Skocz do zawartości

T-72 M1 WP


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Tomek Mroczkowski napisał:

W sumie pokaż jeszcze z górą przyłożoną, już nie pamiętam dokładnie jak to szło.

Pokażę, nie ma problemu. Pomierzę tylko odłącznik w polu 400 kV takiego jednego GISa i wracam do domu... Jestem jednak pewien, że inaczej się nie da. Tam z tyłu po złożeniu dołu i góry wanny dochodzi jeszcze jeden element przedłużający wannę, taki do którego należy wkleić siatki... Wtedy mocowania beczek tak bardzo nie odstają do tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mandrivecs napisał:

Pokażę, nie ma problemu. Pomierzę tylko odłącznik w polu 400 kV takiego jednego GISa i wracam do domu... Jestem jednak pewien, że inaczej się nie da. Tam z tyłu po złożeniu dołu i góry wanny dochodzi jeszcze jeden element przedłużający wannę, taki do którego należy wkleić siatki... Wtedy mocowania beczek tak bardzo nie odstają do tyłu. 

Oooo widzę że szanowny Kolega , bawi się nie tylko sklejaniem modeli, ale bardzo dużymi prądami :benc::mrgreen: jestem ciekawy jak wygląda prąd zwarciowy:szok:, do mnie do firmy przychodzi tylko 20kV,  i widziałem na monitoringu  jak wybucha ABB-owska szafa:D, ale co to jest do  400-setki .Działaj dalej wydaje się że jest dobrze w T72A ze Zwezdy też był z tyłu jakiś taki chwyt powietrza , czy może wywiew z przekładni , niech się wypowie fachowiec od tych tanków. Pozdr. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Nie... Matv mam już jednego rozgrzebanego w domu i nie darzę sentymentem jak naszej rodzimej myśli technologicznej ze Świdnika...

Taaa, obiecywałeś skończyć M1114 GROMu i nic nie ruszać, potem T-72, Sokół, ciekawe co będzie kolejne. Polecam wrócić na początek tego tematu i zobaczyć wszystkie rozpoczęte warsztaty, chyba nie tylko ja przestałem już wierzyć w Twoje zapowiedzi. Szkoda, że niczego nie kończysz, nawet każde zdanie w każdej wypowiedzi musi zostać niedopowiedziane milionami kropek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zderzak napisał:

Taaa, obiecywałeś skończyć M1114 GROMu i nic nie ruszać, potem T-72, Sokół, ciekawe co będzie kolejne. Polecam wrócić na początek tego tematu i zobaczyć wszystkie rozpoczęte warsztaty, chyba nie tylko ja przestałem już wierzyć w Twoje zapowiedzi. Szkoda, że niczego nie kończysz, nawet każde zdanie w każdej wypowiedzi musi zostać niedopowiedziane milionami kropek.  

Wiem, że mam w Tobie wiernego wielbiciela, ale naprawdę nie wiem co Cię we mnie fascynuje, że ciągle udzielasz się w moich tematach... Nie podoba się, to nie zaglądaj, proste. A tak w ramach przyzwoitości proszę odpuść sobie komentowanie moich wątków. Stare przysłowie radzi, żeby nie kłucić się z głupcem, bo postronni nie zauważą różnicy, więc bez odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 2.08.2019 o 21:39, mandrivecs napisał:

To co nabyłem do tej pory - zestaw wyjściowy doskonale wszystkim znany oraz wieża SBS, ...

A konkretnie która wieża nada się na "naszego" bo SBS wydało kilka - mam nadzieję, że ta -> http://www.karaya.pl/pl/-/0/t-72-m1-a-turret-for-tamiya-kit-sbs35012.html?ref=%2Fpl%2Fsearch.html

I cxzy jest sens dokupować korektę kadłuba -> http://www.karaya.pl/pl/-/0/t-72m-early-front-hull-armour-set-for-tamiya-kit-sbs35006.html?ref=%2Fpl%2Fsearch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, martinello napisał:

A konkretnie która wieża nada się na "naszego" bo SBS wydało kilka - mam nadzieję, że ta -> http://www.karaya.pl/pl/-/0/t-72-m1-a-turret-for-tamiya-kit-sbs35012.html?ref=%2Fpl%2Fsearch.html

I cxzy jest sens dokupować korektę kadłuba -> http://www.karaya.pl/pl/-/0/t-72m-early-front-hull-armour-set-for-tamiya-kit-sbs35006.html?ref=%2Fpl%2Fsearch.html

Kup T-72 1979 od Trumpetera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nabyłem w zestawie Tamiyę i wieżę SBS nie było jeszcze mowy o modelu Trumpetera. Z racji tego, że do tej pory złożyłem praktycznie tylko wannę od TAMIYA, to korci mnie coraz bardziej, żeby nabyć też zestaw Trumpetera i porównać zawartość wszystkich fantów. Szczególnie ciekawi mnie zestawienie trumpeterowskiej wieży oraz żywicy z SBS. Tak z ciekawostek doczekałem się wreszcie kalek do braniewskiego wozu. Cenowo akurat zestaw Tamija razem z wieżą i metalową lufą nabyłem okazyjnie coś pod 200 plnów, więc praktycznie w cenie modelu Trumpetera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 08:31, Tomek Mroczkowski napisał:

Tak z ciekawostek doczekałem się wreszcie kalek do braniewskiego wozu.

Jak także jestem zainteresowany kalkami, jak na razie tylko ToroModel produkuje oznaczenia do naszych T-72. Fajnie wyglądają również T-72 z szarotkami z Żurawicy. Jak ktoś drukuje kalki do T-72 to ja chętny!!!!!

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No bardzo mi miło jeśli będę miał w tym swój udział :) Dokończ sobie spokojnie kanciaka i będziem dalej patrzeć. Swoją drogą wysyp tych siedemdwójek - mogliśmy projekt grupowy założyć😉

Trumpetera bym na Twoim miejscu nie kupował bo zestaw jest dość drogi a nie bije Tamki aż tak bardzo. Trumpek to przede wszystkim lepsza wieża a masz już bardzo dobrego SBSa. Ma jeszcze trochę więcej detali na płycie nadsilnikowej przy grillach ale to jest łatwe do dorobienia. Tamka ma jeszcze tylko jednego babola względem Trumpetera - chodzi o zapinki na pierwszym zasobniku z przodu bo są po niewłaściwej stronie, ale to ogarniesz kupując Abera za niecałe trzy dychy zamiast model za 230. Trumpeter ma jeszcze obejmy na zasobniki i zbiorniki z blaszek ale to też chyba nie jest powód żeby rezygnować z zaczętej Tamki. Po dokupieniu tych zapinek będziesz miał wszystko, żeby zrobić bardzo porządny model. Możesz jeszcze rozważyć priorytety drogowe Toro.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.