Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zakup prewencyjny. 15 zł poświęcone, ale Greif go nie dostanie. Wspaniały żółtek, nic, tylko sklejać, oklejać (trochę scentrowanymi kokardami) i na półkę z Matchboxami, też nie malowanymi 😁 A wszystkie marudy od jakości niech popatrzą na te cudowne wypychacze. I nie mówcie, że to było 100 lat temu ! Jeśli wtedy potrafiono, bez pierdyliona dodatków, zbudować fajną miniaturkę, to chyba teraz też. No chyba, że młodsze pokolenie jest słabsze 🙄😁

20240211_153744_Fotor.jpg

20240220_124847_Fotor.jpg

20240220_124523_Fotor.jpg

20240220_124529_Fotor.jpg

20240220_124747.jpg

20240220_124753.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Greif napisał:

@Grzesjak już dotrze mogę zrobić inboxa 😉

Tak z ciekawości chętnie zajrzę. 

Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kopernik napisał:

Zakup prewencyjny. 15 zł poświęcone, ale Greif go nie dostanie. Wspaniały żółtek, nic, tylko sklejać, oklejać (trochę scentrowanymi kokardami) i na półkę z Matchboxami, też nie malowanymi 😁 A wszystkie marudy od jakości niech popatrzą na te cudowne wypychacze. I nie mówcie, że to było 100 lat temu ! Jeśli wtedy potrafiono, bez pierdyliona dodatków, zbudować fajną miniaturkę, to chyba teraz też. No chyba, że młodsze pokolenie jest słabsze 🙄😁

20240211_153744_Fotor.jpg

20240220_124847_Fotor.jpg

20240220_124523_Fotor.jpg

20240220_124529_Fotor.jpg

20240220_124747.jpg

20240220_124753.jpg

No co Ty kopernik, był we folijce i ją rozet£eś a czepiasz się Greifa że ma bez?😎

Wypychacze super, takie kiedyś były we standardzie.

Też go miałem ale był malowany a raczej pędzlowany a jakże Humbrolami edycja poczatek  lat 90tych.

2 godziny temu, Greif napisał:

😛
@kopernikmam dwa :D
a dzisiaj  w tym samym klimacie to o proszę :D

s-l1600666.thumb.jpg.1f8c2bc0d13a382df7fe5ec7efbcdc9a.jpg

Jaka piękna cena😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jmx62 napisał:

No co Ty kopernik, był we folijce i ją rozet£eś a czepiasz się Greifa że ma bez?😎

 

Niestety, jak kupowałem to folijka już była rozerwana, ale była 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokładnie tego, przerabialem mu linie, wychylone wszystkie stery i klapy, niestety kalki z Intechu rozsypały sie w drobny mak wiec wykorzystałem z zapasów z ZTS. To ten sam model, przepak Froga/Novo.

Grubaśne szkło, mało detali ale ogolnie bryła odwzorowana całkiem zacnie. Mi tam się podobał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Greif napisał:

Specjalnie dla Kolegi @Grzes in box

Dzięki.

Myślałem, że będzie jakiś żółty kanarkowy, bo takiego szukam.

Ot z sentymentu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greif napisał:

szału nie ma ale folia nie otwarta 

Miałem dokładnie tego samego, kalka była pojedyncza, tylko na jedną stronę modelu...

 

53 minuty temu, Greif napisał:

Tego nie widziałem nigdy na oczy a tu o niespodzianka ustrojowa :)

20240226_120205.thumb.jpg.b1c7c64009f3404bb95c729a06d38e28.jpg

Też się mi się przewinął przez łapska, klasyk Frog/Novo wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greif napisał:

@jmx62 no ten ktoś zaczął lepić jak byś chciał odstąpię w cenie zakupu jak coś pw. 

 

Nie, dzięki, mam aktualnie z A-xa tyle że IV i to mi chwilowo wystarczy.

Bardzo podobają mi się te konstrukcje Bristola ze względu na oryginalną konstrukcję tyłu kadluba a dokladniej kształty usterzenia. Cała seria: Blenheimy wszelkiej maści, Baeufightery i Beaufort.

Ale to już za dużo na raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prawie 3 tygodnie posucha...nikt nic nie dodał. Chyba temat nie umarł, nie wyczerpał się do cna.

Żeby jakoś ożywić wrzucam fotkę makiety czołgu T-34 "Rudy 102". Niby cały temat "Jak hartowała sie..." jest prawie w całości lotniczy ale inne modele w czasach PRL-u też budowano.

Tego czołga zbudowali modelarze w modelarni osiedlowej w Sosnowcu pod kierownictwem pana Juliusza Grabowieckiego. Podobno ta makieta była jeżdżąca. A przecież to też model.

Ech gdzie te czasy?

Żeby teraz tak ktoś się znalazł i chciał zbudować makietę jakiegoś samolota tej wielkości (niekoniecznie latającą bo to za duże wyzwanie i za dużo papirologii żeby takiego cudaka dopuścić do lotów).

Modelarz_1991-11_0007 rudy102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jmx62 napisał:

Żeby teraz tak ktoś się znalazł i chciał zbudować makietę jakiegoś samolota tej wielkości (niekoniecznie latającą

no przeciez zbodowali w Mielcu, to malo ich nie zjedli 😞 

a mi sie bardzo podobal !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Chyba temat nie umarł, nie wyczerpał się do cna.

Żartujesz?

200 stron to dopiero rozgrzewka! :mrgreen:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.