Skocz do zawartości

F-14D AMK 1:48


Qz9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
W dniu 30.11.2019 o 21:13, Tap-chan napisał:

...Czyli np. stojący na kapciach Tomcat ze skompresowanym na katapulcie podwoziem i pootwieranymi wszystkimi hamulcami, klapami, slotami, panelami, kabiną i bez pilotów wygląda w moich oczach miernie.

Aż musiałem odświeżyć temat, żeby napisać jak bardzo się cieszę, że nie tylko mnie razi koszmarnie pootwierany Tomcat z podwoziem przednim w konfigu do startu i jeszcze z blokadą przytrzymującą samolot przed strzałem - vide model by Kitti Tatsumaki. Moim celem jest dokładnie to co napisałeś Tap-chan - próba zrobienia modelu tak jak prezentował się w danej chwili i w danym miejscu - przy Tomcacie, którego kończę jeszcze takiego ciśnienia nie miałem, ale co do następnego w kolejce AV-8B spędziłem naprawdę dużo czasu, żeby sprawdzić w jakiej bazie stacjonował ten konkretny egzemplarz, zdobyć zdjęcia itd. Wszystko po to, by potem gdy go skończę będę mógł (przynajmniej sobie) powiedzieć, że tak z grubsza się prezentował tu i tu, tego a tego dnia 🙂
A piszę to w tym temacie, bo oglądałem dzisiaj taki film:...
 

 

Bardzo mi się spodobał i zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem. Tym bardziej, że nie widać tutaj jakiegoś strasznego zmagania z materią, a cena o 30%  niższa od ceny modelu Tamki zachęca 🙂 Tym bardziej, że model oferuje opcję wspomnianej wyżej konfiguracji do startu i na podstawce od Skunk MODELS myślę, że będzie wyglądał kozacko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja to jeszcze nie jestem na etapie wiernego odtwarzania maszyny z danego dnia, żeby każdy brud i zaciek był jak danego dnia. Ale też odpustowe pootwieranie/powychylanie czego się da w samolocie nie przypada mi do gustu, niech to ma ręce i nogi. Niech to nawet będzie "what-if", ale w realistycznym wydaniu, że faktycznie tak mógłby wyglądać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danego dnia i godziny to ja tez nie - może nieprecyzyjnie się wyraziłem, bo już późno było :-) ale chodzi mi o to, ze np maszyna brała udział w takiej czy innej operacji i wtedy nosiła takie uzbrojenie i takie a nie inne miała malowanie. Odtwarzanie zabrudzeń 1:1 uważam za niemożliwe i niecelowe :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie co jest w komentarzach do filmu :)

Wszyscy nie tylko ten gość piszą o problemach jakie ma ten AMK.

Jak chcesz dość dobrze spasowany model za rozsądną cenę to HOBBY BOSS.

Właśnie kleję takiego i jest generalnie OK, poza kilkoma drobnymi babolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB kolego to nie ta półka. Model jest ok, ale nie ma dobrego detalu. Poza tym coś w tej dupie jest też skopane, bo za bardzo kanciasta, ale w przeciwieństwie do AMK nie rzuca się w oczy.

Ja sobie sklejam ich MIG-31, to jest poezja jak wszystko pasuje, jak ciekawie jest zaprojektowane. Jednak Tomcat nie trzyma poziomu Foxhounda, ma problemy z detalami (na gondolach silników), ze spasowaniem są problemy, a o bryle to szkoda gadać.
Wolałbym na dzień dzisiejszy poczekać na GWH (i to właśnie robię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojtek80 napisał:

Aż takim specem nie jestem żeby sprawdzać wymiary i kształt z planami oryginału.

Spasowanie jak dla mnie jest ok.

Poza tym to jest hobby i ma bawić, więc każdy musi sam ocenić co mu pasuje.

 

Z planami nie trzeba sprawdzać, na oko widać :)

Chociaż u każdego inne oko. Takiego HB to warto wziąć na promocji, poza tym wygląda OK, tyle, że jak bym miał sobie go postawić gdzieś blisko (poniżej 1,5m) to raczej nie brałbym HB tylko coś nowszego - Tamka / AMK / GWH.

 

No i AMK ma jeden plus - skrzydła dość łatwo dopasować do modelu Tamki, a że taki mam, to Tamka może dostać takie fajne skrzydła, a AMK zrobię wtedy ze złożonymi, co nieco ukryje skopane kształty :)

 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.