Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny ten model, widać gołym okiem (niektóre wypraski to wręcz się mogą pomylić) że to poziom Su-35 czyli absolutny top. Szkoda jedynie że to UB i mam bardzo silne postanowienie nie kupowania go, ale nie wiem czy wytrwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z F-14B, zgodnie ze słowami Martina (a wtedy był jeszcze w zespole AMK) miał wyjść kilka miesięcy po F-14D. Delta wyszedł już 10 miesięcy temu, a od AMK słychać tylko pucowanie MiGa-31 i o kolejnym na rynku F-104. Miałem nadzieję, że przy Bravo poprawią to, co spartaczyli przy pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tap-chan napisał:

Ja sobie poczekam, może KH dołączy z czasem jakąś erratę do tego podwozia itp.

Ja w takie szczegóły sie nie zagłębiam i może to mój błąd. Z bliska  jednak wypraski wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolny z zakupu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kowal76 napisał:

Ja w takie szczegóły sie nie zagłębiam i może to mój błąd. Z bliska  jednak wypraski wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolny z zakupu..

Wystarczy obejrzeć relację Benolkina na FB. Ot, mały błąd, podwozie główne nie ma osi do montażu kół. Trzeba rozwiercić to okrągłe mocowanie osi i wkleić tam własnoręcznie wystruganą. Co dalej mi się nie podoba to owiewka, nikt nie miał odwagi położyć jej na jakimś tekście, żeby było widać jak to wygląda. Trzecia sprawa, zapomniane wycięcie na wnękę w jednej z gondol wlotów powietrza, rzekomo wystarczy wycharatać samemu, ale ja tam widzę, że poza naddatkiem brakuje takiego małego wcięcia - trzeba dorobić samemu z plasticardu. No i widziałem, że nie bardzo te wnęki coś się schodzą z gondolami, w Su-35 pasowało idealnie. Trzeba też skrócić (przerobić) końcówki przy stabilizatorach pionowych, te w które wchodzą (powinny) elementy poziomych. Gdyby nie ta owiewka to pewnie z marszu bym kupił, a tak to poczekam na więcej opinii.

No i trzeba przyznać, że nie spodobało mi się to co zobaczyłem na zdjęciu bliźniaczego Su-30MK 

8b0a4beef01f3a298bdf149f8e25bc315c607c2f.thumb.jpg.5eb43dfa2c26e94b4748756cdfc5a92e.jpg

Możesz podrzucić fotkę tej strony u Ciebie?

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa, no tak.

A w kwestii na nie to jeszcze jedno - nienawidzę w KH uzbrojenia. Zawsze sypią go niby na full, ale jednak okazuje się, że każdego typu dasz radę zrobić tylko 2 pociski/bomby (mam to w Su-34, 2 pylony MBD3-U6, każdy na 6 bomb, a w zestawie po 2-4 sztuk bomb...i teraz kopiuj 8 sztuk milliputem albo kup sobie 3 paczki po 4 bomby €30/paczka od ResKit lub €14/paczka od Aerobonus). Pylonów też zawsze brakuje, po 2 sztuki na pudło. Na boxarcie samolot będzie miał po 4x R-27, a Ty z pudełka zrobisz tylko 2 sztuki, są do nich tylko 2 pylony. 

Może jakbym umiał bawić się w odlewy żywiczne to byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojenie zawsze warto wymienić na Eduarda czy Reskita, ewentualnie Advanced Modelling jeśli ruskie są potrzebne - to jest biżuteria dla modelu i zawsze warto ją użyć.
Tak na marginesie, Advanced wypuścił niedawno pocisk Ch-31AD, bardzo zdobiący rosyjskie myśliwce.

48236-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest piękne solo, ale nie każdy chce wydać €50 za zestaw i €200 na dodatki. Nie robię konkursowo, modele oglądam z około 1,5m odległości, nie musi być tip-top. Za te €200 dodatków wolałbym kupić jakieś kalki + pitota + czasem dysze, a pozostałe €150-180 przeznaczyć na 2 kolejne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do uzbrajania modeli.
KH przynajmniej daje dużo do wyboru jednak trudno mu się dziwić że nie daje uzbrojenia do skompletowania wszelkich możliwych konfiguracji, przecież to by musiało być osobne pudło z podwieszeniami. GWH daje jeszcze mniej: do Su-35 dali tylko rakiety AA, do wersji z uzbrojeniem AG dali po 2 bomby i rakiety w kilku rodzajach, ale za to włożyli do pudła mniej rakiet AA. W F-15E w ogóle poszli po linii najmniejszego oporu i dali 1 (słownie: jedną) AIM-120 i jedną AIM-9, do tego bodajże 8 sztuk GBU-39 które mieszczą się na 2 pylonach. Czyli nawet jak się podwiesiło wszystko, to nie dało rady zająć wszystkich pylonów i wyrzutni jakie ma ten myśliwiec. "Na deser" dali za to wypraskę z uzbrojeniem od F-16 Kinetica. :) 
Su-27 też za bogato uzbrojony nie będzie, bo widzę że oprócz dwóch rodzajów rakiet AA dali jeden rodzaj wyrzutni rakiet niekierowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby najpierw było warto wymienić to najpierw się trzeba wykosztować i to jest dla mnie ta sama sprawa. Nie zaprzeczam, że absolutnie miażdżą detalem zestawowe kluchy, ale czy zawsze warto wymienić (a najpierw kupić)? Zależy od podejścia do hobby, zasobności portfela i chęci uszczuplania jego zawartości na detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że jednego stać drugiego nie, ale nie przesadzaj z tymi 200 euro na dodatki. W Polsce uzbrojenie przeciętnego myśliwca amerykańskiego, w powiedzmy dwa pociski AA i ze dwie bomby jakiegoś większego kalibru (czyli trzymając się realiów uzbrajania takich maszyn) to koszt z 50-60 zł góra. Eduard tani może nie jest ale często jego zestawy starczają na więcej niż jeden model. Jeśli ktoś lubi poobwieszać model jak choinkę to naturalnie koszty wzrastają, ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.