Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Grzes napisał:

Żartujesz?

200 stron to dopiero rozgrzewka! :mrgreen:

No właśnie czekam na tą dwusetkę.

Screenshot_2024-03-19-00-13-57~2.png

Screenshot_2024-03-19-00-13-57~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kopernik napisał:

Kto nie chciał być jednym z załogi Rudego ?

Większość to wiadomo - chciała być Jankiem.

image.png.672de0143d9c09db04414b86671ed980.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jmx62 napisał:

Mało który z nas chciałby być Marusią

Ale była dla wielu z nas ideałem piękna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jmx62 napisał:

Honoratka też była fest kobitka👍😄

A jak handgranatem ciepała fiufiufiu😁

Zwolnij pały stoją, bo od tego jest pała żeby stała memy, gify i śmieszne  obrazki facebook, tapety, demotywatory zdjęcia

 

:cool: :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Greif napisał:

po 1500 przestałem liczyć

Nie mam więcej pytań... :benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Nie mam więcej pytań... :benc:

A ja mam.

1500 w szafie niesklejonych a sklejonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@jmx62 było kilkadziesiąt, obecnie tyle samo w różnych stadiach budowy, po przeprowadzce sporo uległo uszkodzeniu i poszło na złom, jak to u mnie jakoś klejenie idzie lepiej jak malowanie, często projekty lądują  w poczekalni bo mało czasu na malunki ... wtedy ( coś tam z doskoku szybciej się klei jak maluje )zaczynam kolejny projekt (niestety jeszcze ze 3 lata - dzieciaki) potem może będę bardziej wydolny malarsko :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no to jeszcze grupowe tych co nie zostały "zipowane"

Kilka jest podwójnych jak ktoś coś pw :)

20240319_172933.thumb.jpg.690d177f5f377c7f709c6db59015578d.jpg

widać też zmiane pudełek w poszególnych edycjach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Greif napisał:

...(niestety jeszcze ze 3 lata - dzieciaki) potem może będę bardziej wydolny malarsko :D

No ja bym na to tak nie liczył. Od 12 lat jestem na emeryturze. 

Jak odchodziłem z pracy łoll rety jakie ja miałem plany...ryby, grzyba, spacery, zwiedzanie świata a przede wszystkim ... modelarstwo.

Na rybach byłem ze 4 razy, na grzybach podobnie, spacery owszem ... do sklepu po zakupy. 

Zwiedzanie świata ok najdalej byłem w Zamościu w szpitalu.

A modelarstwo? Przez ten czas skleiłem chyba 5 modeli masakra😞

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Greif napisał:

@jmx62 było kilkadziesiąt, obecnie tyle samo w różnych stadiach budowy, po przeprowadzce sporo uległo uszkodzeniu i poszło na złom, jak to u mnie jakoś klejenie idzie lepiej jak malowanie, często projekty lądują  w poczekalni bo mało czasu na malunki ... wtedy ( coś tam z doskoku szybciej się klei jak maluje )zaczynam kolejny projekt (niestety jeszcze ze 3 lata - dzieciaki) potem może będę bardziej wydolny malarsko :D
 

Przeprowadzki to moja specjalność ! po każdej w zasadzie zaczynam od nowa ( mowa o sklejonych modelach ). Malarsko to jeszcze ogarniam i tu zaczynają się schody. Oklajanie, to moja pięta achillesowa. Nie lubię tego robić, kalki często nie siadają jak bym chciał. Ostatnio nawet kupiłem magiczne płyny od Billmodel, ale jeszcze nie próbowałem ich używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No na szczęście już się nie będę przeprowadzał, a jak już to na "M1 z ogródkiem na dachu" ... no jest jak jest zawsze łatwiej kupić i gębe pocieszyć niż skleić :D
 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Greif napisał:

@Grzes pytasz o vintage? czy całkowity ? 😉

Pierwszy- nigdy nie liczłem osobno , drugi... po 1500 przestałem liczyć :)

 

To tak jak ze mną :mrgreen: Kiedyś zacząłem sobie spisywać co mam i ogólnie stanęło przy 650 a jeszcze do połowy nie dojechałem :haha:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Greif napisał:

po 1500 przestałem liczyć

15 minut temu, Artek82 napisał:

przy 650 a jeszcze do połowy nie dojechałem

I teraz tak się zastanawiam - czy ja z moimi ponad 200 modelami jestem w miarę normalny, czy wręcz przeciwnie i do normalności mi jeszcze sporo brakuje :wariat:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzes napisał:

I teraz tak się zastanawiam - czy ja z moimi ponad 200 modelami jestem w miarę normalny, czy wręcz przeciwnie i do normalności mi jeszcze sporo brakuje :wariat:

Myślę że każdy już powyżej setki modeli wchodzi do grona "armii pozytywnie zakręconych inaczej", tylko Ty jeszcze jesteś powiedzmy "plutonowym", a my coś pomiędzy "majorem", a "pułkownikiem" :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artek82 napisał:

Ty jeszcze jesteś powiedzmy "plutonowym", a my coś pomiędzy "majorem", a "pułkownikiem" 

Zatem, biję w dach i lecę zamawiać kolejny model :rozkaz:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artek82 napisał:

Myślę że każdy już powyżej setki modeli wchodzi do grona "armii pozytywnie zakręconych inaczej", tylko Ty jeszcze jesteś powiedzmy "plutonowym", a my coś pomiędzy "majorem", a "pułkownikiem" :haha:

Scalemates pomaga policzyc i skatalogowac.

U mnie na razie na liczniku 2312, ale aktualizuje co jakis czas. Katalog pomaga zarzadzac kolekcja. Unikasz kupowania drugi raz tego samego, bo na pamieci w tym wieku juz nie mozna polegac. 👨‍🦳

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Półtorej szafy, półka nad biurkiem i szafka pod zestawem do grania (na zdjęciu - inspekcja zawartości jej lewej części)

 

IMG_3590.jpeg
a to oznacza, że jeszcz pół szafy jest do zajęcia 🤣

Edytowane przez slamacek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.