Skocz do zawartości

F-14D AMK 1:48


Qz9

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Z zainteresowaniem śledzę dyskusję na temat F-14D AMK i ponownie mam wrażenie , że nie należy śpieszyć się z kupnem modelu. Lepiej poczekać parę miesięcy .Szkoda marnować niemałą kasę. Bo problemy z modelem były sygnalizowane wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdemu może się podobać coś innego i nie ma co tu narzucać swoich racji, ale dla mnie w F-14 wychylone sloty i klapy tudzież podniesione hamulce robią jednak robotę ? Nie mam zamiaru tu też podważać genialności modelu TT, ale dla mnie, patrząc przez pryzmat ceny nie jest to atrakcyjny model. Nie daje żadnych opcji prezentacji modelu, kokpit jest solidny, ale bez jakiś wodotrysków, wnęki podwozia bardzo średnie i to są zarzuty pisane tylko w odniesieniu do ceny tego modelu. 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie radzę poczekać na to co pokaże GWH. Tyle że to ma być na początku F-14A i na pewno będzie bardzo drogo, ale jednak zapowiada się coś o jakości zbliżonej do Tamki i z pełną gamą opcji, w tym mechanizacją skrzydeł. Ja na dzień dzisiejszy nie kupiłbym AKM, możliwe że się go pozbędę za jakiś czas, ale to dopiero po premierze GWH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pojawiło mi się w podpowiedziach na YT:

Ten zad i poduszki przy rozłożonych skrzydłach rzucają mi się w oczy jak cholera. O ile do tej pory jeszcze za te €56 rozważałem zakup to mi przeszło.

Tylko jeden z nich mi się podobał, ten z pilotami w środku (3:32), reszta bezsensownie pootwierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było to wideo. Składany z grubsza na sucho i tez ma np ten sam problem z przednią wneka gdzie rozpycha jednoczesciowa sekcje nosowa. I osłona radaru tez wymaga modyfikacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie kupisz. :haha:


A tak słowem wyjaśnienia: wczoraj jakoś tak doszedłem do wniosku, że mam tyle Tomcatów Tamki i GWH w 72, że nie potrzebuję AMK, który coraz mniej mi się podoba.
Jak będę chciał zrobić model z mechanizacją skrzydła, to poczekam na zestaw GWH, który na 99% pobije AMK na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Solo napisał:

No nie, nie kupisz. :haha:

Szkoda, jednak sprzedał się szybko, trzy stówki to jednak i tak sporo dla mnie za model, żeby się przekonywać na własnej skórze co do jakości tego zestawu, poczekam na relację ewentualnej budowy szczęśliwego nabywcy, czy było warto ?<span> 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zdaję sobie sprawę z tego, że ten model będzie kosztował w PL bliżej 400zł jak nie więcej, z tymi dwoma stówkami to był przecież żart ? ale jakbym miał teraz mocne ciśnienie na Tomcata to też bym go wziął za te trzy stówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w ogóle będzie, bo na Zachodzie (jak i na Dalekim Wschodzie) dostępność tego zestawu jest taka sobie.
Dopiero kilka dni temu przyszła dostawa do Sprue Brothers (ponad miesiąc po wysłaniu zestawów do preorderowców), a poza tym to w większości dużych sklepów ten Tomcat albo w ogóle nie jest dostępny, albo najczęściej jest w preorderach. W Polsce chyba żaden sklep w ogóle nie ma go w katalogach.
300 zł to by była dość uczciwa cena biorąc pod uwagę zawartość i cenę Tomcata Tamki, ale nie sądzę żeby było tak tanio.
Ja kupiłem go za jakieś 180 zł, no ale to było prawie 3 lata temu.
Z całego zamieszania wyszedłem obronną ręką, bo na sprzedaży zarobiłem i jeszcze mi został gratisowy zestaw uzbrojenia, które w przeciwieństwie do Tomcata, jest bardzo udane i warto je mieć. Ale ono też tanie nie jest, na eBaju widzę chodzi po 40 dolarów za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię, w holenderskim sklepie jest preorder za €56, normalna cena to €63. W tym sklepie akurat preordery mają realne ceny, więc te €63 przyjmuję jako pewnik. Warto zaznaczyć, że najtańszy sklep to nie jest, modele średnio po €5-10 droższe niż gdzie indziej.

 

1629170603_2019-12-1019_35_29-1_48GrummanF-14DSuperTomcatamk88007Opera.thumb.png.d41672789b080087a8026498211d5c88.png

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.