Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe wydanie Miga-31, z interesującymi dodatkami drukowanymi w 3D:
1295606-38473-91-pristine.jpg&key=0117789b1ce12206569b005bbe380bdb07f24f51c8d2142586a2062ab2e6cc67
Ten MiG na boxarcie wygląda jak w NMF i przyznam szczerze, że teraz nosi mnie na takie sajensfikszyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się gdzieś pojawi w sprzedaży w końcu (coraz trudniej kupić dziś modele AMK) to pewnie wezmę, pozbywając się pierwszego zestawu BM/BSM. Szkoda że nie pokusili się o Kindżała w pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rendery, ale dużo mówią. Porównując z wypraskami ich Su-35 widać że będzie coś na podobnym o ile nie wyższym poziomie. Wiele rozwiązań wręcz skopiowanych, co nie dziwi, w końcu to podobne maszyny.
Mnóstwo detali i do tego kilka nowych rozwiązań. Szczególnie ciekawie to wygląda w kabinie i wnękach podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

поживем увидим

KH ma u mnie minusa, nie chce mi się rzeźbić w tej wnęce podwozia, a i nie wiadomo jakie jeszcze kwiatki wyjdą. Najbardziej chyba wkurza mnie owiewka, która najprawdopodobniej jest tak kijowa jak w Su-35 i ma potężne zniekształcenia ze względu na przekrój omega z zewnątrz a U od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

KH ma u mnie minusa, nie chce mi się rzeźbić w tej wnęce podwozia, a i nie wiadomo jakie jeszcze kwiatki wyjdą.

To po co kupowałeś. GWH do wnętrza wnęk podwozia dał osobną wypraskę z detalami.

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

Najbardziej chyba wkurza mnie owiewka, która najprawdopodobniej jest tak kijowa jak w Su-35 i ma potężne zniekształcenia ze względu na przekrój omega z zewnątrz a U od wewnątrz.

W Su-35 GWH też zniekształcenia są solidne:

IMG-2223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że mi brakuje "takiego" zdjęcia, nie "tego" zdjęcia. Nie mam tego modelu i nie zamierzam wydawać €75 w ciemno. Są już pierwsze inboxy, ale taki rodzaj zdjęcia owiewki powinien się tam znaleźć, a nie zdjęcie, na którym widać tylko, że w pudełku jest ramka z owiewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka w Su-35 KH faktycznie jest słaba. Raz, że mocno soczewkuje, dwa że że jest za mała w przekroju poprzecznym w porównaniu do GWH i Kinetic.

Od lewej Kinetic, w środku KH, dalej GWH

DSC_0008.thumb.JPG.cd9eb8499169d51dd7f8abfd270285a6.JPG

Porównanie przekrojów poprzecznych - od lewej Kinetic Su-33, KH i GWH:

DSC_0012.thumb.JPG.ea9d189ba322470b1f87780d45527f79.JPG

Kinetic - idealnie jednakowa grubość ścianek na całym obwodzie, KH - za mała, za gruba i z dużymi płaskimi powierzchniami w podstawy, GWH podobna do Kinetic, ale też płaska u podstawy. Te płaskości powodują tak mocno widoczne soczewkowania u KH i GWH

W mojej opinii najlepiej zrobił to Kinetic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KP.Taurus napisał:

Te płaskości powodują tak mocno widoczne soczewkowania u KH i GWH

Raczej różnica w grubości plastiku powoduje te dystorsje optyczne. Na zdjęciu widać wyraźnie że boki owiewki GWH są dużo grubsze od jej góry.
A w ogóle to owiewka w Su-33 jest identyczna jak w Su-35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka GWH ma minimalnie szerszą podstawę, ale w części wypukłej przekroje są identyczne. Długość też jest identyczna.

Aby zastosować owiewkę Kinetic w modelu GWH należałoby tylko podkleić paski polistyrenu poszerzające ją w części w której umieszczone są zamki.

Natomiast w Modelu KH owiewka Kinetic jest za szeroka z przodu przy wiatrochronie i idealnie pasuje pasuje z tyłu przy zawiasie. Ale przy takiej wymianie wiatrochron też wymagałby zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma żadnego vacu do tego modelu więc tutaj nie ma co kręcić nosem na owiewkę zestawową. Skoro soczewkuje to robić model z otwartą kabiną i po problemie.
A zrobienie samemu zamiennika, no to bądźmy poważni, niewiele osób w ogóle potrafi takie rzeczy, a już żeby zrobić owiewkę na poziomie zestawowej, to ho-ho panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.