Skocz do zawartości

MIG-21 R 1/48 Eduard


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy , bazowy kolor , najjaśniejszy był rozcieńczany MLT czy normalnym rozcieńczalnikiem do farb akrylowych ? Ślady są tylko na jasnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hello napisał:

Pierwszy , bazowy kolor , najjaśniejszy był rozcieńczany MLT czy normalnym rozcieńczalnikiem do farb akrylowych ? Ślady są tylko na jasnym .

MLT używałem tylko do Surfacera. Resztę rozcieńczałem rozcieńczalnikiem do akryli z Gunze. Jedyny kolor który kładłem z użyciem MLT to ten na spodzie samolotu ale nie mam komory lakierniczej i nawet z maską i  otwartym oknem było ciężko:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przez to masz ślady , za mało retardera ? Do tego grubo położona farba . I sobie schnie powolutku . Ja gdy pierwszy raz malowałem Gunze C i do tego MLT , użyłem taki stary niedokończony model. Tam można spróbować pierwsze psiknięcie , albo jak reaguje farba na odrywanie taśmy maskującej czy np. lakier jak się zachowuje . No i w sumie bardzo dobra farba którą jest Gunze C+MLT też potrzebowała minimum ( w mojej , subiektywnej ocenie ) co najmniej pół dnia do tego by np. taśma maskująca nic nie odrywała . A malowane było cienko ,przeswitująco czyli nie grubo . Także nie łamać się , brać następny i malować jeszcze cieniej . Wprawa będzie po kilku modelach .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mały update prac i spełnienie obietnicy odnośnie nieudanych i nierealistycznych efektów rdzy/brudu.

Przede wszystkim "wyczyszczony" zasobnik R.

9sVoTne.jpg

7kL0Bei.jpg

Dziś kładę lakier pod kalki.

 

Poza tym od zera pomalowałem elementy podwozia (te z tą nieudana rdzą/brudem). 

aD7qiTR.jpg

q3fxfFZ.jpg

I dodatkowo pylony podskrzydłowe

sPS9IiR.jpg

A także zbiorniki paliwa (zgodnie z instrukcją mają być w takim kolorze aczkolwiek średnio mi pasują).

OEvPTpi.jpg

Generalnie muszę przyznać, że zacząłem nakładać więcej warstw bardziej rozcieńczonej farby na niskim ciśnieniu i niewielkim odchyleniu spustu. Farba się nie rozlewa a efekt jest dużo lepszy. Jedyny skutek uboczny to taki, że idzie wszystko wolniej :)

 

Zostały jeszcze do obrobienia rakiety. Tutaj trochę za mocno "wyrównałem" krawędzie styku i niestety skończyło się szpachlą:( 

9mqK36w.jpg

Szczerze... To liczyłem na to, że Surfacer 1200 przykryje drobne niedoskonałości ale albo te były więcej niż drobne albo za bardzo rozcieńczałem podkład z MLT.

Jak ktoś napisał... Następny model będzie lepszy :)

 

Edit...

Pociski po szlifowaniu i Surfacerze

 

N4yjlUF.jpg

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobniczek piękny, jakby dopiero co "po pracach".  ...   Ale to jest zasobnik D a nie R. :)

Broń Cię Boże przykleić RS-2US. Tylko UB-16, S-24 lub bomby. Za takim balastem pod brzuchem na lata się na walkę powietrzną. ?

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jarekk napisał:

Zasobniczek piękny, jakby dopiero co "po pracach".  ...   Ale to jest zasobnik D a nie R. :)

Broń Cię Boże przykleić RS-2US. Tylko UB-16, S-24 lub bomby. Za takim balastem pod brzuchem na lata się na walkę powietrzną. ?

Chyba przestanę wierzyć w to co jest napisane w instrukcji i oprę się bardziej na info z innych źródeł:) K-5S są domyślną opcją :) Bomb nawet nie przewidują chociaż są w wypraskach (pewnie do innej wersji). S-24 wyglądają według mnie bardzo biednie:) Jest gdzieś jakieś źródło jak ta wersja była uzbrajana?

