy googla, a na forum też pustka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zdjęć Nashorna z frontu wschodniego 1944. Konkretnie z walk o Lublin. Kiedyś takie zdjęcie widziałem i teraz chciałbym zrobić ten model. Nie wzgardze żadnym zdjęciem Nashorna z frontu wschodniego. To zdjęcie3 widziałem kiedyś w Militariach XX wieku w numerze z KW-2.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam wzorów malowań pojazdów dywizji Grossdeutschland z wiosny 1945r. , przeszperałem już neta, wszystkie części panzer colours i niestety nic nie znalazłem. Może ktoś dysponuje tego rodzaju materiałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wzorów malowania King Tigera w kamuflażu trójbarwnym: brązowo- zielono- piaskowym. Byłbym wdzięczny za podanie oznaczeń kolorów wg niemców, ew numerów farb których użyliście w swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję zdjęć, planów, schematów malowań i innej dokumentacji Bergepanzer-a 38(t).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja natomiast szukam fotek (lub innych informacji) czołgów niemieckich

"popsutych" przez naszych żołnierzy na zachodzie Europy w 44-45 r (bez Włoch). Może PzKpfw III i IV , Pantery i działa bo z Tigerami ciężko (z tymi pierwszymi też nie lepiej-a Ardeny obfotografowane ,że chej ).

Mogą być zdjęcia czołgów przed "ustrzeleniem" jak i po , ale aby wiadomo było lub 98% pewności ,że walczyły z naszymi (no jednak trochę tam nastrzelaliśmy)

 

P.S. Co do Włoch to parę informacji mam , ale to na następny ,że tak powiem , wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci, na forum Axis History (czy coś w tym stylu) takie oto zdjęcie Schwimmwagena:

 

colorscwhimmda5.jpg

 

Opisany był jako pojazd zdobyty przez francuski Ruch Oporu w Paryżu. No i zaciekawiło mnie to, chętnie zrobiłbym taką wersję, tym bardziej że już do mnie idą zamówione figurki "Maquis" z francuskimi partyzantami.

 

Znacie może jakieś miejsce w sieci gdzie można zobaczyć jakieś inne zdjęcia tego pojazdu? Wpisywanie w googlach słów: Schwimmwagen, Paris, resistance, Maquis daje w wynikach dziesiątki sklepów modelarskich.

A może ktoś zna francuski i mógłby podać jakieś przykładowe hasła do wpisania w googlach?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Obecnie robię model Sd. Kfz. 251 firmy Zvezda. W planach mam podczepienie do niego Pak-a. Czy nie będzie dużym błędem kiedy na Kfz-a właduje zestaw radiostacji?? Tzn. sama radiostacja ta z tyłu i antena. chodzi mi głównie o to czy taki zestaw w ogóle mógł istniec? Z góry dziekuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

LASER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wiecie niby prirytetem jedzie ale nie wiem jak PP sie wyrobi

Inne informacje na temat zboczenia z drogi współczesności w warsztacie

Jak z tymi malowaniami, niby producent daje z 1942 ale jakieś śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

rzeczywisty pojazd czy jest to jakaś wydumka?

 

Pojazd jak najbardziej prawdziwy. Jest to Sd.Kfz.234/4 "Pakwagen".

Natomiast przedstawiony model to Airfixowski wyrób z przełomu lat 60/70tych ubiegłego wieku .

Jak zależy Ci na dobrym modelu tego wehikułu to zainwestuj w model Rodena - jeden z lepszych wytworów tej firmy .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...mam te rodenowskie ale jakoś inaczej wyglądają błotniki...i to o nie głównie mi się rozchodzi....

U rodena są niedzielone natomaist u Airfixa widac jakie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.