Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Solo napisał:

Niedawno Yahu wypuścił nowe tablice do F-4C Academy.
Dziś wpadło mi to w ręce i porównałem z analogicznymi blaszkami Eduarda. Włos się jeży jaka to jest różnica w jakości.
Że też człowiek tych Edków kiedyś nakupił tyle...

image.thumb.png.76e2cd49d9e4098c9549b4f1daeee067.pngimage.thumb.png.2e0b348ddf5719f27ee37f6d58a81926.png

Dlatego gdzie mogę to kupuje Yahu na dniach mi przyjdzie kilka szt to się pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Od lat wiadomo, że Yahu Edka w blaszkach to zjada na dzień dobry. Edek nie dość, że ma paskudny raster to jeszcze ma przez niego nierówna powierzchnie nadruku, wygląda jakby było drukowane przez sito gęsta farbą z takim lekkim połyskiem. To w ogóle nie wygląda realistycznie a o super shitowej serii look to już nawet nie wspomnę bo to kolejny koszmarek. 

Szkoda kasy na edka, jeśli tylko jest dostepny produkt Yahu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yaka 1 są po £8 więc do 29 myślę że ok £12-15 czyli ok 50-60zl. Jeśli Yahu jest w podobnej cenie to biorę Yahu mniej roboty jakość ciężko porówna z video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 11:01, Mates napisał:

Te kalki 3D do MiGa-29 od GWH wygląają bardzo dobrze.

Ciekawe w jakich kwotach to będzie chodziło, bo modele czekają.

Martola będzie to sprzedawać. Niebawem będą zestawy do Ił-2, I-16 no i to :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Dla miłośników Tomcatów: Eduard wreszcie zapowiedział LANTIRNa w żywicy już w czerwcu:

image.png.976e012ff9965819bd43ef9670ef9172.png

 

Edek znowu bełkocze... Wersja tego zasobnika dla F-14 to raczej AN/AAQ-25 LTS a tak przynajmniej mi się wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Solo napisał:

W rzeczy samej, ale czy one się czymś różniły wizualnie? Na zdjęciach AAQ-14 wygląda w zasadzie identycznie (poza malowaniem) jak LANTIRN na Tomcatach.

Generalnie to "zadziało się" Software'owo czy to powodowało jakieś istotne zmiany zewnętrzne ? Tego nie wiem. Nie doktoryzowałem zagadnienia jednak oznaczenie to oznaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej warto docenić że wreszcie Eduard wydaje coś przydatnego (nawet jeśli nazwa się nie zgadza), zamiast kolejnej niepotrzebnej "wietnamskiej" bomby do F-4 czy zasobnika do Tornada.
Choć ja nadal czekam na GBU-31 w dwóch wersjach i jeszcze na GBU-54. Ze współczesnego amerykańskiego uzbrojenia mieliby wtedy chyba komplet, nie licząc jakiś mniej istotnych bomb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Tak czy inaczej warto docenić że wreszcie Eduard wydaje coś przydatnego (nawet jeśli nazwa się nie zgadza), zamiast kolejnej niepotrzebnej "wietnamskiej" bomby do F-4 czy zasobnika do Tornada.
Choć ja nadal czekam na GBU-31 w dwóch wersjach i jeszcze na GBU-54. Ze współczesnego amerykańskiego uzbrojenia mieliby wtedy chyba komplet, nie licząc jakiś mniej istotnych bomb.

Jak mają "parę" i chęci niech robią. Ja bym uderzył w francuskie uzbrojenie, zasobniki i belki do jego przenoszenia no i GBU-24 na Mk.84... Albo WJUGĘ i Ch-58 do Su-22 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie nowy, ale kiedyś, jak MiG-31 od AMK był ciężko dostępny i jeszcze ja nie miałem na składzie, w Plastmodelu zapisałem się, aby wyslali mi info jak się pojawi.

