Skocz do zawartości

MIG-21 R 1/48 Eduard


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

Awaryjny pitot zmieniony. 

NxEKKPj.jpg

Osłona elementów od zasilania zasobnika też jest na miejscu. 

V1VVZDU.jpg

Model jest w zasadzie skończony. 

Osobnej galerii raczej nie będę umieszczał bo nie mam czego pokazywać:) Potraktuję ten model jako jeden wielki eksperyment i pole do nauki a Wam bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i popularną ostatnio konstruktywną krytykę. Wiem, że błędów jest sporo. Niektórych z nich nie ma szans poprawić (chociażby sposób nałożenia farby) ale dzięki temu będę w stanie unikać ich w przyszłości. 

Poniżej kilka fotek gotowego modelu 

2S7FGqF.jpg

Mokry ślad na skrzydle jest po nie do końca wyschniętym rozcieńczalniku x-20

b9ZBq7R.jpg

DMpsZHN.jpg

 

tOKi4lo.jpg

8OnsqBy.jpg

yyvIlMs.jpg

 

Mam nadzieję, że nie zdegustowałem zbyt wielu z Was:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rymulus napisał:

A koło przednie jest celowo skierowane do tyłu czy to tylko wypadek przy pracy?

UPS... doklejałem koło po raz drugi... Także ten tego... Debonder i zaraz poprawiam:p

Przy takich wtopach to aż się robię czerwony że wstydu mimo, że to tylko forum...

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eLCe napisał:

Przy takich wtopach to aż się robię czerwony że wstydu

I słusznie :mrgreen:
Ale grunt, że podchodzisz do tego właściwie - co się da, to się poprawia :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leon napisał:

 

Tylko lub aż... ?

Luz, po to są warsztaty... ja tam bardzo cenie to że koledzy weryfikuje i pilnują by nie wkradły się błędy...?

Błędy błędami ale nie sądziłem, że popełnię była typu odwrotnie zamontowane podwozie :) na swoją obronę dodam, że coś mi nie pasowało w tym ustawieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babol poprawiony. Teraz przynajmniej sobą kuracji na stojaku i będzie można postawić samolot spowrotem na kołach :) Szanowni oglądający wybaczą za te "drobne" niedogodności i afront z mojej strony :)

gaTVmIh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zloty napisał:

Jako eksponat stojący pod chmurką albo pomnik nad zalewem w Pińczowie to spoko.

Miał być stary, zajechany i stojący od dawna "pod chmurką" relikt radzieckiej myśli technicznej. Od początku nie chciałem, żeby to był samolot wyglądający na taki w ciągłej eksploatacji. Stąd te nieudane i nieprzemyślane eksperymenty na początku relacji z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eLCe napisał:

Babol poprawiony. Teraz przynajmniej sobą kuracji na stojaku i będzie można postawić samolot spowrotem na kołach :) Szanowni oglądający wybaczą za te "drobne" niedogodności i afront z mojej strony :)

gaTVmIh.jpg

to ma być poprawione?

Jest gorzej niż było.

Oglądnij trochę fotek MiG'a-21 ze szczególnym uwzględnieniem podwozia przedniego (nie musi być wersja R).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rymulus napisał:

Bez oglądania fotek to przesuń goleń na koniec komory podwozia. W takim ustawieniu nie mogło by się złożyć (schować) do środka. 

Już obejrzałem. Przez nieuwagę dwukrotnie będę musiał sfatygowac komorę podwozia do tego stopnia, że aż boję się tam patrzeć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę odkopię swój temat i moje pierwsze wypociny od prawie dwóch dekad... W procesie tworzenia galerii do pierwszego modelu z którego jestem zadowolony (Mirage III), pstryknąłem i temu koszmarkowi kilka fotek. Pomyślałem sobie, że skoro już mam model to czemu nie dorobić do niego dioramy w stylu opuszczonego, zapomnianego starego lotniska gdzieś w głębokiej Rosji w ten deseń.

images.jpeg.696247046d3e8f1ad80056a523361238.jpeg

Model jest trochę zbyt mocno (inaczej)sfatygowany i ma podwieszone uzbrojenie ale to pierwsze jakoś przeżyję (i przykurzę go całościowo) a pylony można w ostateczności opróżnić (wystarczy debonder).

Samo latadło wygląda obecnie tak...

48sWSHC.jpg?1

i4N513o.jpg?1

OhSXFOS.jpg?1

tSSbUnO.jpg?1

NuuaMQ4.jpg?1

 

Czy takie rozwiązanie zagra czy definitywnie chować go w głęboki kąt szafy i wyciągnąć za dwa lata jak uda mi się podszkolić celem porównania swoich prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go sobie zostawił. Będziesz go potem porównywał z każdym kolejnym modelem.

Sam pomysł mi się nie podoba, pomimo zacieków i "zastałego brudzenia" Twój MiG-21 ma bardzo nasycone kolory, maszyny opuszczone przez lata mocno płowieją. Na moje oko to nie zagra. Ale dlaczego masz nie zbudować kolejnego MiGa? Nie jest to jakiś wybitnie drogi zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.