Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

No i bez sensu. Trzeba kupować nie dość że żywicę, nie dość, że drogo to jeszcze z odsłoniętymi gębami. Oczywiście zostaje jeszcze Bluestuff + Milliput, tylko znajdź tu dobrą bazę do klonowania. Z Tamki, Hasy czy Academy można łoić amerykańskich, ale radzieckich nie za bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektować i wykonać dobrą figurkę człowieka to jednak sporo trudniej jest niż zrobić to samo z częściami samolotu.
A i tak większość modelarzy robi modele bez załogi, to pewnie dlatego tych pilotów nie robią zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka daje radę, widzę, że pakuje do większości modeli pilotów. I to się chwali, tylko Tamka nie tłucze rosyjskich samolotów. Żeby z jednego jeta trzasnęli, jakieś Su-30SM na przykład, to byłoby coś.

Jedyne co sensowne to jest w specjalnym Su-35S od GWH, tyle, że też bez okularów na twarzy, a malowanie gęby nigdy mi nie idzie.

124214paoprfrp4flcffbf.thumb.jpg.eb13bd1a0dc4bcc70ca3c669d3fb7dfa.jpg

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Solo napisał:

W którym zestawie to dali? W moich nie było.

Na dole strony jest podane, S4820 czyli czerwone pudełko.

Godzinę temu, kowal76 napisał:

Kiedy ten Su 27 UB GWH ma być  w  naszych sklepach ?.

Ma wyjść w sierpniu, regularnie będzie więc pewnie we wrześniu (jak kontener przypłynie), ale czasem sklepy zamawiają też kilka pudełek airmailem i te są już w kilka dni po premierze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tap-chan napisał:

 

Ma wyjść w sierpniu, regularnie będzie więc pewnie we wrześniu (jak kontener przypłynie), ale czasem sklepy zamawiają też kilka pudełek airmailem i te są już w kilka dni po premierze.

Super, dzięki za info. Chyba go kupię, ale kasy pewnie trochę trzeba  będzie przygotować  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne zapowiedzi to sierpień tego roku, ale do tej pory GWH nie pokazał plastikowych wyprasek, tylko rendery. Z reguły w przypadku GWH od momentu pokazania plastiku do pojawienia się zestawu w sklepach trochę czasu mijało, więc ja nie bardzo wierzę żeby gdziekolwiek poza Chinami te Su się pojawiły w tym miesiącu. U nas to pewnie będzie jesień, może październik jak dobrze pójdzie. A może i na Gwiazdkędopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są KittyHawki w plastmodelu. 280pln. Cena niby taka ostatecznie akceptowalna BY BYŁA ALE jak tak oglądam relację Benolkina na pejsbuku to co chwilę jakiś kwiatek wychodzi, sporo w instrukcji jest namieszane. Generalnie na razie żadnych ogromnych błędów za to od razu przypomniało mi się rozwinięcie nazwy Skody 1000MB - 1000 Małych Boleści.

Cena w Polsce zaskakuje na plus, 280zł to max 2/3 ceny GWH. Wychodzi około €65 czyli taki max pułap cenowy, jaki kiedyś zarzuciłem :D 

1317057211_OperaZrzutekranu_2020-08-03_161853_www.arcforums_com.thumb.png.b62556391fcbf84b0b22071886a49b69.png

Oczywiście GWH to tip-top jakość przy KH, no ale kto broni kupić i to i to? Ja mam co najmniej 2 malowania w planach, Ukraińca na bank zrobię z GWH, ale angolańskiego to może i z KH.

 

A jeszcze jedno - tak jak mówiłem, w plastmodelu zamawiają mikro ilość airmailem, po 4-5 sztuk a reszta idzie w kontenerze i będzie za 2-6 tygodni. To samo może być z Su-27 od GWH, przyjdzie mała partia na szybkości, reszta potem. Chociaż z KH to przynajmniej jakiś kontakt jest, zamawianie małych partii od GWH może nie przejść (ale zdaje się z Su-35AG dokładnie tak było).

 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zero jakichkolwiek informacji na razie.

Za to ponoć spasowanie jest znakomite.  A w ogóle to nie wiadomo pod jaką marką będzie to wydane, możliwe że nie pod swoją własną.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toż masz krótkopyskich od zatrzęsienia, ZM tylko B i brytyjskich nie robi. Ale B to można Academy kupić a brytyjskie z Hasy/Revella.

Wczesnych F-4E używały tylko USAF, ANG i Australia. Raczej ciekawych malowań te formacje nie mają, chyba tylko w ANG z nudów robili jakieś ciekawsze okolicznościówki, wszystkie Phantomy australijskie miały takie samo malowanie, USAF jak zwykle w formie czyli mistrz flaków z olejem w tym temacie.

Wszelkie ciekawe F-4E to późny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furda F-14D od AMK!

19495582b9014a90bf38ccebbe773912b21beec5

GWH się chyba rozpędziło, bo zazwyczaj to z jedno malowanie w pudełku, a tu proszę - 5. I to różne. Zielony nos, UAF, Kitaj... Nie ma co, takiego z zielonym poobdzieranym nosem zawsze chciałem mieć, więc chyba będą 2 pudła GWH (UAF digital i czerwony 63) i 1 KH (Angola). Tylko skąd tu narobić więcej czasu i hajsu, jak już 3 kity rozgrzebane :D 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.