Skocz do zawartości

MIG-29 9-12 Fulcrum Early Type G.W.H


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2020 o 14:19, Przemek R napisał:

Mam dylemat co od koloru pasów i siedzenia. 

mig29ub-36-300x200.jpg.b1ae7ce8ccfe838ebdb401cf4e714e9b.jpg

Powyżej zamieściłem zdjęcie fotela z MiG-29UB . Tak więc co w kabinie nieważne w tym momencie . Chodzi o fotel i pasy . Pasy zapewne były w kolorze pomarańczowym . W słoneczku na "niebie" kolor wyblakł . Poniżej masz walkaround ze strony Attack Squadron .

http://www.attacksquadron.pl/2016/09/08/mig-29-walkaround-samolotu-mysliwskiego/

Co prawda to nie Twój samolot ale można zobaczyć m.in. kolory wnęk , goleni podwozia i kolor spodu samolotu . Każdy inny , czyli nie idzie generalizować i podawać koloru tak prosto z instrukcji .Zwłaszcza ,że co instrukcja to inna interpretacja .

Może Mario tu zagląda i też skorzysta ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy . Tutaj mam jeszcze zdjęcie fotela z MiG-a ale poniemieckiego . Są inne pasy i w kolorze szarym.

8483d28efcc547ef.thumb.jpg.2129d29d5a7d08968f24d8eabaa7d69b.jpg

Najlepiej to dorwać zdjęcie z egzemplarza który się robi . Albo nie przejmować się tym za bardzo ?.

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hello napisał:

Nie ma sprawy . Tutaj mam jeszcze zdjęcie fotela z MiG-a ale poniemieckiego . Są inne pasy i w kolorze szarym.

8483d28efcc547ef.thumb.jpg.2129d29d5a7d08968f24d8eabaa7d69b.jpg

Najlepiej to dorwać zdjęcie z egzemplarza który się robi . Albo nie przejmować się tym za bardzo ?.

Pozdrawiam Hello

Zdjęć tej wersji którą to robię chyba nie ma za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek R napisał:

Zdjęć tej wersji którą to robię chyba nie ma za wiele.

W sumie to zapytam . Robisz nr 89 w "czeskim" malowaniu ? W takim jakie jest na Twoich kalkomaniach ? Co potrzebujesz , co nie wiesz . Wypunktuj wątpliwości i będziemy szukać ? .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hello napisał:

W sumie to zapytam . Robisz nr 89 w "czeskim" malowaniu ? W takim jakie jest na Twoich kalkomaniach ? Co potrzebujesz , co nie wiesz . Wypunktuj wątpliwości i będziemy szukać ? .

Pozdrawiam Hello

W tym przypadku najlepiej było by ustalić czy fotel w 89 miał pełne pasy czy tylko uprząż do której dopinał się pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hello napisał:

W sumie to zapytam . Robisz nr 89 w "czeskim" malowaniu ? W takim jakie jest na Twoich kalkomaniach ? Co potrzebujesz , co nie wiesz . Wypunktuj wątpliwości i będziemy szukać ? .

Pozdrawiam Hello

to będzie to malowanie :

Hj0kqNw.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza też miałem dylemat z fotelem i pasami,korzystałem z tej strony https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=35228 a pasy zrobię szare. Znalazłem też stronę co podali ci wyżej walk aruond, dużo fajnych zdjęć. A pasów zgodnie z instrukcją nie da się zrobić. Ja też będę przerabiał

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale zgodnie z wyglądem np. w tej instrukcji:

https://www.scalemates.com/pl/products/img/2/3/2/945232-45-instructions.pdf

to masz dziwny kształt i szerokość pasów. Wydaje mi się, że ktoś wspominał o tym problemie, bo ten szeroki element powinien być "do góry nogami", a na dodatek, co nie jest ujęte w instrukcjach, zgięty wzdłuż osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone silniki - górne wloty zamknięte, główne otwarte.

Silniki włączone, prędkość poniżej 200km/h - główne wloty zamknięte, górne otwarte.

Prędkość powyżej 200km/h - jak przy wyłączonych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Matys napisał:

Wyłączone silniki - górne wloty zamknięte, główne otwarte.

Silniki włączone, prędkość poniżej 200km/h - główne wloty zamknięte, górne otwarte.

Prędkość powyżej 200km/h - jak przy wyłączonych.

Dzięki za wyjaśnienie :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 19.02.2020 o 21:59, Mario napisał:

Gonisz mnie ?, ja jutro biorę się za dysze

No nie bardzo widzę u ciebie już malunki :piwo:

Mam pytanie czy to miejsce powinienem  zaszpachlować , bo na zdjęciach oryginału nie ma nic w tym miejscu :

BUXzowb.jpg

I jeszcze mam pytanie o tą antenę RSBN , czy też mam ja zamienić na element H5 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek R napisał:

No nie bardzo widzę u ciebie już malunki :piwo:

Mam pytanie czy to miejsce powinienem  zaszpachlować , bo na zdjęciach oryginału nie ma nic w tym miejscu :

BUXzowb.jpg

I jeszcze mam pytanie o tą antenę RSBN , czy też mam ja zamienić na element H5 ???

Do tego miejsca co zaznaczyłeś powinna być blaszka, co do części H5, jeśli robisz polaka to jak najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, 

coś tam działam ale nie mam co pokazywać , walczę z dyszami już 2 razy je zmywałem  ?  

A co do " bombla"    to nie wiem o co chodzi ale chyba tak musi być :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bombel" - szklana osłona części optoelektronicznych systemów obserwacji wspomagających/obsługujących część awioniki odpowiedzialną m.in. za śledzenie, naprowadzanie pocisków w podczerwieni (i nie tylko) ?

 

"bombel" - radosna słowotwórczość? (wahałem się między bąblem - takie obłe napompowane często jakimś gazem, a "bomblem" - małym gżdylem/bajtlem/dzieckiem ? I jakoś tak mi "wyjszło", że to drugie jako kompletnie nie w temacie będzie idealnie ":nie na miejscu" w tym miejscu ?

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.