No to w nocy właśnie przyszedł mail, że produkt się pojawił w sklepie. Na razie jako przedsprzedaż, cena 265,19 pln. Jak ktoś nie ma i nie chce sprowadzać z zagranicy, to ma okazję uzupełnić skład.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawa sprawa z tymi cenami modeli AMK, Tomcat w Polsce zaskakująco tani (choć nie taki tani jeśli przyłożyć cenę do jakości zestawu).
Mam wrażenie że po tej zadymie z tym zestawem AMK chyba musiał trochę spuścić z ceny, żeby cokolwiek sprzedać poza Azją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirage3 od początku 2019 szukam F-4E do sklejenia jako samolot HAF (nie mówię o wystawianych tu i tam Hasegawach po €70), czyli E późnego typu. Hasegawa regularnie wypluwa EJ i Kai skrupulatnie pomijając E. Od zeszłego lata wiadomo, że ZM robiło wersję E, miałem nadzieję, że w końcu dorwę materiał na Greka a tu wczesne E. Oczywiście ZM wypluwa nowe wersje średnio co pół roku, więc późnego E można spodziewać się już na przełomie 20/21, ale nadziei sobie zdążyłem narobić na klejenie tego latem/jesienią.

Poza tym przez pseudo-pandemię premiera TopGun została przesunięta na 23/12, zakładałem, że GWH wypuści swojego F-14A w okolicach premiery, a do tego ze względu na warunki u nich też prace pewnie nie idą pełną parą, o ile w ogóle idą. Tak więc Tomcat też pewnie w okolicy nowego roku.

Poza Tamką i ZM reszta chyba siedzi w Chinach, tak więc w nowościach KH też można się spodziewać opóźnień, to samo HB. Tamka nic ciekawego z resztą na ten rok nie prezentowała, jedynie można mieć nadzieję, że zechcą wypuścić F-14B albo właśnie F-4E (tak ptaszki ćwierkały). Tak czy siak sporo się poprzesuwało, więc każde kolejne opóźnienie wywołuje grymas niezadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tap-chan napisał:

@mirage3 od początku 2019 szukam F-4E do sklejenia jako samolot HAF (nie mówię o wystawianych tu i tam Hasegawach po €70), czyli E późnego typu. Hasegawa regularnie wypluwa EJ i Kai skrupulatnie pomijając E. Od zeszłego lata wiadomo, że ZM robiło wersję E, miałem nadzieję, że w końcu dorwę materiał na Greka a tu wczesne E. Oczywiście ZM wypluwa nowe wersje średnio co pół roku, więc późnego E można spodziewać się już na przełomie 20/21, ale nadziei sobie zdążyłem narobić na klejenie tego latem/jesienią.

Poza tym przez pseudo-pandemię premiera TopGun została przesunięta na 23/12, zakładałem, że GWH wypuści swojego F-14A w okolicach premiery, a do tego ze względu na warunki u nich też prace pewnie nie idą pełną parą, o ile w ogóle idą. Tak więc Tomcat też pewnie w okolicy nowego roku.

Poza Tamką i ZM reszta chyba siedzi w Chinach, tak więc w nowościach KH też można się spodziewać opóźnień, to samo HB. Tamka nic ciekawego z resztą na ten rok nie prezentowała, jedynie można mieć nadzieję, że zechcą wypuścić F-14B albo właśnie F-4E (tak ptaszki ćwierkały). Tak czy siak sporo się poprzesuwało, więc każde kolejne opóźnienie wywołuje grymas niezadowolenia.

OK, kupuję to co piszesz, ale ostatni nowy Phantom F-4E w 4osiem to wyszedł z Hasegawy na początku lat 80... I w dodatku późny. Tak więc jakie FUJ !? Trzeba się cieszyć bo potencjalnie mamy 2-3 E, F, EJ, EJ Kai i G.

 

 

wink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale reboxy F-4EJ i EJ Kai wychodzą w miarę regularnie. EJ to taki wczesny E, bo bez slotów, różnicą może być kilka dodatkowych anten. Ale łatwiej usunąć anteny niż dorobić sloty, tak do tego podchodzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.