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eLCe napisał:

zacząłem nakładać więcej warstw bardziej rozcieńczonej farby na niskim ciśnieniu i niewielkim odchyleniu spustu. Farba się nie rozlewa a efekt jest dużo lepszy. Jedyny skutek uboczny to taki, że idzie wszystko wolniej :)

Wolniej , przyjemniej , ekonomicznie . Jest też pozytywny skutek - mniej psikasz farby - mniej śmierdzi . 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarekk napisał:

Z UB-16 "R" wygląda najładniej.

Z UB-16 to super wygląda Su-25. Wróć... w tym wypadku to UB-32 :)

Jak uda mi się dorwać jakiś ludzki zestaw w kwocie do około 200 PLN w 1:48 to chętnie popełnię ten model.

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jarekk napisał:

Czy 6 lat pracy przy obsłudze e-Ra wystarczy za wiarygodne źródło?

 

Właściciel watku sie nie obrazi. Latały u nas eRy w konfiguracji zasobnik D plus bomby 4x 100 kilo ?

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna z obiecanych poprawek... Osłony na głównym podwoziu. 

LngFMtR.jpg

Teraz są czyste i takie zostaną.

I ze specjalną dedykacją dla @Jarekk 

S-24...

gWCUedX.jpg

Nie jestem zadowolony z łączenia więc poszła szpachla (a w zasadzie surfacer 1200 prosto ze słoika bo chciałem spróbować jak zadziała). Jutro dalsza obróbka i pewnie pierwsze kalki (zasobnik schnie drugą dobę po bezbarwnym dla pewności :) )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja dziennego raportu z prac. Mam nadzieję, że ktoś to ogląda i że nie przesadzam z częstotliwością :)

Udalo się nałożyć kalki i pociągnąć zasobnik błyszczącym lakierem przygotowując go do terapii washem i później odrobiną olejów (poćwiczę modulację kolorów a jak nie wyjdzie to zmyję)

vZXdbrJ.jpg

6NnAJ7N.jpg

 

S-24 również dostały finalną warstwę. Tutaj pytanie... Eduard daje trzy opcje malowania - khaki, szary i metaliczny... Czy waszym zdaniem ten szary może zostać (jak wyschnie to dojdzie lakier i kalki plus washe) czy powinien być jaśniejszy? 

v3RhhE9.jpg

 

 

Na koniec mały bonus... Mikołaj przyszedł do mnie w tym roku wcześniej także pochwalę się czym będę Was męczył zapewne od stycznia przyszłego roku:) 

4k2p393.jpg?1

mYiQDd6.jpg

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Solo napisał:

Trochę wali po oczach ziarno tych metalizerów. Co to za lakiery?

Tamiya akrylowa rozcieńczana leveling thinnerem. Bardzo mi się ten efekt nie podoba aczkolwiek zastanawiałem się czy są inne/lepsze metalizery nie rujnujące budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eLCe napisał:

Tamiya akrylowa rozcieńczana leveling thinnerem. Bardzo mi się ten efekt nie podoba aczkolwiek zastanawiałem się czy są inne/lepsze metalizery nie rujnujące budżetu.

No niestety metalizery są z reguły sporo droższe od zwykłych farb, szczególnie te dobre. Ale butelka metalizera z reguły starcza na długie lata, chyba że tylko NMF malujesz.
Polecam Xtreme Metal, bardzo fajne metalizery które niedawno stosunkowo "odkryłem".
https://www.mojehobby.pl/catalog/Xtreme-Metal.html

Edytowane przez Solo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Solo napisał:

No niestety metalizery są z reguły sporo droższe od zwykłych farb, szczególnie te dobre. Ale butelka metalizera z reguły starcza na długie lata, chyba że tylko NMF malujesz.
Polecam Xtreme Metal, bardzo fajne metalizery które niedawno stosunkowo "odkryłem".

O tym mowa?

https://www.mojehobby.pl/catalog/Xtreme-Metal.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solo napisał:

Tak jest.

Zamówione. Dziękuję za pomoc... Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej bo bym poczekał z tymi kalkami a teraz dupa zbita...nic nie przemaluję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.